Williams-zusjes stemmen niet op Obama Ook op zoek naar goed personeel? Bel nu 0113 - 315 548 Nieuwsgierig naar de mogelijkheden in de Ondernemer? Bel voor een afspraak! J 46 Zaterdag 30 augustus 2008 PZC Tennis-zussen hebben grootste kans op eerste plaats wereldranglijst. Op woensdag 22 oktober verschijnt een speciale uitgave van 'de Ondernemer' die geheel in het teken staat van het werven van personeel. Hierin gaan we in op de situatie van de arbeidsmarkt. Alle aspecten komen aan bod. Profileer uw organisatie als dé nieuwe werkgever! Reserveer nu uw advertorial. door Jeroen Mascini DEN HAAG/NEW YORK - Op de dag dat Barack Obama de Democrati sche nominatie voor het Ameri kaanse presidentschap aanvaardde, denderden Serena en Venus Willi ams de derde ronde van de US Open binnen. De Williams-zussen en Obama zijn iconen van de zwarte gemeen schap over de hele wereld, maar meer dan sympathie hebben de tennissters niet voor de presidents kandidaat. Na haar eenvoudige zege op Rossa- na de los Rios (6-0 6-3) zei Venus Williams dat ze geen idee had dat het precies 45 jaar geleden was dat Martin Luther King zijn legendari sche 'I have a dream'-rede hield. De stadionspeech van Obama ging ook aan haar voorbij. „Ik volg de politiek niet zo. Ik focus me op het tennis." Tijdens Wimbledon zei de oudste Williams al dat zij en haar zus niet stemmen, omdat zij Jehova's getui gen zijn. Leden van die geloofs groep achten zichzelf slechts ge bonden aan God, niet aan de bur gerlijke autoriteiten. Stemmen is dus verboden. „Wij blijven neu traal", aldus Venus. Serena, die al even simpel de der de ronde haalde ten koste van Ele- Serena Williams is de grote favoriet voor de eindzege op de US Open. na Vesnina (6-1 6-1), sprak zich iets meer uit. Ze is enthousiast over wat Barack Obama in Ameri ka teweegbrengt. „Maar ik ga niet op hem stemmen. Dat had ik wel gedaan als ik mijn geloof niet had gehad." De focus bij de Williams-zussen is deze weken natuurlijk ook op de US Open. Ze wonnen de grand- slam allebei twee keer, maar het is alweer zes jaar geleden dat een NV De zussen Williams slaan zich overtuigend naar de volgende ronde van de US Open. Ze lijken de grootste kandidaten voor de koppositie op de wereldranglijst. foto Ed Betz/AP Williams de beste was op Flushing Meadows. De tijd lijkt rijp voor een nieuwe coupe van Venus of Se rena, van wie de jongste, sinds maandag derde op de wereldrang lijst, de sterkste indruk maakt. Het is dat ze regelmatig gebles seerd zijn en veel andere dingen minstens zo interessant vinden als tennis, anders had Serena of Ve nus Williams de vacature van Justi ne Henin al lang ingevuld. Het ont breken van een nieuwe koningin is ook bij de tennissters onderling onderwerp van gesprek. De huidi ge nummer één Ana Ivanovic vloog er al uit in de tweede ronde en zij wijst met andere kansheb bers op de toppositie als Jelena Jan- kovic en Dinara Safina in de rich ting van de Amerikaanse zussen. Die twee zijn, ook in hun ogen, de meest dominante speelsters van het circuit als ze tenminste niet te druk zijn met kleding ontwerpen of optredens in tv-shows. Een Williams-finale zoals bij Wim bledon, waarbij de oudste won, zit er niet in. Dit weekeinde treft Sere na de Japanse Ai Sugiyama in de derde ronde en Venus neemt het op tegen Alona Bondarenko. Het lijkt dat de Williamsen pas echt ge test worden in de kwartfinale, als zij elkaar ontmoeten. Het is te hopen dat die partij net zo hoogstaand wordt als de eind strijd op het Londense gras. Op voorhand lijkt de jongste de favo riet. Geconfronteerd met de opmer king van haar rivalen dat zij met haar zus de te kloppen tennissters zijn, zei Serena Williams: „Ik ben vereerd dat mijn concurrentes dat zeggen en ik geloof dat zij gelijk hebben. Als ik verlies komt het door mij, niet door mijn tegenstan der. Ik heb alles in eigen hand." Ondernemer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 166