'Schrappen van rondweg geen optie' 1750 euro voor een nachtje Bomenbuurt volgens kenners bijzonder Sëhuilwerve Middelburg houdt mini-symposium over Arend Rothuizen. WD is onaangenaam verrast door verdwijnen budget Serooskerke. Clinic reining bij Western Ranch Dancefeest bij strandpaviljoen Nieuwendijk als voetgangersgebied Openluchtdienst op veldje in Veere Gala-jubileumconcert in de Sint-Jacobskerk Stads Ring opent salsaseizoen met band Junior Kamer houdt veiling voor drie goede doelen. Voor de mooiste foto's van jullie trouwdag. 26 Zaterdag 30 augustus 2008 PZC W De bomenbuurt in de Middelburgse wijk De Griffioen. De wijk is ontwor pen door architect Arend Rothuizen (1906-1960). foto Lex de Meester door Emile Calon MIDDELBURG - De Bomenbuurt in Middelburg is een heel bijzondere woonwijk, vindt Willem Heij- broek. De voorzitter van de provin ciale commissie van de Bond Heemschut is uitermate lovend over deze naoorlogse wijk, een ontwerp van de architect Arend Rothuizen. Ook architect Evert van Kampen is zeer te spreken over deze woonwijk uit de weder opbouwperiode. „Een leefbare, prettige en gezonde buurt." De wijk is volgens hen zo bijzon der, omdat die ruim is opgezet, met veel groen. „Er is samen hang", aldus Heijbroek. Ze moe ten er dan ook niet aan denken dat deze buurt ooit nog eens ge sloopt wordt. Dan zou volgens He ijbroek een uniek stukje naoorlog se woningbouw verloren gaan. Tijdens de Open Monumenten dag, zaterdag 13 september, zullen heel wat mensen een bezoek brengen aan die buurt, een onder deel van de wijk GrifFioen. Op die dag staat namelijk het Middelburg se werk van Arend Rothuizen (1906-1960) centraal. De architect heeft volgens Heijbroek een zeer belangrijke stempel gedrukt op de provinciehoofdstad. Niet alleen door zijn ontwerp van de Bomen buurt, maar ook door tal van ande re gebouwen, zoals het hoofdkan toor van Delta, de Getuigeniskerk (Morgenster), de Drukkery, de He- ma, CSW Elzenlaan en huizen aan de Korte Burg, Seissingel, en Noordsingel. Buiten Middelburg was hij verantwoordelijk voor mar kante gebouwen als de Zeevaart school in Vlissingen, de Wester- kerk in Goes en het VU-zieken- huis in Amsterdam. Volgens Van Kampen bouwde Rot huizen in de stijl van de Delftse School. „Maar hij had wel degelijk zijn eigen handschrift. Hij had een goed gevoel voor verhoudingen. Koos goed materiaal en besteedde ook aandacht aan de detaillering." De Middelburgse architect, werk zaam bij Rothuizen van Doorn 't Hoofd, stelt dat de oude Rothui zen niet schroomde om te vernieu wen. „Hij was beslist geen behou dend architect." Tijdens Open Monumentendag wordt in de Stadsschuur om 14.00 uur een mini-symposium gehou den over het Arend Rothuizen en zijn werk. Daar zijn dan ook foto's van hem te zien, maquettes en an der materiaal. Tevens is er voor die dag een speurtocht uitgezet langs de diverse locaties waar nog gebou wen van zijn hand staan. Er kan worden gestart bij de Stads- schuuur en het Theehuis achter Huize Griffioen aan de Seissingel. I^j Tijdens Open Monumentendag is er in Middelburg een mini-sym posium over architect Arend Rot huizen. Er is ook een tocht langs zijn gebouwen. door Miriam van den Broek SEROOSKERKE - De Veerse WD- fractie is erg bezorgd over het uit blijven van de rondweg Seroosker- ke-Noord. Gedeputeerde Toine Poppelaars zei donderdag in de PZC dat het budget voor de weg een halfjaar geleden is geschrapt. De rondweg hoort bij de N57. Als de nieuwe weg tussen Middelburg en Vrouwenpolder er komt, zou de provincie ten noorden van Serooskerke een rondweg aanleg gen, vindt de WD. Die weg moet het centrum van Serooskerke ver lossen van doorgaand verkeer. De partij vindt het van onbehoor lijk bestuur getuigen als de rond weg er niet komt. „Ik was erg ver rast door de uitlatingen van de ge deputeerde", zegt fractievoorzitter Peter Overmeen. „Vooral omdat KOUDEKERKE - Ride by the Sea houdt morgen een clinic reining bij de Western Ranch in Koudeker- ke. Reining is een onderdeel van de ruitersport, in westernsferen. Angelique Ferdinandus, een van de wedstrijdrijdsters in de Neder landse toptien, komt instructieles sen geven. De clinic duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De Western Ranch zit aan de Wielemakers- baan 6 in Koudekerke. DISHOEK - Stichting Dance and Art heeft houdt vandaag een groot strandfeest bij strandpaviljoen Kaapduin bij Dishoek. Van 14.00 tot 01.00 uur zijn er optredens van dj's als Don Diablo, Benjamin Ba tes, Dan Sanders, When Harry met Sally, Funky Ro, Paul Veth en Nydia, Dazzle en JF Sebastian b2b. www.danceandart.nl we als gemeente Veere een grote stap hebben gezet door te zeggen dat we een substantieel bedrag wil len leveren voor de aanleg van de N57, inclusief de rondweg. Wat ons betreft is dat een integraal plan. Wij begrijpen niet hoe de provincie erbij komt dat het bud get voor de rondweg