Zeeland Een zaak om niets voor de politierechter Files verwacht tijdens vervanging zuidbrug Culturele infomarkt Meer bezwaren tegen verdiepen ■Êk Burenruzie en smaad rond de benoeming van een kerkenraadslid. Sluizencomplex bijna drie maanden gestremd door grote klus. PZC Zaterdag 30 augustus 2008 31 door Ad Roos MIDDELBURG - Officier van justitie G. van der Hofstede slaakte giste ren een diepe zucht en politierech ter R. Lameijer vroeg zich in arren moede af waar het nu eigenlijk om ging. Om niets. De kerkenraad had een lid tot diaken benoemd en een van de leden van de kerkenraad kreeg naar aanleiding van informa tie van een 43-jarige plaatsgenoot twijfels. Sterker, die plaatsgenoot wist nog te vertellen dat de buur man van de diaken, een 66-jarige Haamstedenaar, nog wel méér wist te vertellen. Immers, over de diaken was een politiedossier sa mengesteld omdat die zijn buur vrouw zou hebben mishandeld. En de 66-jarige, die met diverse bu ren overhoop lag, wilde via de 43-jarige dat dossier plus nog meer best ter kennis brengen van de ker kenraad. Smaad, oordeelde de offi cier en eiste tegen de 'koerier' een voorwaardelijke boete van 400 eu ro en tegen de 66-jarige een voor waardelijke taakstraf van zestig uur. In de eis was overigens inbegrepen dat de senior bomen van zijn buur man had gesloopt. Dat hij ook nog had geprobeerd aangiften tegen hem te laten intrekken, achtte de Officier van justitie eist boete en taakstraf in verband met smaad en sloop van bomen in verband met een burenruzie in Burgh- Haamstede. officier van justitie weer niet bewe zen. Politierechter Lameijer dacht daar anders over en oordeelde dat smaad niet bewezen kon worden omdat de kerkenraad er niets mee had gedaan en het niet de opzet was geweest om de diaken zwart te maken. Het ging alleen maar om informa tie of de man zou kunnen functio neren of niet. In tegenstelling tot de officier achtte hij wel bewezen dat de bejaarde man had gepro beerd aangiften te laten intrekken. De wijze raad die hij zowel de 66-jarige als de 'tegenpartijen' mee gaf was duidelijk. „Het moet eens stoppen in Haamstede, want dit al les leidt tot niets. Er zijn alleen maar verliezers." En tegen de 66-ja- rige: „Probeer eens wat leuke din gen te doen." door René Hoonhorst TERNEUZEN - Automobilisten die vanuit het westen Terneuzen bin nen willen rijden, moeten de ko mende drie maanden weer reke ning houden met files en vertra- giingen. Rijkswaterstaat begint vrijdag 5 september met de vervanging van de zuidbrug over de westsluis. Eind november moet de nieuwe brug in gebruik zijn. Tijdens de werkzaamheden is alleen de noordbrug beschikbaar. Telkens als die brug voor de scheepvaart open gaat, moet het verkeer reke ning houden met een wachttijd van zo'n 25 minuten: bestuurders van gemotoriseerde voertuigen wordt verzocht de motor uit te zet ten, en kruispunten, rotondes en bruggen vrij te houden. Verkeer uit de richting Hoek Dow of van uit de Westerscheldetunnel ziet op lichtkranten of de brug bij het sluizencomplex is gestremd. Op Terneuzen FM (107,8 megaherz) is dezelfde informatie af te lezen. Weggebruikers kunnen ook op de site www.brugopenofdicht.nl zien of de brug open op dicht is. Door dat de zuidbrug buiten gebruik is, is er minder opstelruimte. Ver keersregelaars springen tijdens de spits bij om het busstation vrij te houden en hulpdiensten doorgang te verlenen. Van 7.40 tot 8.20 uur en van 16.40 tot 17.10 uur is de noordbrug vast voor het autover keer beschikbaar. Buiten die tijden raadt Rijkswaterstaat aan zoveel mogelijk via de brug bij Sluiskil naar Terneuzen te rijden. W* Vaste bloktijden van 7.40 tot 8.20 uur en van 16.40 tot 17.10 uur moeten er voor zorgen dat de grootste doorstroomnood tij dens de spits wordt gelenigd. MIDDELBURG - Als begin van het culturele seizoen wordt vandaag in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg een grote informatiemarkt gehouden. Allerlei culturele organi saties presenteren er hun jaarpro gramma, waaronder HZ Cult, Slib reeks, filmtheater Schuttershof, Film by the Sea, Poppunt Zeeland, De Cultuurwerf, Stichting Theater Exploitatie Zeeland en het Zeeuws Museum. