Even een wedstrijdje zwemmen winnen van Marleen Veldhuis Tweede lustrum Trammuseum heeft - /y uitbreidingsplannen sp-jk vogelconcert Haagse organiste Fieke Nikken sluit reeks zomerconcerten af Fel omstreden glasbak staat er - .j. t d organist geeft 26 I Zaterdag 30 augustus 2008 PZC Romy Hoogendijk (12) uit Zierikzee ontmoette haar favoriete sporter. 1 -@®£ZWIWCHg* ZaacdÈfcgekweg 5, 1 www.zudschor.nl Eilandenkoor houdt open-repetities aan vooravond viering. Spoor doortrekken tot Scharendijke is ook nog steeds een reëel plan. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Topzwemster Marleen Veldhuis zal Romy Hoogendijk niet snel vergeten. Ze zwom giste ren een wedstrijdje schoolslag te gen de twaalfjarige Zierikzeese en... verloor! Natuurlijk, nu is de schoolslag niet bepaald de favoriete slag van Veld huis, die liever de vrije slag zwemt. En Romy is juist Neder lands jeugdkampioene op de schoolslag. Maar van een Olym pisch kampioene winnen blijft na tuurlijk apart. „Het was het mooi ste moment van de dag", zegt Romy terugkijkend op de ontmoe ting en de training die ze gisteren van Veldhuis kreeg. Ze won die clinic via een prijs vraag van de Nederlandse Spoor wegen, één van de sponsors van de olympische sporters. „Je kon via een website een aanmoediging sturen aan een sporter die aan de Olympische Spelen meedeed. Ik had die aan Marleen gestuurd en beloofd dat ik de wekker voor haar zou zetten", vertelt Romy. Veld- Romy Hoogendijk (links) met haar vriendin Lotte Dalmeijer (rechts) en zwemster Marleen Veldhuis (midden). foto familie Hoogendijk huis zwom in China namelijk steeds midden in de Nederlandse nacht. Romy hield haar woord en zag in het donker de Nederlandse estafetteploeg, mét Veldhuis, Olympisch kampioen worden. De aanmoediging leverde haar W* Voor Romy Hoogendijk uit Zierik- zee kwam gisteren een droom in vervulling. Ze kreeg training van Olympisch zwemkampioene Mar leen Veldhuis. KH 800 nr MODE. W ATERSPÖRT JACIITSERMCE Huur een dag (tai3>sa z\ to, een 'Zuidsehor Sloep' Inboord motor. Geen vaarbewijs nodig. 'Oude j|aven Bel voor een reservering! KoningstraJ 2 BURGH-HAAMSTEDE - Organiste Fie ke Nikken uit Den Haag geeft vol gende week vrijdag de laatste van een rij zomerconcerten in de Her vormde Kerk in Haamstede. Nikken (1968) studeerde aan het conservatorium in haar woon plaats. Zij is docente en als organis te verbonden aan de Haagse Bet- helkerk. Verder geeft ze muziekthe rapie in een eigen praktijk. Er staan acht werken van verschil lende componisten op het pro gramma. Het concert begint om 20 uur. Toegang 3,50 euro, kinde ren gratis. met zes anderen een ontmoeting met Veldhuis op in het Olympisch stadion in Amsterdam ('daar ver telde ze dat ze baalde dat ze geen individuele medaille won') en ver volgens een training in zwembad Slotervaart. Voor Romy kwam daarmee een droom in vervulling. „Ze is m'n idool. Ik wil net zo goed worden als zij." Op de schoolslag is ze dat al. Nu die olympische medaille nog. THOLEN - Zelden zal de plaatsing van een glasbak zoveel voeten in de aarde hebben gehad als in Tho- len-stad. De gemeente Tholen liet de eerste ondergrondse glasbak op het ei land donderdag plaatsen aan de Molenvlietsestraat. Bewoners za gen de komst van de bak niet zit ten en protesteerden. Ook de loka le PvdA verzette zich ertegen. Delen van de ondergrondse bak zijn ook boven de grond te zien. Volgens sommigen zou dat het his torische straatbeeld van Tholen ontsieren. Ondanks alle commotie is het college bij zijn besluit geble ven. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Zeeland telt zoveel ker ken met een mooie akoestiek. Die verdienen het dat daar in wordt ge zongen. Die overweging lag ten grondslag aan het initiatief van componist/dirigent Peter Wilde man uit Tholen tot oprichting van het Christelijk Gemengd Eilanden koor, tien jaar geleden. Aan de vooravond van het tweede lustrum schuiven voorzitter Hen- ny van Hartingsveldt en de be stuursleden Corné van Hartings veldt en Ingrid Schot bij hem aan tafel aan om te vertellen hoe suc cesvol dit koor zich heeft ontwik keld en wat de plannen voor de naaste toekomst zijn. Het Eilanden koor telt een kleine honderd le den. Zij komen voornamelijk uit Tholen, Schouwen-Duiveland en De Bevelanden. „We treden in heel de provincie, maar ook daar buiten op", benadrukken de be stuursleden. De Nieuwe Kerk in Zierikzee biedt een centraal gele gen locatie voor de wekelijkse repe tities op de maandagavond. Ook de viering van het tienjarig be staan staat hier gepland op zater dag 25 oktober. Daar presenteert het koor zijn nieuwe cd Tk blijf Hem prijzen in mijn lied'. Tenor Jacob Schenk uit Urk en Martin Zonnenberg uit Groot Ammers verlenen als solisten hun medewer king. Voor de muzikale begelei ding zorgen het orkest Con Moto en pianist Huib Kranendonk. „We willen deze lustrumviering graag het karakter van een reünie geven, zegt