Bezwaren tegen kap bomen zijn gegrond Meetdag toekomstige bewoners Amaliahof Appartementencomplex voor senioren in Sint Philipsland Zestien appartementen Wissenkerke hebben geen koper of huurder. Bezwarencommissie geeft bewoners Goese Meer gelijk. Bijeenkomst angst bij kinderen met autisme Thoolse geeft curcus luisteren naar Bach College ziet niets in fietsverbod op markt Weekeinde Schouwse zeeflora inventariseren Weg vrij voor grotere winkel en zorgcomplex Omstreden glasbak in Tholen is geplaatst 26 Zaterdag 30 augustus 2008 PZC Het echtpaar Hoogendoorn in het nieuw appartement in de Amaliahof in Wissenkerke. door Mieke van der jagt WISSENKERKE - Hoe lang worden de gordijnen? Kan het wandmeu- bel mee en zou het tapijt in die hoek passen? Allemaal vragen die op een antwoord wachten als je een nieuwe woning betrekt. De Regionale Woningbouwvereni ging Samenwerking (RWS) zette gisteren de deuren van het Nieu we Amaliahof in Wissenkerke open voor de huurders en kopers van 38 appartementen. Voor zes tien appartementen zijn nog geen definitieve huurders of kopers ge vonden. Gewapend met meetlin ten, duimstokken en kleurstalen kwamen de toekomstige bewoners hun nieuwe huis bekijken. De ver bazing was groot bij de medede ling dat de eerste huizen over an derhalve maand al betrokken kun nen worden. Want de bouwvak kers zijn nog volop bezig en som mige ruimten zijn nog maar provi sorisch toegankelijk. Het echtpaar Hoogendoorn uit Rotterdam maakt dat allemaal niets uit. Hun nieuwe adres wordt Eduard Flipsestraat 12, een bene denappartement met voor en ach ter een terrasje. Hoe komt een Rotterdams echt paar in Wissenkerke terecht. „Heel simpel, we lazen in een krantje dat je daar kon komen wonen", vertelt Hoogendoorn, die alle 59 ja ren van zijn leven in Rotterdam heeft gewoond. „Mijn vorige echt genote is overleden en nu heb ik gelukkig weer een hele goede, nieuwe vrouw gevonden. Sinds ja nuari zijn we getrouwd, maar we foto Willem Mieras door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes heeft be langen onvoldoende gewogen bij het voornemen om honderden bo men te kappen rond de AKF-hal en het Goese Diep. Dat oordeel velt de Goese commissie voor be roep- en bezwaarschriften. Volgens de commissie zijn de be zwaren van de Vereniging Bewo ners van het Goese Meer en ande re bewoners uit de waterwijk ge grond. „Ik ben blij met deze uit spraak", zegt voorzitter George Henni van de Vereniging Bewo ners van het Goese Meer. Het is nog even afwachten wat het college van burgemeester en wet houders nu doet. Dat moet nog be slissen over het advies van de be zwarencommissie. Wethouder Ri- nus Dieleman kan nog niet reage ren op de bevindingen van de be zwarencommissie, omdat hij de uitspraak nog niet heeft gezien. Goes wil de bomen kappen om de weg te banen voor de eerste fase van de nieuwe wijk Goese Schans, die op het havenindustrieterrein verrijst. Het gaat om 229 bomen in het Goese Diep en 119 stuks op en rond het AKF-terrein. De gemeente maakte eerder de fout door de kapvergunning puur op de Boswet te baseren. Nader hand bleek dat ook een vergun ning op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening is vereist. Op die in gang gezette procedure heeft de bezwarencommissie nu flink wat aan te merken. De bewonersvereniging van het Goese Meer en zeker de bewoners W* De gemeente Goes heeft de be- langen van bewoners van het Goese Meer onvoldoende meege wogen in het besluit om honder den bomen te kappen. van het Nieuwe Diep, die uitkij ken op het bosrijke recreatiegebied dat de gemeente wil uitdunnen, zijn fel gekant tegen de bomen- kap. Zij strijden voor behoud van de groene buffer tussen het Goese Meer en de Goese Schans. In een deel daarvan zijn 216 wonin gen woningen gepland. Aan de noordrand komen in totaal 300 grondgebonden woningen en zo'n 200 appartementen. De vereniging, een aantal niet-le- den uit het Goese Meer en bewo ners van de Westhavendijk vech ten daartegen. Ze zijn tegen de hoogte van de geplande apparte- mentenwand, waarvan delen 24 meter hoog worden. Ze dreigen de gang naar de Raad van State te ma ken als de Goese Schans CV en BV vasthouden aan het bouwplan. Ze zetten ook vraagtekens bij de fi nanciële haalbaarheid, gezien de dalende vraag naar woningen en geringe groei van de Zeeuwse be volking. hadden al vanaf het begin het idee dat we ergens samen opnieuw moesten beginnen. Ergens in een huis waar geen van tweeën eerder gewoond heeft. Nou ja, dat krantje kwam precies op tijd. 