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Om 11.00 uur wordt het eerste exemplaar van het boekje Zee land van de toekomst aangeboden aan gedeputeerde Toine Poppe- laars. Het boekje verschijnt naar aanleiding van het bezoek van we tenschapper en schrijfster Louise Fresco, die in maart van dit jaar in het kader van Standplaats Zeeland vier dagen te gast was in de Zeeuw se Bibliotheek. MIDDELBURG - Na Vogelbescher ming Nederland hebben ook de Zeeuwse Milieu Federatie, Natuur monumenten en Het Zeeuwse Landschap bezwaar aangetekend tegen de verdieping van de Wester- schelde. De drie organisaties vrezen dat de verruiming van de vaargeul leidt tot natuurschade aan het gebied. Ze menen dat de Westerschelde door de verbetering van de vaar weg het exclusieve domein dreigt te worden van de vrachtvaart op Antwerpen, in plaats van een ge bied waarin naast die nautische functie Zeeuwen en toeristen kun nen genieten van natuur en recrea tie. ZMF, Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap vinden dat een nieuwe ingreep in de Wes terschelde pas mag worden uitge voerd als beter inzicht bestaat in de gevolgen en in maatregelen die eventueel als compensatie moeten dienen. Provincie Zeeland De provincie Zeeland laat een planMER (Milieu-Effect-Rapport] opstellen ten behoeve van de locatiekeuze voor een watergebonden bedrij venterrein in Midden-Zeeland. De locatiekeuze zal worden neergelegd in een aanpassing van de provinciale structuurvisie, het Omgevingsplan Zeeland 2006-2012. Provinciale Staten hebben op 27 juni j.l. daartoe besloten. Het planMER is gekoppeld aan deze voor genomen aanpassing en zal de milieu-informatie bevatten op grond waarvan tot een verantwoorde locatiekeuze gekomen kan worden. Ter voldoening aan artikel 7.11c van de Wet milieubeheer wordt een ieder via deze kennisgeving op de hoogte gesteld van de start van beide, gekoppelde, procedures. De kennisgeving geeft kort de achtergronden weer en beschrijft de procedurestappen, die zullen worden doorlopen. Achtergronden In (Midden-) Zeeland is een tekort aan natte bedrijventerreinen voor de binnenvaart. In het Omgevingsplan Zeeland is daarom de ambitie geformuleerd om een onderzoek naar een nieuwe binnenvaartlocatie in Midden-Zeeland uit te voeren. Er is een tiental locaties in beeld voor de realisatie van een watergebonden bedrijventerrein. Onafhankelijk van deze ambitie wil de gemeende Goes een verouderd bedrijventerrein, Havengebied Goes, de komende jaren herontwik- kelen. Om deze ontwikkeling te kunnen realiseren, dienen de daar momenteel gevestigde bedrijven te worden verplaatst naar een nieu we locatie in de nabijheid van water. Omdat naar verwachting concrete onderdelen van de ontwikkeling van een watergebonden bedrijventerrein m.e.r.-(beoordelings]plichtig zijn, dient een PlanMER te worden opgesteld. Daarnaast is er in enkele gevallen mogelijk sprake van beïnvloeding van Natura 2000-gebie- den, waarvoor een passende beoordeling zal moeten worden uitgevoerd. Ook in verband daarmee geldt een plan-m.e.r.-plicht. Procedure Als eerste stap in de procedure is een notitie Reikwijdte en Détailniveau opgesteld. Zoals de naam al aangeeft, beschrijft deze notitie de reikwijdte van de te onderzoeken alternatieven en effecten en het detailniveau, waarop alternatieven worden uitgewerkt en effecten wor den beschreven. De notitie Reikwijdte en Detailniveau zal aan de betrokken bestuursorganen in de regio worden voorgelegd, zijnde: - Gemeenten Reimerswaal, Kapelle, Goes, Vlissingen, Middelburg, Borssele, Noord-Beveland,Woensdrecht en Bergen op Zoom - Rijkswaterstaat Zeeland; - Waterschap Zeeuwse Eilanden; - Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselkwaliteit; - Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer; - Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen; - Ministerie van Economische Zaken. De betrokken bestuursorganen worden in de gelegenheid gesteld hun reacties ten aanzien van de reikwijdte en het detailniveau van het PlanMER aan te geven, zodat deze betrokken kunnen worden bij het opstellen van het PlanMER. De Commissie voor de m.e.r. wordt in deze fase alleen geïnformeerd. De stukken liggen van 1 september 2008 tot en met 1 oktober ter inzage op provinciehuis van de provincie Zeeland, Abdijplein 1 Middelburg, het gemeentehuis van Reimerswaal, Oudeplein 1 Kruiningen en het gemeentehuis van Goes, M.A. de Ruijterlaan 2 Goes. De reacties op de notitie Reikwijdte en Detailniveau zullen betrokken worden bij het opstellen van het planMER, waaraan momenteel reeds wordt gewerkt. Om stapeling te voorkomen is ervoor gekozen de formele inspraak te houden na het gereed komen van het planMER. Naar verwachting zijn in november 2008 zowel het planMER als de aanpassing op de provinciale structuurvisie in ontwerp gereed. Beide stukken zullen dan voor een periode van zes weken ter inzage liggen. De ter inzage legging wordt bekend gemaakt in deze krant, ledereen heeft dan de gelegenheid inspraakreacties in te dienen. De provincie zal de reacties in de verdere planprocedure meenemen. De commis sie voor de milieueffectrapportage adviseert de provincie ook over het planMER. Voor meer informatie over het planMER-traject kunt u contact opnemen met mevrouw ir. E.A. Dekker, telefoon 0118 631922 of de heer J.A. van der Vet, telefoon 0118 631935, beiden zijn werkzaam op directie Ruimte, Milieu en Water de afdeling Ruimte van de Provincie Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33