Reservisten vullen gaten leger 'Schouwenaar en ministerie in de fout bij benoeming Goudswaard' ■41 HET WEER: Veel zon Vandaag: Ride for the Roses 2 en 3 Krijgsmacht vindt onvoldoende personeel voor 7000 vacatures. STEïMAUS mm De Voetbalkrant Word ook abonnee! 24c Stuur uw foto's naar www.pzc.nl/foto Zaterdag 30 augustus 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 205 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 door Marloes de Koning DEN HAAC - Reservisten vervullen steeds vaker defensietaken. Vrijwil ligers van de Nationale Reserve (Natres) bewaken kazernes, beveili gen evenementen, oefenen met de politie en worden zelfs regelmatig uitgezonden naar Afghanistan of Bosnië. „De Natres is algemene vliegende keep van defensie gewor den", zegt Wim van den Burg van militaire vakbond AFMP/FNV. De krijgsmacht moet terugvallen op vrijwilligers voor zo'n 7000 moeilijk te vervullen vacatures voor beroepsmilitairen. De bewa king van bases wordt soms aan vrijwilligers overgelaten, net als de beveiliging van militaire transpor ten en ondersteuning bij grote eve nementen en ceremonies, zoals de wandelvierdaagse en Prinsjesdag. „Eigenlijk alles wat een beetje bui ten het operationele werk valt", al dus Van den Burg. Jan Kleian, voorzitter van vakbond Acom, noemt het leunen op de vrijwilligers 'een noodmaatregel'. Kleian en Van den Burg hebben geen grote bezwaren tegen de ont wikkeling. „Als een reservist goed is opgeleid is en iemand vrijwillig naar Afghanistan wil, is dat pri ma", zegt Kleian. Het leger kampt met 7000 open- staande vacatures en is daarom genoodzaakt steeds vaker vrijwil ligers van de Nationale Reserve in te zetten bij defensietaken. De Natres is oorspronkelijk be doeld als achtervang bij binnen landse noodsituaties. De afgelopen jaren is het reservekorps geprofes sionaliseerd. De ongeveer driedui zend reservisten (vijf bataljons) worden intensiever getraind en moeten ook vaker doordeweeks opdraven. In 2005 spraken de ministeries van Binnenlandse Zaken en Defensie af dat Defensie ervoor zorgt altijd 4600 militairen binnen 48 uur pa raat te hebben bij bijvoorbeeld na tuurrampen of terroristische aan slagen. Om dat aantal te halen, worden ook Natres-militairen mee gerekend. „We pakken steeds meer taken over van eenheden die op uitzen ding zijn", zegt luitenant-kolonel Gerard van Thiel, commandant van de Natres. Hij merkt dat daar door de belangstelling voor het vrijwilligersleger toeneemt. Daar door groeit - in tegenstelling tot het beroepsleger - het aantal reser visten. pagina 2/3: commentaar MIDDELBURC - Na de premières van de locatie voorstellingen ging gisteravond het festivalhart van het Zeeland Nazomerfestival open. Op het Abdijplein in Middelburg vonden goedbezochte concerten plaats van het Spaanse gezelschap Fla menco Barroco en later op de avond Sam Vloe mans met Bord du Nord. Op het plein heeft beeldend kunstenaar Krijn de ta#WELTMEISTER KÜCHE^ GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes) telefoon 0113-227077 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl MIDDELBURG - Burgemeester Koos Schouwenaar (Middelburg) had als korpsbeheerder erop moeten toezien dat Fup Goudswaard, voor zijn benoeming als korpschef, ge screend was door de AIVD. Dat schrijft minister Ter Horst (Bin nenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer. Ter Horst erkent dat haar ministe rie ook fouten maakte. Daar is niet gecheckt of Goudswaard voldeed aan alle voorwaarden. Schouwe naar erkent dat er fouten zijn ge j jt'—1» ■--- <,'/4 41 -Sr-4-r:# Vandaag bij de PZC: amateurvoetbal Reservisten zijn er alleen voor noodgevallen reageer op www.pzc.nl In Zeeland kun je de auto niet wat vaker laten staan 61% oneens 39% aantal reacties: 422 EN Koning een bijzondere installatie gerealiseerd, met muren, doorgangen en verhogingen. Bezoe kers kunnen de installatie gewoon betreden. foto Lex de Meester Zeeland: 2 en 3, 25 t/m 37; Bin nenland; 4 t/m 7; Buitenland: 8 t/m 11; Meningen: 14; Beurs: 15; Econo mie: 16 en 17; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 39; Sport: 41 t/m 47; Televisie: katern Media maakt. „Waar gewerkt wordt, wor den fouten gemaakt." Volgens Ter Horst zijn er nog een andere korps chef en twee plaatsvervangers niet gescreend. Een van hen is Hans Vissers, plaatsvervangend korps chef Rotterdam, die aangezocht is interim-korpschef te worden in Zeeland. Vissers kan pas benoemd worden na screening. De OR van de Zeeuwse politie, het manage ment, de burgemeesters en de commissaris van de koningin zijn akkoord met zijn voordracht. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1