Sport Arsenal speelt in andere versnelling Van Praag is nieuwe bondsvoorzitter KNVB Twente na 4-0-verlies in Champions League weer terug op aarde. Gemeente vervroegt FC Utrecht-PSV Arsenal verhuurt Senderos aan AC Milan Beenhakker schorst drie internationals Jol haalt Braziliaan naar Hamburg Bodart ook verdacht van drukken vals geld Negende aankoop voor Sunderland Amsterdammer krijgt vier stemmen meer dan tegenkandidaat. PZC Donderdag 28 augustus 2008 143 door Leon ten Voorde LONDEN - FC Twente heeft heel even in de coulissen van de Cham pions League mogen kijken, maar de ploeg kan zich vanaf vandaag weer richten op twee kleinere po dia: de Uefa Cup en de Nederland se competitie. Zoals verwacht bleef de deur van de eregalerij van Europa gistera vond in Londen potdicht voor de Tukkers, die vooral in de eerste helft een les in hogere voetbalkun- de van Arsenal kregen. Wat dat be treft viel de schade in cijfers uitein delijk nog mee ook (4-0), al lag dat meer aan het gebrek aan effi ciency bij Arsenal dan aan de ver dedigende arbeid van Twente. Zonder de geschorste Blaise N'Ku- fo, zijn beoogde vervanger Marko Arnautovic, de vertrokken Luke Wilkshire en de op de wedstrijd dag afgehaakte doelman Sander Boschker (onwillige kuitspier), miste Twente te veel zekerheden (lees: kwaliteit) om Arsenal nog een keer schrik aan te jagen. Het was veelzeggend dat de En- schedeërs gisteravond noodge dwongen een 20-jarige debutant onder de lat hadden staan, de Bul gaarse jeugdinternational Nicolay Michailov. Nog opvallender was dat uitgerekend Michailov voor zes tigduizend toeschouwers in het uit verkochte Emirates Stadium geen enkele plankenkoorts kende. Mi chailov speelde een prima wed strijd. Iets dat niet van alle verdedi gers gezegd kon worden en dat had voor een deel ook te maken met de opstelling. De keus van trainer Steve McCla- ren om met de linksbenige Edson Braafheid op rechts te beginnen en Jeroen Heubach op links pakte dramatisch uit. Onder de druk van het wervelende Arsenal raakte Heubach de kluts helemaal kwijt en was hij op een gegeven mo ment zelfs een gevaar voor zijn ei gen ploeg. Toch was het een andere verdedi ger die na een half uur spelen de voorsprong van Arsenal inleidde. De ontluisterend zwak spelende Douglas, twee weken geleden nog een van de uitblinkers, gaf de bal in de opbouw zomaar weg. Samir Nasri strafte die onnodige fout even vakkundig als subtiel af: 1-0. De openingsfase van Twente zag er nog best hoopvol uit, maar ook toen werd al wel duidelijk dat de ploeg naar voren toe geen enkele vuist kon maken. In Arnhem wist Twente het ver schil in kwaliteit nog te maskeren met een uiterste teaminspanning, maar in Londen viel het onder scheid in handelingssnelheid niet te camoufleren. Arsenal speelde in balbezit op de cruciale momenten eenvoudigweg in een andere ver snelling. De enige die zich op het middenveld in dat geweld staande hield was Wout Brama, die op nieuw een verdienstelijke wed strijd afleverde. Na rust trapte Arsenal wat vaker de rem in, waardoor Twente weer wat ruimte tot ademhalen kreeg. Maar net als in de eerste helft bleef Douglas grossieren in het ma- Hoewel Twente in de heenwed- strijd het verschil nog weet te maskeren, worden de Tukkers in Londen genadeloos door Arsenal afgeschminkt. ken van fouten en dat kostte TVven- te nog twee treffers, een van Willi am Gallas en een van Walcott. De strafexpeditie werd vlak voor tijd voltooid door Nicolas Bendtner, die niets in de weg werd gelegd bij zijn moment van glorie: 4-0. Derde voorronde Champions League, tweede wedstrijd. Arsenal (Eng)-FC Twente 4-0 (1-0). 27. Nasri 1-0, 52. Gallas 2-0. 66. Walcott 3-0. 