NOG MAAR EEN KEER Heimwee TV Mambo no.5 Que si, Que no The Ketchup Song Dagje uit, dagje thuis Vraag Pannenpraat Antwoord m reizen@wegener.nl 59 reizen 024-3650360 PZC Zaterdag 30 augustus 2008 met medewerking van Janneke Vermeulen (danscentrum Vermeulen, Nijmegen) foto Kippa In Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. Deze week: Battlestar Calactica Van wie was ie ook alweer: De swin gende Duitser Lou Bega beheerste de hitlijsten van 1999 met zijn aan stekelijke Mambo no. 5. Zing eens een stukje: A little bit of Monica, in my life/A little bit of Eri ca, by my side/A little bit of Rita's all I need/A little bit of Tina, is what I seek (om maar te zwijgen over Sandra, Mary en Jessica) Wat drink je erbij: Met een Mojito (rum, suiker, limoensap, munt, ijs en mineraalwater) kom je aardig in de stemming. Hoe dans je erop: Tik twee keer met je rechtervoet, twee keer met je linkervoet. Zet rechts een stap, kruis achter en kick links, zet links een stap, kruis achter en kick rechts. Dan in twee stappen een langzame draai naar rechts, schud je hoofd naar links, schud je hoofd naar rechts en kom maar op met je Monica en Erica, Sandra en Jessica. Hoe snel leer je 'm: Wij hadden er slechts zes minuten voor nodig. Maak je er vrienden mee: Ook zon der al die pasjes komt de dansvloer wel vol. Waardering: Van wie was ie ook alweer: Zanger Jody Bernal werd in 2000 beroemd in Nederland en België met zijn versie van een bestaand Spaans liedje. Zing eens een stukje: Que si, que no, que nunca te decides. Yo se que tu me quieres y no me lo dices. Uiteraard vergezeld van een clipje vol gieche lende meisjes in bikini. Wat drink je erbij: Bij Jody lijkt ons een rosébiertje al heel spannend. Hoe dans je erop: Sorry, maar dit is wel een heel armoedig choreogra- fietje. Wat gewapper met je armen en even schudden met je billen tij dens het refrein, en klaar is ie. Hoe snel leer je 'm: We waren er in twee minuten mee klaar. Maak je er vrienden mee: Wij niet. En van die lieve Jody is, sinds hij Sterren dansen op het ijs verloor van Hein Vergeer, ook niet veel meer vernomen. Waardering: PS-jl Reageren? featureredactie.reizen@wegener.nl Van wie was ie ook alweer: Papa had als artiestennaam Tomatito (Tomaatje), zijn drie dochters maakten als Las Ketchup in 2002 furore met The Ketchup Song. Zing eens een stukje: Aserejé ja de jé de jebe/ tu dejebere sebiunouva/ ma- jabi an de bugui/an de buididipi (ja, echt onzin, maar wel leuke onzin) Wat drink je erbij: Om in de toma- tensfeer te blijven: een Bloody Ma ry (tomatensap en wodka met drupjes worcestersauce en tabasco) Hoe dans je erop: Kruis je armen boven en onder, duim rechts naast je hoofd, duim links naast je hoofd, handen draaiend naar bo ven tot je er één voor en één ach ter je hoofd hebt en dan met de be nen zwaaien en door de knieën. Hoe snel leer je 'm: Ook deze was een kwestie van even afkijken en dan kun je 't zelf Maak je er vrienden mee: Groot en klein worden hier ontzettend vro lijk van. Waardering: Het verhaal van Battlestar Calactica is betrekkelijk simpel. Ergens in een uithoek van het heelal worden twaalf door mensen be woonde planeten verwoest door kwaadaardige robots, de Cy- lons. De Galactica, een van de enorme slagschepen van de men sen, ontsnapt aan de slachting en neemt gaandeweg een aantal vrachtschepen op sleeptouw. Deze rag tag fugitive fleet, zoals de voice-over aan het einde van iedere aflevering bromt, vormt het laatste overblijfsel van de menselijke beschaving. Onder leiding van commandant Adama (gespeeld door Bonanza-veteraan Lome Greene) gaat de vloot op zoek naar de aarde. De Cylons laten het er uiteraard niet bij zitten en bestoken de Galactica en haar vloot met alles wat ze hebben. De special effects in Battlestar Galactica waren baanbrekend voor hun tijd (1978). Digitale beeldbewerking moest nog uitge vonden worden. Daarom werden, net als in Star Wars, op schaal gemaakte modellen gebruikt voor de ruimteschepen en hadden de makers de beschikking over geavanceerde camera's voor beeldeffecten. Het resultaat was schitterend, maar er was een keerzijde. De effecten waren zo duur dat er maar een paar wer den