Zeeland Nooit meer een verfomfaaide bh JANVIER g Reünie 75JAAR Kinderwijkteam genomineerd 6 7 september Vosmeer steekt handen uit de mouwen voor sportvoorziening Belastingaangifte? Van Daalen Advies TCA training Goese Marieke Pilaar in de race voor 'Het beste idee van Nederland'. www.vicvaar.nl 0113-230428 B PZC Zaterdag 30 augustus 2008 27 Financieel Fiscaal advies telefoon (ol 13) 23 23 40 Bierkade 7 Goes tel. (0113) 22 80 09 ^AutoCAD basiscursus AVONDOPLEIDING IN GOES start 17 september 2008 VOOR MEER INFORMATIE EN/OF AANMELDING i om n 10 oo www.tca-training.nl Bio Dröme Natuurvoeding Kom eens langs en laat u verrassen! Ruim 150 m; biologische voeding zoals dagelijks vers brood, groenten, zuivel, broodbeleg, dieetvoeding, lichaamsverzorging, etc. Marieke Pilaar met haar 'Barbra', waarmee ze meedoet aan 'Het beste idee van Nederland'. foto Willem Mieras door Luc Oggel GOES - Een halve kleerhanger met een bolletje eraan; het zou zomaar eens dé uitvinding kunnen zijn waar Nederland, het vrouwelijke deel van de bevolking althans, op zit te wachten. (25) uit Goes gooit er in elk geval hoge ogen mee in het SBS6-tv-programma 'Het bes te idee van Nederland'. Waar het ding voor dient? „Om een bh op een fatsoenlijke manier te kunnen ophangen", legt Pilaar uit. „Veel vrouwen, ikzelf ook, drukken de cups van hun voorge vormde bh's in elkaar als zij ze in de kast leggen. Maar daar worden ze op den duur niet mooier van en als je bijvoorbeeld net een nieu we Marlies Dekkers-bh hebt, is dat natuurlijk zonde. Ik stopte er dus altijd maar een paar sokken tus sen." Dat deed de Goese juf toeval lig ook toen ze eind vorig jaar de aankondiging van het nieuwe sei zoen van 'Het beste idee' voorbij zag komen. „Ik dacht, ik geef me op." Dat haar uitvinding ('Ik ver baas me erover dat zoiets nog niet bestaat') een oplossing moest bie den voor het 'bh-probleem' lag voor de hand. Door de cups om een bol te doen, zo bedacht Pilaar, blijft de vorm behouden. „Met het stukje kleerhanger dat eraan zit, kun je ze mooi aan een stang in je kast hangen. Veel ruimte neemt het niet in, want je kunt meerdere bolletjes onder elkaar bevestigen." Pilaar stuurde foto's van haar idee op naar de organisatie, waarna het heel lang stil bleef Ze was dan ook niet de enige die zich als deelne mer voor het programma had aan gemeld. Een kleine vierduizend andere wannabe-Wülie Wortels hadden hetzelfde gedaan. „Toen ik het niet meer verwachtte, kreeg ik een uinodiging voor de eerste ron de." Op dat moment waren in de voorselectie al zo'n 2500 kandida ten afgevallen. En zo toog Pilaar, naar eigen zeggen vroeger ook al tijd al creatief bezig, afgelopen voorjaar richting Den Haag. Overi gens zonder al te hoge verwachtin- 'lk stopte er altijd maar een paar sokken tussen om ze mooi te houden' gen. „Ik ben vrij nuchter, maar om dat iedereen om me heen wél ze nuwachtig liep te doen, kreeg ik zelf ook de kriebels." Ze had een minuut de tijd om haar idee uit de doeken te doen. „Ik ben nogal een kletser, dus ik dacht dat dat veel te kort zou zijn", kijkt ze terug. De vierkoppige jury (drie mannen, één vrouw) bleek enthousiast over de 'Bar-bra', zoals Pilaar haar idee heeft gedoopt. „Het was een hele belevenis, je ziet echt de bizarste uitvindingen voorbijkomen." Inmiddels is de eerste aflevering van 'Het beste idee' op televisie ge weest (877.000 kijkers), vanavond volgt de tweede. Wanneer Pilaar te zien is met haar uitvinding is niet precies bekend, maar het avon tuur is zeker nog niet afgelopen. Maandag moet ze haar product op nieuw presenteren, dit keer voor een groep retailers. Aan de hoofdprijs (een bedrag van 25.000 euro en een jaar lang pro motie en productie van het idee) durft Pilaar nog niet te denken. „Het kan natuurlijk dat ik er straks uit lig. Maar in dat geval ga ik er zelf misschien wel verder mee. Mijn vriendinnen willen allemaal wel een Bar-bra hebben!" Q Het Beste idee van Nederland is de komende weken elke zaterdag om 20.00 uur te zien op SBS6. www.het- besteideevan.nl GOES - Het Kinderwijkteam Goes is één van de vijf genomineerde zorginstellingen die in de race zijn voor de titel 'Zorgonderneming van het jaar 2008'. Een jury be paalt binnenkort welke drie hier van zich op het Jaarcongres Zorg markt 2008 mogen presenteren, waarna de winnaar gekozen zal worden. Het kinderwijkteam is een speciaal team van kinderver pleegkundigen dat 24 uur per dag, zeven dagen in de week, inzetbaar is. De andere genomineerden zijn: Centrum voor Geriatrische Trau matologie (Almelo), Dermatolo gisch Centrum Isala (Zwolle), Het Oogzorgnetwerk (Rotterdam) en Verpleeghotel De Hofwijck (Leeuwarden). klein vaarbewijs marifonie jachtradar praktijkvaren VIC Vaaropleidingen Goes tel. (0113) 27 05 99 06 40 00 59 87 www.janvier75jaar.nl OUO-VOSSEMEER - De inwoners van Oud-Vossemeer steken zater dag 6 september massaal de han den uit de mouwen om een basket balveldje voor de jeugd aan te leg gen. „Wie mee wil helpen, is wel kom", zegt Rien Tholenaar van de Stichting Vosmeer 600 jaar. De stichting heeft bij de gemeente bemiddeld voor de komst van het veldje en gaat het ook zelf aanleg gen. Toch hoopt ze op veel hulp van andere dorpsbewoners. In eer ste instantie was het de bedoeling de jeugd mee te laten doen, maar daar is de stichting deels op terug gekomen. „De oudere jeugd is wel kom om mee te helpen", zegt Tho lenaar. „Maar schoolkinderen kun je niet met betontegels laten sjou wen. Dat is vragen om ongeluk ken." Andere dorpsbewoners die willen helpen, kunnen zich mel den bij de stichting. „Ervaren stra tenmakers kunnen we ook nog wel gebruiken", zegt Tholenaar. „Een paar van dat soort vaklieden zullen we wel nodig hebben." Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. raat» karcher Een droomkeuken is een compositie van een groot aantal componenten. Mooi, aansprekend, degelijk en praktisch. Bij Raab Karcher hebben we drie topmerken onder één dak. Wordt het een prachtige designkeuken of een fraaie klassieke keuken. Onze medewerkers geven u graag advies bij het ontwerpen van uw droomkeuken. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. www.raabkarcher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 169