hinder Noord-Beveland niet blij met Ride zonnetje zal anders zijn OÖ' National» Reservisten Motorrijder gewond Car Rental (or th0 PZC Zaterdag 30 augustus 2008 3 Pearyweg 6, Goes, 0113 - 233 689 www.nationalcar-rental.com COMMENTAAR De medisch specialist die naar Afghanistan wordt uitgezonden is een mooi voorbeeld van een modern lid van de Nationale Reserve. Maar ook de gewone vrijwillige reservesoldaat is tegenwoordig tot veel meer in staat dan de vierdaagse lopen, onduidelijke objecten bewaken of aan een défilé meedoen. Zijn basistraining is gelijk aan die van 'echte' soldaten. De Natres is dus bepaald geen schutterig stelletje gemankeerde militairen. En dat is maar goed ook, want het Nederlandse leger steunt steeds zwaarder op deze reservisten. Zij dichten de gaten die defensie niet gevuld kan krijgen. Dat zijn er steeds meer. Dus de reservisten zijn zeer welkom. De drieduizend vrijwilligers van de Nationale Reserve kunnen het beroepsleger echter niet helemaal uit de brand helpen. Want er is inmiddels een tekort van zevenduizend beroepssoldaten. Bovendien voldoen de reservisten niet aan alle wensen en is hun optreden altijd tijdelijk. Als defensie even een arts, een tolk of een jurist zoekt, past een vrijwilliger met die kwalificaties prima. Maar voor specialistische militaire taken vind je niet zomaar een reservist. En de inzet van vrijwilligers in de frontlinies de 'vredeshandhaving' in Afghanistan of Sudan, is wel heel erg veel gevraagd van een eenheid die eigenlijk bedoeld is als laatste redmiddel bij binnenlandse nood. De Nationale Reserve is een prima tijdelijk steuntje in de rug, maar niet meer dan dat. Als Nederland zijn huidige, tamelijk zware internationale militaire operaties wil volhouden, moet de aderlating van het beroepsleger worden gestopt. VROUWENPOLDER - Een vijftigjarige motorrijder uit Rotterdam is gister middag op de N57 ter hoogte van Vrouwenpolder gewond geraakt als gevolg van een aanrijding met een auto. De bestuurder van die auto, een 65-jarige man uit Duitsland, reed in de richting van de stormvloed kering, maar keerde plotseling op de weg. Bij deze manoeuvre zag hij de ach teropkomende motor over het hoofd. De Rotterdamse motorrij der kon niet op tijd stoppen, botste tegen de zijkant van de au to en raakte daarbij gewond aan zijn been. Dwars door Kamperland, over de Veerweg. ment waarin van heel veel afzon derlijke plaatsen staat aangegeven wanneer de beste tijden zijn om de weg op te gaan en wanneer dat juist heel onverstandig is. Door de Ride for the Roses rijden ook veel bussen tijdelijk niet. Het gaat om onder meer de lijnen Goes-Zierikzee (tussen 10.30 en 15.30 uur), Zierikzee-Oude Ton- ge-Vlissingen (tussen 10.30 en 12.30 uur) en de belbus tussen Goes en Kamperland (tussen 10.30 en 15.30 uur). Het Goese transfe rium is de hele dag gesloten. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland is erg ontevreden over de gang van zaken in de voor bereiding van de Ride for the Ro ses. Pas in een zeer laat stadium, twee maanden geleden, is de ge meente geïnformeerd over de schaal van het evenement en de impact op de toegankelijkheid van het eiland. In plaats van een coöpe ratieve houding heeft het college van de organiserende stichting vooral veel druk ervaren. Burgemeester Henny van Kooten heeft samen met de politie en met veel moeite kunnen voorkomen dat het eiland zes uur op slot ging, zoals aanvankelijk de bedoeling was. De gemeente heeft zelf omlei dingen uitgezet om de Noord-Be- velandse evenementen - Kunst- spoor en 800 jaar Kats - nog min of meer toegankelijk te houden. Vanuit de gemeenteraad kwamen deze week veel bezorgde vragen. Niemand had zich gerealiseerd dat de fietstocht een dergelijke wissel op Noord-Beveland zou trekken. Van Kooten legde uit er alles aan te hebben gedaan om de schade te beperken. Zo heeft hij afgedwon gen dat hulpverleningsvoertuigen, brandweer en ambulance, de route kunnen kruisen als dat nodig is. Een poging van de politie en het college om de route, in verband met de veiligheid, in omgekeerde richting te doen gaan, stuitte op te veel weerstand bij de organistie en de politiek. Ook de rit door Kam perland bleek niet meer tegen te houden. De gemeente helpt Kam- perlandse deelnemers aan Kunst- spoor naar elders te verhuizen. Zandkreekbrug tussen Zuid- en Noord-Beveland. wonderen hebben gedaan. Mor gen zal blijken of dat klopt, want de weermannen en -vrouwen voorspellen: zon. In je eentje een parcours afleggen dat zondag door bijna zevendui zend fietsers wordt verreden, is al heel anders. „Ik ben benieuwd hoe dat zal zijn, met zoveel men sen", vraagt Mare Oele uit Middel burg zich af, als hij een praatje aan knoopt bij de passage van de Zee- landbrug. Hij verwacht de hon derd kilometer vrij gemakkelijk te halen. Hij heeft er dit jaar al drie duizend volgemaakt. In Zierikzee, op het kruispunt Rot terdam-Haamstede, wacht een fietsster bij het verkeerslicht. Ze wrijft met een zakdoek het zweet van haar gezicht. „Klam, hé." Er staat wel een lekker windje, slechts windkracht drie uit het westen. Het maakt de kale etappe naar Haamstede draaglijk. Het nieuwe asfaltfietspad doet de rest. Heerlijk zoeft het wegdek onder de stevig opgepompte racebandjes weg. Zo mag elk fietspad in Zee land worden vernieuwd. Het zal het imago van fietsprovincie goed doen. De deelnemers aan de cycle- tour van de Ride for the Roses mo gen zich gelukkig prijzen dat zij vooral over autowegen worden ge leid. Kunnen fietsers ervaren hoe bevoorrecht automobilisten zijn. Op de stormvloedkering is het fietspad al prima en het panorama is er altijd mooi, het rriooist van het hele Ride-parcours. Je kunt je er opladen voor de volgende vijf tig kilometer over Noord-Beve land en een stukje Zuid-Beveland, tot slot door de Poel onder Goes. Met de blik op oneindig. Ganzen boven natuurgebied Plan Tureluur richting Haamstede. Mare Oele uit Middelburg op de Zeelandbrug. Onderweg langs Zierikzee. Stormvloedkering op z'n breedst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3