Wildeman. Daarom hebben hij en het bestuur besloten de ko- Vaak concerten en optredens Inzet en enthousiasme leiden er toe dat het Eilandenkoor met regelmaat naar buiten treedt met een eigen concert of met deelname aan gevarieer de optredens. Op stapel staan onder meer concerten in Tholen, Zierikzee en het Bel gische Merksem. Het koor heeft sinds 1998 in totaal vier cd's uitgebracht, bestellen kan via info@eilandenkoor.nl. mende maand drie open repeti tie-avonden te houden, waar oud-leden, maar uiteraard ook nieuwe belangstellenden welkom zijn. Die bijeenkomsten worden gehou den op de maandagen 1, 8 en 22 september vanaf 19.30 uur in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. „Wie daarvoor voelt, kan dan nog enke le weken mee repeteren en mee doen aan het concert op 25 okto ber. Tijdens die drie avonden zal ook zangpedagoge Liesbeth Fran ken aanwezig zijn om individueel van de vaste leden de stem te be schrijven", aldus de dirigent. „We hebben een gevarieerd reper toire. We zingen psalmen, gezan gen, klassiek werk vaderlandse lie deren, het Zeeuws Volkslied, nieu we composities die Peter voor ons schrijft. We doen dat niet alleen in 'We willen lustrumviering graag het karakter van een reünie geven' het Nederlands, maar zingen ook in het Engels, Frans en Duits", laat Ingrid Schot weten. De mannen zijn, zoals bij veel koren, ook hier in de minderheid. „We tellen er nu 22, maar de verhouding tussen tenoren en bassen is heel goed. Ook over de stemverhouding bij de dames ben ik zeer tevreden", zegt Wildeman. Het jongste lid van het Eilandenkoor is vijftien jaar, de oudste loopt tegen de ze ventig. „Maar de gemiddelde leef tijd is vrij jong. En het enthousias me is bijzonder groot", vindt hij. Open-repetities Eilandenkoor, 1, 8 en 22 september, Zierikzee, Nieu we Kerk, 19.30 uur. Zie ook: www.eilandenkoor.nl Naast een nieuw museumgebouw, willen trammuseum Ouddorp en de ge meente het spoor verlengen naar Scharendijke. foto Marijke Folkertsma door David Duijnmayer OUDDORP - Het RTM-museum Ouddorp is van plan om tegen de huidige loods aan een nieuw mu seumgebouw op te trekken. Het museum aan de Brouwersdam, tus sen Goeree-Overflakkee en Schou wen-Duiveland, heeft met TBO Ar chitecten een uitbreidingsplan aan de gemeente Goedereede gepresen teerd. In het nieuwe pand moeten drie sporen met perrons komen, waar bezoekers de collectie stoom- en dieseltrams en personen- en goe derenwagons kunnen bewonde ren. Ook moet het gebouw ruimte bieden aan een koffiehoek, speelta fels en andere voorzieningen voor kinderen. „Het moet een echte at tractie worden", zegt museumvoor zitter Roel Sparreboom. De gemeente Goedereede is en thousiast over de plannen. De pro vincie Zuid-Holland moet nog toe stemming geven, maar Sparre boom verwacht geen problemen. „Ik ben hoopvol gestemd. We zijn op dit moment volop bezig met fondsenwerving. Het gaat om een vrij fors bedrag, maar als je zoiets doet, kun je het maar beter in één keer goed doen." De eerste gesprekken met mogelij ke geldschieters lopen volgens Sparreboom positief. „We hebben een uitermate zeldzame collectie", zegt hij. „In eerste instantie ken nen ze ons vaak helemaal niet, maar als ze eenmaal langs geweest zijn, vinden ze het prachtig." Het trammuseum en de gemeente Schouwen-Duiveland zijn ook nog steeds bezig met plannen om de spoorlijn door te trekken naar het vasteland van Schouwen-Duive land. Nu loopt de route van Oud dorp tot Middelplaat, halverwege de Brouwersdam. „Het mooiste zou zijn om het tra ject te verlengen tot het transfe rium bij Renesse", zegt wethouder Ad Verseput. „Maar of dat haal baar is, is een tweede. Dan kom je door gebieden die planologisch nogal wat moeilijkheden opleve ren, dus dat is echt nog toekomst muziek." Plannen om de tram tot Scharen dijke te laten doorrijden, zijn wel redelijk concreet, volgens Verse put. Wanneer die plannen werke lijkheid worden, kan hij echter nog niet zeggen. „Het staat op de projectenlijst. We willen het als ge meente graag en het is goed reali seerbaar." ZIERIKZEE - Oud-Zierikzeeënaar Jan Hage geeft zaterdag 6 septem ber een vogelconcert in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Dit concert, Vo gels in de orgelliteratuur genoemd, maakt deel uit van het Festival des Flütes dat tot en met 10 oktober in de Nieuwe Kerk in Zierikzee wordt gehouden. Hage speelt voor deze gelegenheid alleen maar werk dat met vogels te maken heeft. Zoals het bekende Koekoek en de Nachtegaal van Han del. Ook komen er werken voorbij van Olivier Messiaen, de compo nist die vele landen bezocht om de klank van inheemse en uitheemse vogelgeluiden te note ren voor gebruik in muziek. Hage volgde orgelles bij Mar van der Veer en Kees van Eersel en studeer de daarna in Utrecht en Parijs. Hij is meerdere malen organist ge weest bij een plechtigheid van het koninklijk huis. Aanvang 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 156