kan worden doorgeschoven, terwijl zij gekozen heeft voor de komst van een volle dige N57", zegt Overmeen. De WD-fractie heeft aan de bur gemeester en wethouders van Veere gevraagd hoe zij tegen de ontstane situatie aankijken. De li beralen willen weten of het colle ge ook vindt dat de rondweg van groot belang is voor de inwoners van het dorp. „Het was me bekend dat het bud- De WD-fractie van Veere wil we- ten wat met de beloofde rond weg Serooskerke gebeurt. Vol gens de partij zijn de N57 en de rondweg niet los te koppelen. VLISSINGEN - De Nieuwendijk in Vlissingen is dit weekend alleen toegankelijk voor voetgangers. Dat heeft: de gemeente in overleg met de hulpdiensten besloten. Tijdens het evenement Vlissingen Mari tiem worden veel bezoekers ver wacht en ook nog eens hoge tem peraturen. Een rustige Nieu wendijk kan de drukte opvangen. Op Boulevard De Ruyter wordt eenrichtingverkeer omgedraaid. VEERE - De protestantse gemeente Veere houdt morgen een open luchtdienst op het veld bij de Ko renmaat, aan de Kapellestraat in Veere. De dienst heeft de titel Open your mind. De voorganger is G. Klein. Het combo Second Chan ce zorgt voor de muzikale onder steuning. De dienst begint om 19 uur en vindt bij slecht weer plaats in de Kleine Kerk. get voor de rondweg voor iets an ders is gebruikt", reageert wethou der Jan Bostelaar. „Daar hebben wij ook met de provincie over ge sproken. Dat het budget nu weg is, wil nog niet zeggen dat de weg niet wordt aangelegd. De provin cie heeft gezegd dat de aandacht nu eerst uitgaat naar de N57 en daarna pas naar de rondweg. Maar als budgetten verplaatst worden, geeft dat altijd zorgen. We zullen ons ook voor die weg hard blijven maken. Het staat buiten kijf dat de Veerse gemeenteraad de N57 en de rondweg als onlosmakelijk zien." Hoe het ook met de rondweg af loopt, er móét een oplossing ko men voor de toenemende verkeers druk op bijvoorbeeld de Wilgen- hoekweg, als de N57 er ligt, vindt Bostelaar. „In het verleden is al eens gesproken over een alterna tief Dat was toen een opwaarde ring van de Kleine Putweg. Maar daar voelde het waterschap niks voor." VLISSINGEN - In de Sint-Jacobskerk in Vlissingen wordt vanavond een galaconcert gehouden in het kader van het zevenhonderdjarig be staan van de kerk. Sopraan Anne- geer Stumphius, pianiste Marian ne de Boer en contrabassist Niek de Groot treden voor het eerst sa men op. Ze spelen werk van Han del, Mozart, Purcell, Bottesini, Chopin, Strauss en Gershwin. Toe gang: 20 euro, aanvang 20.00 uur. MIDDELBURG - Het nieuws salsa- dansseizoen van De Stads Ring in Middelburg opent vandaag met een optreden van de Cubaanse band En Talla. De entree is gratis en de deuren van De Stads Ring gaan om 20.00 uur open. Naast salsamuziek laat de Cubaan se band ook merengue-nummers horen. ■UH fum m- w<mr \YA ri ini»oim S. i v inMRVin -fcHOE ZUIDSCHOR v V.. >VjOtUlAARTSI)IJK Zandklei-kwe« Huur een dag '(opjp n 10. een 'Zuidschor Sloep' »><fcgs»i»ii Inboord motor. Geen vaarbewijs nodig. OuAc Haven, Bel voor een reservering! Koningstraat 2 door Emile Calon MIDDELBURG - Een botoxbehande- ling, een Champions League wed strijd van PSV bekijken vanuit een skybox, een lunch met commissa ris van de koningin, Karla Peijs, in het Prinsenlogement, een gala- en of gelegenheidsjapon in maat 36/38 of een rondvaart door de Vlissingse haven. Het zijn maar een paar van de vele kavels die ge veild worden. Voor de vijfde keer probeert de Ju nior Kamer Walcheren via deze veiling geld op te halen voor het goede doel. Dit jaar zijn dat de Stichting Sport Zeeland, de Stich ting Behoud Hoogaars en de Stich ting Palazzoli. Vorig jaar haalde de organisatie 61.443 euro op. Machteld van der Slot en Danny Boer van de Junior Kamer hopen dat ze dit jaar weer zoveel ophalen. Maar iets minder, dat mag wat hen betreft ook. Want het bedrag van vorig jaar is in de geschiedenis van de veiling van de Junior Kamer een absoluut record. „We hadden dat nooit ver wacht", blikt Van der Slot terug. De jaren daarvoor waren ze al heel blij met een opbrengst van dertig mille. Want ook dat is al veel, al dus Boer. „Dan kan je elke organi satie tien mille geven." Volgens Van der Slot blijkt dat ka vels waar iets van emotie bij komt kijken, het beste te verkopen zijn. Als voorbeeld noemt ze een week einde in een slaaphuisje op het Nollestrand. Dat kavel ging vorig jaar weg voor 1750 euro. Ze herin nert zich dat een aantal gasten toen echt tegen elkaar aan het op- 'lk verwacht dat de lunch met de commissaris van de koningin het goed zal doen' bieden was. Veilingmeester Ab Verhage merkte toen zelfs op dat het 'maar om een weekeinde ging'- Van der Slot: „Ik verwacht dat de lunch met de commissaris van de koningin het dit jaar wel goed zal Scheldestraat 42 Vlissingen tel: 0118 417244 www.fotoschuilwerve.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28