89. Bendt ner 4-0. Scheidsrechter: Hauge (Noo). Gele kaarten: Wielaert, Braafheid, Tioté (FC Twente), Clichy (Arsenal). Aantal toeschouwers: 60.000. Eerste wedstrijd: 2-0. Arsenal naar groepsfase. Atletico, Famagusta verder t- John Heitinga speelt de ko mende maanden in de Cham pions League. De oud-Ajacied serveerde met zijn Spaanse club Atletico Madrid Schalke 04 af: 4-0. In de heenwedstrijd werd het 1-0 voor de Duitsers. Anorthosis Famagusta, de club van ex-NEC-speler Jeffrey Leiwakabessy, gaat als eerste Cypriotische club naar het hoofdtoernooi van Champions League. Na de 3-0 op Cyprus werd de return tegen Olympia- kos Piraeus met 1 -0 verloren. UTRECHT - Burgemeester Aleid Wolfsen van Utrecht heeft de com petitiewedstrijd FC Utrecht-PSV van zaterdag vervroegd van 20.45 uur naar 14.30 uur. De gemeente is bang voor ongeregeldheden. De fans van Utrecht zijn boos over de gang van zaken rond het suppor tershome. Door de wedstrijd te vervroegen wil Wolfsen de kans op ongeregeldheden in de binnen stad zo klein mogelijk houden. LONDEN - Arsenal heeft Philippe Senderos voor een seizoen ver huurd aan AC Milan. De 23-jarige verdediger heeft dinsdag in Milaan een medische keuring doorstaan en is zondag voor de eerste compe titiewedstrijd tegen Bologna al be schikbaar. De Zwitserse international kwam vijf jaar geleden over van Servette Genève. WARSCHAU - De Poolse internatio nals Artur Boruc, Darius Dudka en Radoslav Majevski zijn de ko mende twee interlands geschorst. Volgens bondscoach Leo Beenhak ker heeft het drietal zich na de ver loren oefeninterland tegen Oekraï ne onverantwoordelijk hebben ge dragen. Volgens Poolse media zou den Boruc, Dudka en Majevski na de met 1-0 verloren wedstrijd dronken zijn geworden. HAMBURG - Hamburger SV heeft zich gisteren versterkt met de Bra ziliaan Alex Silva. De 23-jarige ver dediger, die voor vijf jaar tekende, won onlangs met de nationale ploeg brons op de Olympische Spelen. Silva komt over van Sao Paulo. Hij is bij de club van trainer Martin Jol de vervanger van de Belg Vincent Kompany, die ver trok naar Manchester City. LUIK - De Belgische oud-doelman en trainer Gilbert Bodart wordt nu ook verdacht van het drukken van vals geld, meldde justitie in Luik gisteren. Bodart zit al in de cel wegens een overval op de kassa van de Grotten van Han, waarbij naar verluidt 300.000 euro is buit gemaakt. De voormalige doelman, die veertien keer uitkwam voor het nationale elftal, staat bekend als een gokverslaafde. SUNDERLAND - Sunderland blijft maar in de buidel tasten om nieu we spelers aan te trekken. Ditmaal heeft de club Anton Ferdinand ge strikt, het jongere broertje van in ternational Rio Ferdinand. De 23-jarige verdediger komt naar verluidt voor tien miljoen euro over van West Ham United. Hij is de negende nieuwe speler voor Sunderland. door Jochem Lippmann ZEIST - Michael van Praag is gistera vond tijdens een buitengewone bondsvergadering van de nationa le voetbalbond in Zeist verkozen tot nieuwe bondsvoorzitter van de KNVB. Hij is de opvolger van Jeu Sprengers, die in april na een kort ziektebed op 69-jarige leeftijd over leed. De zestigjarige Van Praag kreeg van zestig stemgerechtigden vier stemmen meer dan zijn enige te genkandidaat Jan Willem Hoogen- doorn (57), die elf jaar in het bondsbestuur van de KNVB heeft gezeten. Hij won de verkiezing met 32 tegen 28 stemmen. Van Praag verwierf bekendheid in het nationale voetbal als voorzitter van Ajax. Als preses won hij tus sen 1989 en 2003 met de Amster damse club onder meer de wereld beker, Champions League en Uefa Cup. Van Praag bekleedt sinds 1998 functies bij de UEFA. Hij zit bovendien in de Raad van Toezicht van de KNVB en is presi dent-commissaris van de Eredivi sie CV. Deze laatste activiteiten zal hij beëindigen. „Dit is een hoogtepunt in mijq loopbaan als bestuurder", jubelde Van Praag direct na de uitslag van de verkiezing. „Ik vind het een heel grote eer dat ik als voorzitter van deze heel be langrijke bond mag gaan optre den. Ik besef dat er ook 28 mensen niet op mij hebben gestemd. Wat dat betreft spiegel ik me aan Mi chel Platini, die ook maar met een verschil van een paar stemmen als voorzitter van de Uefa werd geko zen." Theo Walcott (links) snelt voorbij Twente-verdediger Douglas. foto Kirsty Wigglesworth/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79