Versier geverfde muren of behang met juwelen Nederlander gemiddeld 25 jaar in hetzelfde huis Boek met adviezen over inrichting tienerkamer Balkon en berging wél verplicht bij nieuwe flat s»Lqf| wonen@wegener.nl (j j m 024-3650509 PZC Zaterdag 30 augustus 2008 joekel dan een twijgje Pimpen met 'juwelen'. foto CPD Graham Brown brengt sinds kort 'juwelen' voor op de muur op de markt. Met Jewels kunnen tijdelijke of permanente versieringen op be hang, textiel, hout of geverfde mu ren worden gemaakt. De 'edelste nen' zijn net zo gemakkelijk aan te brengen als stickers omdat op de on derkant een plaklaagje zit. De 'juwe len' zijn verkrijgbaar in kristal, rood, blauw en groen. Een verpakking met dertig steentjes kost 9,95 euro. www.grahambrown.nl Nederlanders blijven langer in de zelfde woning wonen. Wisselde een huis in 1996 nog eens in de 17,5 jaar van eigenaar, nu is dat eens in de 25 jaar. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens de NVM komt jaarlijks één op de twintig koopwoningen in Nederland vrij voor de verkoop. Dat betekent dat er voor woningzoekenden steeds minder huizen 'vrij' zijn. Dat geldt niet voor appartementen. Die gaan één keer in de 8 jaar van de hand. Jongens en meisjes in de puberteit krijgen steeds meer behoefte aan een eigen honk. Op die trend speelt Your Space in, een woonboek dat is samengesteld door Judith Wilson en onder de vlag van woontijdschrift VT Wonen is verschenen. Het boek bevat een aantal originele ideeën voor de inrichting van de tienerka mer. Het zijn ideeën die verder gaan dan de bekende 'hoogslaper met bu reau eronder'. Your Space is versche nen bij uitgeverij Unieboek Het boek kost 19,95 euro. Nieuwbouwflats hoeven sinds 2003 niet langer verplicht te worden op geleverd met een balkon en een ber ging. Minister Ella Vogelaar van VROM heeft aangekondigd dat die maatregel gaat veranderen. In het nieuwe bouwbesluit wordt die bepa ling teruggedraaid. Dat gebeurt on der meer naar aanleiding van klach ten van de Vereniging Eigen Huis en de Fietsersbond. Die laatste organi satie vindt dat iedere Nederlander de mogelijkheid moet hebben zijn of haar fiete te stallen. Leilinde. Bolcatalpa. boven de 10.000 euro. Dat heeft volgens hem onder meer te maken met groeisnelheid en schaarste. „Een rode beuk is ontzet tend schaars en daardoor veel duur der dan een linde waarvan er veel meer zijn. Een beuk groeit weer langzamer dan een populier, waar door de prijs veel hoger ligt." Hardlopers zijn volgens Vermeer leilinde, bolcatalpa en dakplataan. „Ook de verkoop van groenblijven- de bomen zoals de leilaurier neem toe. Dat heeft dan weer vooral te maken met privacy", aldus de ver koper. Bezint eer ge begint. Het is volgens Doornenbal geen overbodig ad vies. Want er komt nogal wat bij kijken voordat zo'n joekel in de tuin staat. Soms is zelfs een kraan wagen nodig om de boom over het huis te tillen. Zelf planten is vol gens De Jong geen optie, omdat de boom goed verankerd moet zijn. Dan nog is succes niet verzekerd. „Een boom doet er drie jaar over om aan te slaan", weet Doornen bal. „Dat hangt onder meer af van de ondergrond. Het is verstandig de boom goed in de gaten te hou den. De meeste kwekers gaan zo ver niet." De Jong adviseert vooral de goede boom voor de goede plek te kie zen. „Dat is niet alleen afhankelijk van de grond, maar ook van zon en schaduw. Staat de boom, houd dan de vochtbehoefte in de gaten." www.bomenbank.nl bomen-online.nl www.vdberk.nl Reageren? redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 121