's Woens dags lazen we de advertentie, we belden meteen en donderdags had den we al papieren binnen. We konden gewoon kiezen. We heb ben er echt geen spijt van, ook niet nu we drie keer overnieuw al les hebben gemeten. Ik wist niets van Wiseenkekre, maar mijn voor ouders kwamen uit Brabant en Zeeland. Dan moet je toch wel kunnen aarden. Zo te zien is het een prima, rustig dorp voor ons." Veel van de appartementen in Amaliahof zijn verhuurd aan men sen uit Wissenkerke of Noord-Be veland. De buutendiekers komen nagenoeg allemaal uit de regio Rot terdam. Vooral de kopers zijn afge komen op de advertenties die RWS in die regio plaatste, maar ook in de huursector wisten de ad vertenties randstedelingen te ver bazen. De appartementen meten tussen 80 en 110 vierkante meter, en de huurprijzen varieren van 460 euro voor de kleinste tot 750 euro voor het grootste apparte ment. Volgens de Rotterdammers in het complex zijn dat ongelofe lijk lage prijzen voor een nieuw, comfortabel huis. Amaliahof is voorzien van veel ge meenschappelijke ruimten, onder meer voor de Stichting Oude renzorg Noord-Beveland, die zorg en begeleiding op maat biedt. W* Volgens de Rotterdammers onder de nieuwe bewoners vraagt de RWS ongelofelijk lage prijzen voor comfortabele, nieuwe huizen in Wissenkerke. HEINKENSZAND - Autisme-expert Peter Vermeulen, verbonden aan Autisme Centraal in Gent, komt woensdag naar De Stenge in Hein- kenszand om te praten over 'angst bij kinderen met autisme in het onderwijs'. Hij spreekt twee keer, vanaf 14.00 en vanaf 19.00 uur. Op de bijeenkomsten geven de dien sten ambulante begeleiding van Auris en de Goese Korczakschool ook voorlichting. Deelname kost vijftien euro per persoon. Aanmel den via: m.abbink@korczakschool- dienst-ab.nl THOLEN - In de Gasthuiskapel aan de Kerkstraat in Tholen begint woensdag 3 september een cursus hoe te luisteren naar het Wein- hachts Oratorium. De curcus bestaat, net als het mu ziekstuk van Johann Sebastian Bach, uit zes delen. Curcusleidster Annemiek Vogels zal leren hoe naar elk deel te luisteren. Ze zal veel aandacht besteden aan de theologische, muzikale en pastora le aspecten van het werk. Voorken nis over Bach is niet nodig. De les begint om 19.30 uur. GOES - De marktcommissie wil dat er tijdens marktdagen niet wordt gefietst op de Grote Markt in Goes, maar het college van B en W peinst er niet over om op dins dag en zaterdag een fietsverbod in te stellen. Het is ondoenlijk om daar op te controleren en ook vormt de Grote Markt een schakel in een fietsroute voor scholieren. Marktkooplieden storen zich ech ter regelmatig aan fietsers die hun klanten bijna omver rijden. Het college zegt dat juist veel mensen per fiets naar de markt komen. BURGH HAAMSTEDE - De floristen van het Floron district Zeeland houden van vrijdag 12 tot en met zondag 14 september een inventari- satieweekeinde op Schouwen-Dui- veland. Uitvalsbasis is De Koebel in Burgh Haamstede. Van daar uit zal op de slikken en schorren die het eiland rijk is zeeflora geteld worden zoals zeewinde, zeealsem en meides. Opgeven voor dit inventarisatie- weekeinde kan tot 10 september bij Justus van den Berg in Goes, tel: 0113-271210 STAVENISSE - De gemeente Tholen maakt de weg vrij voor de komst van een zorgcomplex van de Oud Gereformeerde Gemeente in Stave- nisse en de uitbreiding van de su permarkt in datzelfde dorp. Voor beide ontwikkelingen moet het be stemmingsplan veranderd worden en dat gebeurt in de komende ver gadering van de gemeenteraad. De Meermarkt wordt zo'n honderd vijftig vierkante meter groter en gaat straks verder onder de naam GolffIn het genoemde zorgcom plex komen twaalf woningen. THOLEN - Zelden zal de plaatsing van een glasbak zoveel voeten in de aarde hebben gehad als in Tho- len-stad. Toch liet de gemeente de eerste ondergrondse glasbak don derdag plaatsen aan de Molen- vlietsestraat. Bewoners zagen de komst van de bak niet zitten en ook de PvdA verzette zich ertegen. De ondergrondse bak, waarvan de len natuurlijk ook boven de grond te zien zijn, zou het historische straatbeeld ontsieren. Ondanks al le commotie is het college bij zijn besluit gebleven. SINT PHILIPSLAND - Castria Wonen en ontwikkelaar Stienstra uit Hee- len willen een complex met der tien seniorenappartementen bou wen in de wijk Graefnisse in Sint Philipsland. Volgens directeur Jaap Kloet van Castria wordt daar binnenkort een overeenkomst over getekend. On derzoek naar de haalbaarheid van zo'n complex loopt al een tijdje. Het feit dat Stienstra de grond be zit waarop de appartementen moe ten komen, maakte het er niet ge makkelijker op. „Wat dat betreft gaat het toch net iets vlotter als we het met Marsaki (de ontwikkelaar van de Zeeuwse corporaties, red) kunnen doen", stelt Kloet. Hij gaat er op dit moment vanuit dat alle dertien appartementen ver huurd zullen worden. „Maar afhan kelijk van wat de andere partijen willen, zou er ook een mix van huur en koop kunnen komen. Dat is nog niet helemaal duidelijk." Kloet kan nog niet zeggen wan neer de bouw kan beginnen." Verwisselbare stenen ring vanaf 61,50 in zilver of goud www.lucasjuwelier.nl tel .0113-251915

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 168