Behoefte aan een verloskundige blijft op het strand Kroniek van kerk Oude kazerne krijgt een nieuw uiterlijk BACK TO SCHOOL kipliNC, ir Hendrikje de Backer opent praktijk in Aagtekerke. verwennerij W PZC Zaterdag 30 augustus 2008 27 01 18-61 31 72 - Middelburg door Nadia Berkelder AAGTEKERKE - Net op het moment dat het onzekerder is dan ooit of thuisbevallen straks nog wel moge lijk is op Walcheren, opent Hen drikje de Backer een nieuwe verlos kundigenpraktijk in Aagtekerke. Midden op Walcheren. „De mogelijkheid om een praktijk te beginnen was er nu", zegt ze nuchter, in de praktijkruimte, die nog sterk naar verf ruimt. „Er is be hoefte aan in Veere. Die behoefte blijft altijd bestaan. Er zullen altijd zwangere vrouwen zijn. En ik vind het belangrijk dat zwangere doen." De kopers van de kavels zijn volgens haar toch vooral be drijven die iets bijzonders willen voor bijvoorbeeld een afdeling die goed presteert, of voor klanten. De bedragen die geboden worden voor de afzonderlijke kavels zijn volgens de beide leden van de Ju nior Kamer zo hoog, dat het bijna niet meer doenlijk is voor particu lieren om te bieden. De beide bestuursleden mengden zich vorig jaar ook in de strijd om enkele kavels, maar moesten alle bei afhaken toen bleek dat de be dragen echt de hoogte in schoten, lachen ze. Ze treuren daar niet om, want hoe meer euro's er bin nenkomen, hoe meer geld er be schikbaar komt voor het goede doel. vrouwen verloskundige zorg krij gen. Een verloskundige kan conti nuïteit bieden. Zwangere vrouwen zien dan tijdens de hele zwanger schap één gezicht." Ze is erg benieuwd hoe de discus sie over verloskundige zorg op Walcheren gaat verlopen. Begin de ze week werd bekend dat de zie kenhuizen in Vlissingen en Goes de afdelingen verloskunde, voor vrouwen die onder begeleiding van een gynaecoloog in het zieken huis bevallen, en kindergeneeskun de willen samenvoegen. In welke van de twee plaatsen de afdelingen komen, is nog niet be kend. Dat besluit hangt af van de uitkomst van de toets die de pro vincie uitvoert op de plannen van het ziekenhuis. Eerder is er altijd Voor het goede doel De veiling van de Junior Kamer Walcheren vindt vrijdag 14 no vember plaats in hotel Arion in Vlissingen tijdens een ga- la-avond. De opbrengst van de veiling gaat dit jaar naar de Stichting Sport Zeeland, de Stichting Pa- lazzoli en de Stichting Behoud Hoogaars. Burgemeester Wim Dijkstra (ge meente Vlissingen), directeur Peter Boerma (Delta NV) en commissaris van de koningin Karla Peijs zijn de ambassa deurs voor die organisaties. sprake van geweest dat de gefuseer de afdeling in Goes gevestigd zou worden. Walcherse verloskundi gen waarschuwen al tijden dat het in dat geval niet meer mogelijk is om thuis te bevallen. De Backer is zich daarvan bewust. Ze is zelfs -in Zeeuws kleder- 'Met een verloskundige zien vrouwen tijdens de hele zwangerschap één gezicht' dracht- mee geweest naar Den Haag om een petitie voor het be houd van thuisbevallen aan te bie den aan de Tweede Kamer. „Ik denk er natuurlijk wel over na, maar ik hou het liever voor me zelf Ik kan er niks over zeggen. Ik heb vanuit mijn vorige baan, in Brabant, wel ervaring met het wer ken op grotere afstanden van het ziekenhuis. De Backer heeft Aagtekerke geko zen, omdat er in de gemeente Veere nog geen praktijk was. Zwangere vrouwen die thuis wil den bevallen, werden door de huis arts begeleid. En hoewel Aagteker ke centraal ligt, wil de verloskundi ge in twee andere dorpen in de ge meente Veere spreekuur houden. „In Serooskerke of omgeving en in Biggekerke ofZoutelande." Hendrikje de Backer houdt op 5 sep tember van 14.00 tot 18.00 uur open huis in haar praktijk. Alle belangstellen den zijn welkom. OOST-SOUBURG - Over de Histori sche Kerk Souburg is gisteren een boek verschenen. Het werk met de titel Een vaste burcht; Kroniek van een kerk is geschreven door Frans Zuurveen. Het eerste exemplaar is gisteren overhandigd aan burge meester Wim Dijkstra van Vlissin gen. Zuurveen maakte het boek op ver zoek van de Stichting Vrienden van de Historische Kerk Souburg. Een jaar heeft hij eraan gewerkt. Historisch onderzoek, interviews en verzamelen van uniek beeldma teriaal ging eraan vooraf Zuurveen schreef van 1981 tot 1991 artikelen en toespraken voor Phi lips Electronics. Vanaf 1991 heeft hij een eigen tekstbureau. Het boek over de kerk is alleen te koop bij de Vrijbuiter in de Pas poortstraat in Oost-Souburg. MIDDELBURG - De oude brandweer kazerne aan de Looierssingel in Middelburg wordt voor vier mil joen euro verbouwd. In de kazer ne komt een nieuw gebouw voor de archeologen van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) en de monumentenwacht. De archeologen gebruiken nu al een deel van het gebouw -de gym zaal en de bunker onder het pand- om vondsten op te slaan. Maar om die echt goed te bewaren, is een verbouwing noodzakelijk. De gevel aan de straatkant wordt bekleed met basaltsteen. De gym zaal aan de zijkant van het pand krijgt een buitenmuur van gepati- neerd koper. De nieuwe uitbouw aan de achterkant wordt van staal. Het is de bedoeling dat de verbou wing begin volgend jaar begint. De brandweer verhuisde eind 2004 naar een nieuwe kazerne aan de Stromenweg. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. roomkeuken is een compositie van een groot aantal onenten. Mooi, aansprekend, degelijk en praktisch, ab Karcher hebben we drie topmerken onder één dak. het een prachtige designkeuken of een fraaie klassieke ten. Onze medewerkers geven u graag advies bij het irpen van uw droomkeuken. u inspireren en bezoek onze showroom aan aldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, Don 0118 625 055. Hendrikje de Backer heeft in Aagtekerke een verloskundigenpraktijk geopend. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29