Zeeland Noefy kan van alles zijn Nog even geduld... M Cursus haarverzorging Kruiningse chauffeur vast in Duitsland Dichtbundel van Minderhout Bevelandse kunstenaars vinden elkaar in klein, veranderlijk poppetje. ZIJ VAN BENEDEN Wij zijn aan het verbouwen! w PZC Zaterdag 30 augustus 2008 29 door Mieke van der Jagt GOES - Het is gewone beeldende kunst, uniek en in een keurig lijst je, maar tegelijk conceptueel en de mocratisch. Noefy heet het, en het is een product van een samenwer king. Jan Willem Hament uit Baar land kent Aswintha van Dijk uit Goes al bijna twintig jaar, maar de kunstenaar in hem kwam de kun stenaar in haar nog maar zeer on langs tegen. „Ik wist wel wat Jan Willem alle maal kan. Hij is een geweldige re clameschilder en ik heb zelf ook prachtig vrij werk van hem aan de muur hangen. Maar dat ik er zelf creatief mee aan de slag zou kun nen, werd pas veel later duidelijk", zegt ze. Hament: „Aswintha is een patisse riekampioen, nationaal, Europees, in de hele wereld. Ze heeft tot in Japan prijzen gewonnen met de prachtigste creaties, die ook nog lekker waren. We hadden altijd al een soort vage wens om iets sa men te doen. Het is Noefy gewor den, een figuurtje dat bij mij ne gen jaar geleden is ontstaan, toen ik in New York was. Het verandert van een krokodil in een Zeeuws boerenwuufje, van een nijlpaard in een ringrijder te paard, maar het blijft altijd herkenbaar." Noefy werd pas echt geboren, toen het figuurtje zijn naam kreeg. Het is de naam waar Van Dijk als peutertje naar luisterde. „Mijn deel van het project ligt in de ma nier waarop het in de markt wordt gezet", vertelt ze. „We stu ren het de wereld in via internet en exposities, maar wel volgens heel strenge regels. Elke Noefy is uniek, getekend op gerecycled plas tic en strak ingelijst achter plexi glas in een mooie lijst. De werken kosten 250 gulden, zodat in princi pe iedereen ze kan kopen. Ik ben veel met poëzie bezig, dus er kun nen ook teksten bij. Maar we wil len ver weg blijven van ieder poli tiek commentaar. Als Noefy al een statement is, gaat het over een vriendelijke wereld, waarin elk in dividu welkom is, hoe hij er ook uitziet, wie hij ook is." Omdat Noefy vooral de markt op gaat via internet, is een eventuele Jan Willem Hament en Aswintha van Dijk met Noufy in een aantal gedaanten. vraag gemakkelijk te onderschei den. „We hebben veel vraag naar T-shirts en die hebben we al in een beperkte oplage laten druk ken." Van Dijk vindt wel dat die beperking moet blijven. „Honderd stuks van een bepaalde afbeelding en meer niet. Moeten er dan meer shirts komen, dan worden het honderd stuks met een ander plaatje." Het bestaan van Noefy is al wereld kundig gemaakt tijdens een wan delende tentoonstelling in Amster dam. „Met een hele AMZ-bus zijn we Noefy in de Kalverstraat en op de Dam gaan presenteren als een Zeeuws product. Heel veel leuke reacties hebben we gekregen, maar de Zeeuwse presentatie, van 6 tot en met 15 september in de Grote Kerk in Goes, wordt nog mooier. Er komen 99 grote Noe- fy's te hangen, die tot aan het eind van de tentoonstelling voor 175 eu ro worden verkocht. Op dinsdag 9 september, marktdag, teken ik Noefy op A-4 formaat in de kerk, desnoods op verzoek. Die prentjes gaan voor een heel klein prijsje van de hand." Hament heeft het idee dat hij in Noefy een heel nieuwe beeldtaal Speciale aanbieding, alleen tijdens het Nazomerfestival: [OEL VAN DRIADE VAN €138 VOOR €108 Ook verkrijgbaar in onze webshop! I S JP1 ■HM 4331 IC Middelburg 0 v e n e n b e n c VLISSINGEN - Wijkcentrum Het Bol werk in Vlissingen houdt maan dag 8 september vanaf 19.30 uur een gratis kennismakings- en in- schrijfavond voor de cursus haar verzorging. In tien bijeenkomsten wordt de cursist wegwijs gemaakt in de tech nieken van het knippen, werken met de tondeuse, vlechten en kleu