opgenomen. Recycling was het toverwoord. Zo was bijvoor beeld de lancering van een Viper-vliegtuig steeds hetzelfde. Is dat erg? Welnee, de fans vonden de serie geweldig. Dat kwam vooral door de chemie tussen de hoofdpersonen, waarin de vriendschap tussen Apollo (Richard Hatch) en Starbuck (Dirk 'Face' Benedict) centraal stond. Ook de Cylons waren populair. Niet alleen vanwege de glamrockachtige, zilveren robotpakken, waarin overduidelijk een mannetje stak, maar ook vanwege hun stemmen. Elke keer als het door een vocoder vervormde By your command klonk of als een Cylon-commandant Colonial Vi pers approaching in de ether kwetterde, was het genieten. Na één seizoen was het alweer afgelopen met Calactica, omdat de kijkcijfers terugliepen. In 1980 werd de serie nieuw leven in geblazen. Calactica 1980, met Lome Greene maar zonder Star buck en Apollo, werd een flop. De afleveringen van de originele serie werden tot bloedens toe herhaald en verschenen uiteinde lijk op dvd. In 2003 werd het voorlopig laatste hoofdstuk toege voegd aan de saga: een compleet nieuwe Calactica-serie. Die loopt inmiddels alweer vier seizoenen. Stefan Dölcken y.-: -i i Het leukste levende standbeeld dat ik ooit zag, stond in Florence in Italië. De man in kwestie droeg een lang, donkerblauw gewaad, een zwar te pruik, overdreven aangezette make-up en in zijn handen had hij een schilderijlijst. Zodra hij die voor zijn gezicht hield, veranderde hij in de Mona Lisa. Maar dan wel een morsige Lisa die met idiote gezichtsuitdrukkingen zijn toeschou wers amuseerde en volop geld ophaalde. Ook liefhebber van zo'n knap staaltje straattheater? Reis dan dit weekend af naar Arnhem voor de vierde editie van World Statues. Vandaag (kinde ren) en morgen (volwassenen) vertonen driehon derd levende standbeelden hun kunsten. Op www.worldstatues.nl staat het hele programma. Legpuzzelen is letterlijk plat vermaak. Maar dat je met puzzels ook de hoogte in kunt bouwen, blijkt wel uit de nieuwe 3D Pop Out Puzzels. Het principe is eenvoudig. Druk de onderdelen van de puzzel uit de platen van polystyreen schuim en hanteer daarbij de bouwvolgorde van de onderdelen. Geen schaar, mes of lijm nodig! ledereen vanaf 6 jaar kan aan de slag met bij voorbeeld prehistorische dieren, sprookjes, ruim teschepen en gebouwen. Kijk op www.trendka- do.nl voor verkoopadressen. De zomerstops zijn op, de komkommertijd is voorbij. Op televisie is het gelukkig weer gedaan met al die herhalingen. Komende week is de week van nieuwe seizoenen en nieuwe series. Zo kunnen we maandag weer klaar gaan zitten voor De Wereld Draait Door, Holland Sport en ONM. Dinsdag gaat Herman den Blijker weer ko ken en gaat de Rijdende Rechter weer rijden. Woensdag schuiven we aan voor Hello Goodbye en zien we BN-ers dieren slachten voor het Llink-programma Eet Smakelijk. Donderdag wordt er gedanst bij RTL 5 en helpt John Williams rade loze vrouwen in Help, Mijn Man Heeft Een Hobby. Vrijdag gaan de Lama's weer los en is de eerste aflevering van de nieuwste Frans Bauer-reali- tysoap. En dat is nog lang niet alles. ,5 Groen en grijs-wit. Meestal komen dakpannen niet in die kleuren uit de fabriek, maar ze bestaan wel. Ook vragenstel ler J. van Essen heeft ze op zijn dak, vooral witte. Ooit had den ze hun originele, grijze kleur. Die wil Van Essen terug. 'Maar hoe verwijder je die lelijke aanslag?' Ik heb het eens geprobeerd met een hogedrukspuit. Vanaf een schuurdak. Het vuile mos had geen schijn van kans. Totdat ik hoger ge legen pannen onder vuur nam en overmoed het won van ver stand: met een ferme straal spoot ik er een paar van het dak. Onze kat heeft nog lang alleen binnen willen eten. Dus vraag ik groen(en wit?)kenner Romke van de Kaa om beter advies. Hij schakelt op zijn beurt een 'dakpannenspe- cialist' in. Die bekijkt meegestuurde detailfoto's en vonnist: 'Ook na het verwijderen groeien deze onschuldige korstmos sen weer aan. De groeikern krijg je niet zo makkelijk weg.' Conclusie? Lekker laten zitten. Bevredigend? Neem van mij aan dat een verkleurde pan altijd beter is dan geen pan. Ook een vraag? Mail naar redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 117