Zeeland Hoop voor De Elderschans Kunst van het ontmoeten in Sint Anna ter Muiden TEMPUR VOORDEELWEKEN Dealer vindt straf te zwaar Slaapkenner Rademakers Lettenburg Groep heeft ideeën voor park en oud conferentieoord. Herdenking strijders bij Indië-monument Z PZC Donderdag 28 augustus 2008 I 29 door Frank van Cooten AARDENBURG - Er gloort hoop voor het park De Elderschans en het gelijknamige voormalige trai ningsinstituut, hotel en conferen tieoord in Aardenburg. De Letten burg Groep uit Etten-Leur heeft ideeën over het complex en praat hierover op maandag 8 september met wethouder Carien Bolijn. Een van die ideeën is het creëren van zorgappartementen in het voormalige conferentieoord. „De Elderschans is een uniek object, maar ligt jammer genoeg al enige tijd te verwaarlozen", zegt direc teur Rob Leeuwenburg. Het kasteeltje is geen onderdeel van de plannen, omdat dit ge bouw particulier bezit is. Al behelst het plan investeringen om De Elderschans op te knap pen, het gaat Leeuwenburg eigen lijk veel meer om het beheer en onderhoud. „Hoe ga je daarmee om? Daar wil ik graag met de wet houder over praten", aldus Leeu wenburg. De Lettenburg Groep is in 2004 op gericht door Rob Leeuwenburg en Ron Kamp. De organisatie helpt 50-plussers op mbo-plusniveau aan een motiverende en uitdagen de functie, staat op de website te lezen. Achterliggende gedachte is om 50-plussers een kans te geven weer mee te tellen in de maat schappij. Vanuit deze grondgedach te is de interesse in De Elder schans ontstaan. Via een detache ringsovereenkomst of een zelfstan dig bedrijfsonderdeel van de Let- Er gloort hoop voor het verloederde park De Elderschans. Het kasteel wordt in de plannen voor het park echter buiten beschouwing gelaten. Het is namelijk particulier bezit. foto Wim Kooyman tenburg Groep kunnen 50-plus- sers worden ingezet in het project De Elderschans. Het gebouw wisselde diverse ke ren van eigenaar. Het kreeg diverse W* De Elderschans in Aardenburg ligt te verwaarlozen. De Letten burg Groep uit Etten-Leur wil iets aan het oud-conferentieoord en het omliggende park doen. bestemmingen. Van vormingscen trum Van Eeghenhuis tot volksho geschool. Het Slotemaker Bruine Instituut (SBI) uit Doorn kocht de gebouwen halverwege de jaren ne gentig, maar deed het conferentie centrum in 2001 van de hand om dat de vraag naar trainingen en ad vies in Aardenburg terugliep. Beleggingsmaatschappij Cofiton maakte er vervolgens een hotel van, maar pogingen om dit hotel rendabel te maken mislukten. Ho tel Aardenburg Exploitatie bv ging failliet. De CDA-ffactie in de gemeente Sluis wil de Lettenburg Groep be trekken bij een speciaal in het le ven geroepen commissie die een plan maakt voor het opknappen en herstellen van het verloederde park de Elderschans. Internet: www.salsaparados.nl Email: info@salsaparados.nl Telefoon: 06 414 538 48 Merenque - Salsa - Bachata - Zouk DEN HAAG - Een 24-jarige man uit Den Haag vindt dat hij met een ge vangenisstraf van twee jaar en twee maanden veel te zwaar is ge straft voor het verkopen van cocaï ne en heroïne in Terneuzen. De man ging in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof, dat de zaak gis teren behandelde. De man werd opnieuw geconfron teerd met het bezit van 64 gram co caïne en 18 gram heroïne, op 20 ok tober vorig jaar. De Hagenaar zei dat hij zelf verslaafd was en handel de om in de kosten van zijn eigen gebruik te voorzien. De man verbleef tussen januari 2006 en juni vorig jaar regelmatig in Terneuzen. „Het was puur uit gaan en feesten", zei de Hagenaar over zijn periode in Terneuzen. De hofaanklager meende dat de man meer had gedaan dan alleen maar feestjes aflopen. Hij zag in de Hagenaar een dealer, die door ver slaafden tot in België harddrugs liet bezorgen. Voor deze drugshan del eiste hij een gevangenisstraf van twee jaar en twee maanden. Advocaat A. Visser pleitte voor een deels voorwaardelijke straf. De 24-jarige Hagenaar vroeg om een kans om iets van zijn leven te maken. Hij zou aan de slag kun nen bij het koeriersbedrijf van zijn neef Het gerechtshof doet over twee weken uitspraak. door Frank van Cooten SINT ANNA TER MUIDEN - Kunste naars en wetenschappers ontmoe ten elkaar op zaterdag 13 en zon dag 14 september in en rondom de Nederlands hervormde kerk in Sint Anna ter Muiden. Het Stille Feest sluit dit jaar af met het pro ject Ontmoeting. De kunst van het ontmoeten loopt als een rode draad door het kunstproject. De ruim dertig deel nemers trachten ermee de 'ont moeting' inhoud en vorm te ge ven. Het programma vermeldt twee orgelconcerten, met onder meer werken van Ruppe, Böhm, Scarlatti en Sweelinck. Arie Karre- man en Wim de Ruyter bespelen het Knipscheerorgel. In de causerie over 'God is thuis in elk bedehuis' vertelt architectuur historicus Raphaël Rijntjes over de ontmoeting van tradities in de joodse, islamitische en christelijke bouwkunst. In de causerie over de bijbel en de koran als 'een verhaal in twee steden', legt Anton Wes- sels, emeritus hoogleraar van de Vrije Universiteit Amsterdam, het accent op steden van gerechtig heid tegenover steden van vrede (Jeruzalem-Babel en Medina-Mek- ka). Rinus Willemsen en Anita Bos vertellen verhalen in het West- Zeeuws-Vlaams dialect. Dichters en musici ontmoeten el kaar in het Open Dichthuis en Wilfried Staelens houdt excursies door het stadje en naar de toren. Leerlingen van het Zwincollege le veren ook dit jaar een bijdrage met poëzie en beeld. Het volledige programma staat op www.hetstillefeest.nl Bij NADER TZHMHHI In de krant van dinsdag 26 augus tus is in een bericht over de Pasto rale School vergeten te melden dat ook Noela Pollet een cursus geeft. Zij stelt fundamentele vragen over God. De cursusavonden vinden plaats in de Emmaüskerk in Ter neuzen. Meer informatie op www.eparo- chie.nl TERNEUZEN - De Stichting Oost-In- diëmonument Zeeuws-Vlaande- ren houdt morgen om 14.00 uur haar jaarlijkse herdenkingsdienst in de Goede Herderkerk in Terneu zen. Na de dienst volgt een kranslegging en wordt een minuut stilte in acht genomen bij het mo nument aan de Koninginnelaan. Kies uw eigen slaapcomfort en bepaal zelf uw voordeel! TEMPUR11 biedt al jaren producten met unieke eigenschappen. Nu kunt u daar tijdelijk extra voordelig van profiteren. Vraag naar de voorwaarden bij uw TEMPUR adviseur om te kunnen genieten van GRATIS extra ligcomfort op uw slaapsysteem, combimatras of hoofdkussen! JW 7BMR; Noordstraat 7-13, TERNEUZEN, tel. 0115 61 31 30, www.slaapkennerrademakers.nl Wees er snel bij! De aanbiedingen zijn geldig tot en met 15 september 2008. vraag naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77