ren. Bij voldoende belangstelling begint de cursus op 15 september. heeft gevonden, en dat Van Dijk de boodschap versterkt. „Ik kan er echt alles mee, van heel moderne beelden tot traditionele voorstellin gen. The sky is the limit." Hament heeft Noefy al in alle Zeeuwse klederdrachten uitge dost, voor mannen en vrouwen, voor protestanten en katholieken, Thoolse mutsen, Walcherse hoe den en Bevelandse beuken. „De 'Moeten er meer shirts komen, dan worden het honderd met ander plaatje' ene keer laat ik zo'n boerinnetje een mandje fruit of mosselen dra gen, de andere keer zet ik haar op een surfplank. Maar Noefy kan ook zomaar ineens een cowboy zijn, of een olifant, hij doet het zelfs goed in een Middeleeuwse wapenrok. In elk geval is hij of zij altijd in zwart-wit." Van Dijk, die haar baan heeft opge geven om zich volledig op het pro ject te storten, hoopt dat zij en Hament op den duur een beschei den salaris kunnen verdienen. „Ik neem alles rond Noefy voor mijn KRUININGEN - De Duitse politie heeft een 45-jarige vrachtwa genchauffeur uit Kruiningen aan gehouden. De man wordt ervan verdacht gisterochtend in Krefeld een dodelijk ongeluk te hebben veroorzaakt. Bij het oversteken van een krui sing is hij volgens de politie door rood gereden, waarna hij in bot sing kwam met een personenauto. Twee van de drie inzittenden kwa men daarbij om het leven. Een der de man raakte levensgevaarlijk ge wond. De vrachtwagenchauffeur, die bij het ongeval zelf ook verwondin- Ij foto Willem Mieras rekening. Jan Willem moet alleen maar tekenen. Op de website hou ik de vraag bij naar merchandising maar ook naar wie, welk kunst werk is gegaan. Zo wordt het fi guurtje ook iets wat mensen ver bindt." Van Dijk is niet van plan conces sies te doen. „Het moet echt per fect zijn. We gaan niet over op goedkopere lijstjes of andere for maten. We exposerenook niet in tweederangs tenten. Voor volgen de week hebben we de Grote Kerk, een dure gelegenheid, maar wel voor ons werk de beste in Goes. En we hopen natuurlijk op tentoonstellingen elders." Hament blijft, naast zijn ongelofe lijke Noefy-productie, zijn vak van reclameschilder nog wel even uit voeren. „Als één van de twee recla meschilders in Nederland, die spe ciaal voor de ambulante handel werken, kan ik zomaar niet ophou den. Het is al een uitstervend be roep. Die marktkoopmannen kan ik niet laten zitten. Bovendien: Noefy is een investering, een risi co. Je moet nooit denken dat zo iets vanaf dag één lekker loopt. Met het reclameschilderwerk hou den we nog een beetje zekerheid." KLOETINGE - Van de hand van In- grid Minderhoud uit Kloetinge is onlangs bij uitgeverij Boekscout.nl de gedichtenbundel De intentie ver schenen. Haar gedichten staan te boek als 'herkenbaar, ontroerend, vrolijk en confronterend'. Ingrid (1967) Minderhoud is geboren en opge groeid in Vlissingen. Minderhoud werkt op dit moment als leer kracht aan een openbare basis school in Goes. Zij is in 2006 be gonnen met het schrijven van ge dichten. De Intentie telt 64 bladzijden en kost 12,95 euro. ISBN-nummer is 978-80-8834-491-6. 'Dansscfioofj 'fag <Bras ivf In onze Stijldanscursus hebben wij tegenwoordig ook Salsa opgenomen. Wij geven een GRATIS kennismakingsles voor beginners op zaterdag 13 september van 20.00 tot 21.00 uur in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele te Middelburg. Langevieleweg 59 Middelburg T 0118 - 638345 M 06 - 53869586 www.dansschoolbras.nl gen opliep, is op verzoek van het Openbaar Ministerie in verzeke ring gesteld. Vanaf donderdag 4 september opening van de NIEUWE DELSCHER. Totaal vernieuwd en onder architectuur verbouwd: 800m2 mode op niveau inclusief schoenenafdeling van o.a. Tod's, Hogan en Burberry. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl VVWW,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31