Zeeland Weer uitstel sluisbediening Vuistslag berecht Zondag 31 augustus: 14.000 fietsers op de weg VERKEERSINFORMATIE! Echtelijke ruzie voor rechter Geen goud voor zitskiër Kees-Jan Hulst krijgt papieremmers Rijkswaterstaat kan veiligheid systeem niet garanderen. Start en finish van de drie routes (Goes, Zeelandhallen) www.ridefortheroses.nl routes www.vananaarbeter.nl Bedankt voor uw begrip en medewerking! I.v.m. opbouwactiviteiten bij de Zeelandhallen is het transferium ZATERDAG 30 AUGUSTUS de hele dag gesloten. PZC Zaterdag 30 augustus 2008 33 door Cornelleke Blok GOES - Het op afstand bedienen van vier Zeeuwse sluizen is op nieuw uitgesteld. Rijkswaterstaat kan niet garanderen dat het sys teem goed werkt. De Zandkreeksluis in Kats, de Gre- velingensluis in Bruinisse, de Roompotsluis op Neeltje lans en de Bergsediepsluis bij Tholen zou den vanaf september 24 uur per dag centraal bediend worden van af Neeltje Jans. Nu heeft elke sluis een eigen bedieningspost met een eigen sluismeester en beperkte openingstijden. Uit tests die Rijkswaterstaat afgelo pen week hield, bleek dat het cen trale bedieningssysteem nog niet waterdicht is. „Het werkt voor 95 procent, maar we vinden dat het beter moet. We willen geen enkele concessie doen aan de veiligheid. Daarom hebben we deze vervelen de beslissing moeten nemen", zegt André Eversdijk, omgevingsmana ger van het project Modernisering Objecten Bediening Zeeland (MOBZ). „De camerabeelden zijn niet betrouwbaar. Het risico is dat we niet de hele sluis kunnen over zien. Er is daarom nieuwe soft ware nodig, maar de levering daar van kost tijd. Ook moeten enkele camera's bijgeplaatst worden, om alle gebieden af te dekken." De overgang naar centrale bedie ning van de vier sluizen werd al eerder uitgesteld: aanvankelijk zou den de sluizen al vanaf Pinksteren op afstand bediend worden. Ook toen kon de kwaliteit van het nieu we systeem niet gewaarborgd wor den. „De aannemer zei rond Pink steren dat 1 september absoluut haalbaar was, maar hij is zijn belof te niet nagekomen. Dit is een heel gecompliceerd project. Het is uniek in Nederland. Je loopt tegen allerlei zaken aan. Daarvoor betaal je leergeld." Eversdijk verwacht dat de vertra ging enkele weken duurt. Vanaf 2011 worden ook de Krammerslui zen, Kreekraksluizen, Sluizen Hansweert, Postbrug, Vlakebrug- gen, sluizen bij Terneuzen en de bruggen bij Sluiskil en Sas van Gent op afstand bediend. De afstand- en 24-uursbediening van vier sluizen is opnieuw uitge steld. Rijkswaterstaat kan de vei ligheid van het nieuwe bedie ningssysteem niet garanderen. MIDDELBURG - Het zat die 46-jarige Terneuzense hoog. Een huis vriend, die met haar geestelijk ge handicapte dochter in bed werd aangetroffen, zou met het meisje ontucht hebben gepleegd. Toen ze op 13 juli vorig jaar de man zag stoof ze de auto uit en na het ant woord 'ze heeft er zelf om ge vraagd' haalde ze uit en stompte de man vol in het gezicht. Daarbij sneuvelde diens bril. „Eigen rechter spelen kan niet. Als iedereen dat zou doen zou het een chaos worden en kunnen wij wel met vakantie", zei officier van justi tie G. van der Hofstede. Hij eiste een boete van 350 euro, een voor waardelijke celstraf van een week en betalen van 400 euro schadever goeding. Politierechter R. Lameijer was milder: een boete van 350 eu ro waarvan de helft voorwaarde lijk plus de schadevergoeding. MIDDELBURG - Een 33-jarige Goese- naar is gisteren door de politierech ter in Middelburg veroordeeld tot een voorwaardelijke taakstraf van veertig uur. Ook moet hij een scha devergoeding van 150 euro beta len. De officier van justitie had een on voorwaardelijke taakstraf van veer tig uur en honderd euro méér geëist. De man, die ontkent, werd schuldig bevonden aan het mis handelen van zijn echtgenote. Me dio december, in Goes, gaf hij zijn vrouw een flinke stomp op het oog en pakte hij haar iets te stevig bij haar bovenarm. Als gevolg daar van zag de vrouw bont en blauw. Ze vertrok naar Rotterdam en deed een dag later aangifte. Vol gens de Goesenaar zouden die plekken ook door familieleden kunnen zijn veroorzaakt, omdat in zijn cultuur, wanneer een vrouw gaat scheiden van haar man, er een 'stevig gesprek' plaatsvindt. VLISSINGEN - Zitskiër Kees-Jan van der Klooster (31) uit Vlissingen heeft gisteren een zilveren CapA- ward gewonnen in de tv-show Aan talent geen gebrek: CapA- wards 2008. In de finale kreeg Kees-Jan niet genoeg publieksstem- men om de Gouden CapAward in de wacht te slepen. Die ging naar Monique Wijnen uit Gouda. Zij is het komende jaar ambassadeur voor Onbeperkt Nederland. In het televisieprogramma streden negen jonge mensen met een handicap tegen elkaar. Ze blinken uit in sport, carrière of entertainment. HULST - De gemeente Hulst onder zoekt de mogelijkheid om blauwe rolemmers in te voeren. Het stre ven is het nieuwe inzamelsysteem voor oud papier volgend jaar in te voeren, aldus wethouder Clen de Kraker (Milieu). Door de invoering van de rolem mers wil de gemeente de geschei den inzameling van papier stimule ren. De gemeente levert de em mers en de inzamelvoertuigen; het is de bedoeling dat vrijwilligers van dertien verenigingen de rolem mers legen. Daarmee kunnen ze de clubkas spekken. Voordat een definitief besluit valt, wordt de reactie van de clubs afgewacht. Voor de route van 100 km worden de wegen één tot twee uur afgestoten. Op de routes van 25 en 50 km worden geen wegen afgesloten. Wees daar wel bedacht op enorme drukte vanwege de groepen van in totaal zevenduizend fietsers op deze twee routes! 100 km: 10.30-11.00 uur 25 en 50 km: 11.00-11.30 uur 14.30-15.30 uur 13.30-17.00 uur Afrit A58 knooppunt De Poel is deze zondag van 9.00 tot 17.00 uur gesloten. Neem op de A58 voor Goes en omstreken afslag 35 (Kloetinge). Tussen 9.30 en 16.00 uur zijn de volgende doorgaande wegen in beide rich tingen één tot twee uur gesloten: 1 N256 (Deltaweg) ('s ochtends en 's middags) 1 Zandkreekdam ('s ochtends en 's middags) 1 N 256 (le Deltaweg) ('s ochtends en deels 's middags) 1 Zeelandbrug N59 (Zierikzee-Haamstede) Oosterscheldekering N255 (Banjaard-Kamperland) N254 (Goes-Eindewege) Ook het oversteken van deze wegen zal oponthoud van minstens een uur opleveren. Waar mogelijk zijn met gele borden omleidingen aangegeven. De organisatie raadt u aan deze wegen tussen de genoemde tijdstippen te vermijden. Vertrek tijdig zodat u uw bestemming in Zeeland voor 9.30 uur bereikt hebt. Stel uw vertrek uit Zeeland uit tot na 16.00 uur. Meer informatie op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35