gemarkeerd met een nieuwe cd Leges stijgen fors Schrappen van rondweg is voor WD geen optie Chauffeur Kruiningen in Duitse cel na ongeluk Kunstgeschiedenis onder de loep in cursus Vleermuizen zoeken in een schemerend bos North Sea Beach golftoernooi op strand Grote, commerciële evenementen moeten flink meer betalen. PZC Zaterdag 30 augustus 2008 I 27 KRUININGEN - De Duitse politie heeft een 45-jarige vrachtwa genchauffeur uit Kruiningen aan gehouden, omdat hij gisteren in Krefeld een dodelijk ongeluk ver oorzaakt zou hebben. Hij is vol gens de politie door rood gereden en kwam in botsing met een perso nenauto. Twee inzittenden kwa men daarbij om het leven. De der de raakte levensgevaarlijk gewond. ZIERIKZEE - Margreet Leijdekker geeft vanaf komende donderdag wekelijks dertien keer de cursus Kunstgeschiedenis in Zierikzee. De thema's lopen door de eeuwen heen van de Oude Grieken tot de hedendaagse kunst. De cursus duurt tot 13 december en is steeds van 20 tot 22 uur. Kos ten 115 euro, inclusief literatuur. Meer inlichtingen en opgeven via 0111 415317 of 417839- HAAMSTEDE - 's Nachts en in de schemering fladdert er heel wat door het bos dat overdag niet te zien is. Natuurmonumenten houdt daarom vrijdag 5 september een avondexcursie naar het Slot bos om vleermuizen te zoeken en sterren te kijken. Om 19.30 uur wordt verzameld bij de ingang van slot Haamstede. Neem een zak lamp mee. Aanmelden kan via www.natuurmonumenten.nl. RENESSE - Golfen voor het goede doel kan vrijdag 5 september van af 12.30 uur op het North Sea Be ach golftoernooi op het strand bij Renesse. Het toernooi van de Lionsclub Schouwen-Duiveland gaat over 18 holes, gelegen tussen de Verklikkerduinen en Het Water gat. De opbrengst gaat naar de stichting Doe Een Wens en Vrien den van Cornelia. Inschrijven kan via www.northseabeachgolf nl. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Grote, commerciële evenementen op het eiland moe ten voortaan meer dan zeven keer zoveel leges aan de gemeente Schouwen-Duiveland betalen dan nu het geval is. Burgemeester en wethouders wil len de organistaties van commer ciële evenementen met meer dan 20.000 bezoekers voortaan 1500 eu ro vragen in plaats van de huidige 202 euro. „Zelfs de nieuwe prijs is niet genoeg om kostendekkend te werken. Het huidige bedrag is dus wel erg laag", verklaart ambtenaar Ruud Lak de verhoging. De maatregel is overigens geen re den tot paniek voor organisatoren van de nu bestaande evenemen ten op het eiland. „Er zijn niet zo veel activiteiten met zoveel bezoe kers", zegt Lak. „En bovendien zijn veel drukbezochte evenemen ten niet-commercieel." Gebeurtenissen als de Visserijda- gen in Bruinisse en de Havenda gen in Zierikzee ziet de gemeente als 'niet-commercieel'. „Die zijn primair bedoeld om die plaatsen te promoten, niet om geld aan te verdienen", verklaart Lak. De meeste avondmarkten op het ei land zijn dat wel. „Daar zit een eve nementenbureau achter die er aan wil verdienen." Maar daar komen weer geen 20.000 mensen op af Volgens Lak voldoet momenteel al leen Concert at Sea aan de criteria. Die moet dus rekenen op een ver hoogde aanslag. De gemeenteraad moet nog beslis sen over het voorstel. Organisaties van grote, commer- ciële evenementen moeten ruim zeven keer zoveel gemeentelijke leges betalen. Alleen Concert at Sea lijkt het slachtoffer. door Miriam van den Broek SEROOSKERKE - De WD-fractie in de gemeente Veere is erg bezorgd over een eventueel uitblijven van een rondweg Serooskerke-Noord. Gedeputeerde Toine Poppelaars zei donderdag in de PZC dat het budget voor de weg een half jaar geleden is geschrapt. De rondweg hoort bij de N57. Als de nieuwe weg tussen Middelburg en Vrouwenpolder er komt, zou de provincie ten noorden van Serooskerke (W) een rondweg aan leggen. Die weg moet het centrum van Serooskerke verlossen van doorgaand verkeer. De WD vindt het van onbehoor lijk bestuur getuigen als de rond weg er niet komt. „Dat het budget nu weg is, wil nog niet zeggen dat de weg niet wordt aangelegd," zo reageert wethouder Jan Bostelaar. „We zullen ons ook voor die weg hard blijven maken." Schilders- en afwerkingsbedrijf APON V.O.f voor al uw SCHILDER-, GLAS- BEHANGWERKZAAMHEDEN www.apon.nl Industrieweg 39-4 Zierikzee Telefoon: 0111-417576 van 29-08-08 t/m 21-09-08: 0033-645351925 Het Eilandenkoor bij de Noordhavenpoort in Zierikzee. foto Eilandenkoor Een droomkeuken is een compositie van een groot aantal componenten. Mooi, aansprekend, degelijk en praktisch. Bij Raab Karcher hebben we drie topmerken onder één dak. Wordt het een prachtige designkeuken of een fraaie klassieke keuken. Onze medewerkers geven u graag advies bij het ontwerpen van uw droomkeuken. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. www.raabkarcher.nl Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 157