PZC 25 Vandalisme kost gemeente ton Kinderen willen veilig naar school kunnen gaan déDRVKKERY Ruiter moet mestvegen Groen licht Cornelia en Duinoord SCHOUWEN-DUIVELAND 41 35 Vernielingen aan scholen, verkeersborden en openbare toiletten. Brasseriemenu met salade van lauw-warme tomaat, Schouwen-Duiveland breidt verordening voor hondenbezitters uit. Spellen José Ivan Gutierrez opnieuw winnaar van Eneco Tour Jackie Chan en Jet Li eindelijk op de vuist Tf 3 v é- Donderdag 28 augustus 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Vandalisme kost de ge meente Schouwen-Duiveland han denvol geld. In het eerste half jaar van 2008 zijn de kosten opgelopen tot bijna een ton. Scholen, ver keersborden en openbare toiletten zijn geliefd doelwit van vandalen. Dat blijkt uit de gemeentelijke van- dalismemeter. Het eerste kwartaal was wat vernielingen betreft een bijzonder duur kwartaal. Tijdens de jaarwisseling ging het helemaal mis. Op meerdere locaties werden vernielingen aangericht en in het Bruse sportzaal De Vanger ont stond brand door vuurwerk. Alles bij elkaar liep de teller in het eer ste kwartaal op naar het recordbe drag van bijna 70.000 euro. In het tweede kwartaal moest de gemeente een kleine 24.000 euro op tafel leggen om schade door vernielingen te herstellen. Een fors aandeel hierin betreft verkeersscha- de (7.076 euro). In dat bedrag zit ten onder meer de kosten voor een nieuw hek bij de begraafplaats aan de Serooskerkseweg bij Haam stede. Dat hek werd - vermoede lijk nadat er een vrachtwagen te gen was gereden - dermate bescha digd dat het in zijn geheel ver nieuwd moest worden a raison van 2000 euro. Met stip op twee staan de vernielingen aan scholen. De meeste schade is het gevolg van graffiti en het ingooien van ra men. Een opmerkelijke schadepost is de diefstal van 100 vierkante me ter wegdek - lees straatstenen - uit een gemeentelijke opslagplaats. Schade: 2500 euro. Een geliefde be zigheid van vandalen is het 'ver bouwen' van openbare toiletten, hetgeen de gemeente op een scha depost van bijna 2200 euro is ko men te staan. Afvalbakken zijn ook populair bij vandalen. Herstel len of vervangen van vernielde - soms met vuurwerk opgeblazen - afvalbakken kostte de gemeente in het tweede kwartaal ruim 2500 eu- Npi De gemeente Schouwen-Duive- land heeft veel last van vandalis me. In het eerste halfjaar van 2008 zijn de herstelkosten opge lopen tot bijna een ton. ro. Bloembakken zijn eveneens vaak doelwit, schade: 1665 euro. In acht gevallen is de gemeente erin geslaagd de daders - samen goed voor 6691,62 euro schade - te vin den en de schade op hen te verha len. Centrumstad Zierikzee is het meest geplaagd door vandalisme. Schade: ruim 15 mille. Op enige af stand volgen Burgh-Haamstede met een schadepost van bijna 4400 euro, Renesse (3008 euro) en Westenschouwen 2500 euro. Ook werd vandalisme gepleegd in Oosterland, Ouwerkerk, Bruinisse en Scharendijke. ZIERIKZEE - Een stoep rondom de school, éénrichtingsverkeer in de Hoge Molenstraat en een streep door het idee van de gemeente Schouwen-Duiveland om - in het kader van het Verkeersplan Bin nenstad - het aantal plaatsen op het parkeerterrein Mosselboom gaard uit te breiden. Dat willen de leerlingen van RK-basisschool Wil- librordus uit Zierikzee. De kinderen legden hun wensen neer in een petitie die gisteren werd overhandigd aan wethouder Wijnand Renden. Die beloofde dat hij goede nota zou nemen van de verlangens. „De plannen moeten nog worden gemaakt en we willen echt probe ren om het mooier en veiliger te maken voor iedereen", hield Ren den zijn jeugdig gehoor voor. Of dat lukt waagt de vereniging Burgerbelangen Binnenstad Zierik zee, die van afstand toekeek, te be twijfelen. BBZ blijft mordicus te gen het idee om ter compensatie van het verlies van parkeerplaat sen op het Havenplein het aantal parkeerplaatsen op de Mossel boomgaard uit te breien en daar betaald parkeren in te voeren. „Dat geeft gigantisch veel zoekver keer", zegt BBZ-woordvoerder Pie- ter van Traa. „Maar daar hoor je Renden niet over." Markt 51 Middelburg T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur gebakken scholfilet of gevulde paprika en hazelnootparfait 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl ZIERIKZEE - Het ministerie van VWS heeft zorgverlener Allévo toestemming gegeven voor de ge plande herbouw van zorgcentrum Duinoord in Burgh-Haamstede en renovatie van verpleeghuis Corne lia in Zierikzee. Allévo is onder meer van plan tien- tallen huur- en koopwoningen naast het nieuwe Duinoord neer te zetten en bij Cornelia twintig apartementen te bouwen. De mi nister kan zich wel vinden in die plannen. Allévo moet nu binnen twee jaar de bouwplannen presenteren. ZIERIKZEE - Als het aan het ge meentebestuur ligt, zijn ruiters in de gemeente Schouwen-Duive land binnenkort zelf verantwoor delijk voor het opruimen van de uitwerpselen van hun paard. B en W hebben die regel opgenomen in het voorstel voor de nieuwe Al gemene Plaatselijke Verordening (APV), omdat inwoners regelmatig klagen over paardenpoep op de weg. „Het is een uitbreiding van de be staande regeling dat hondenbezit ters de uitwerpselen van hun hond op moeten ruimen", zegt ambtenaar Piet Verkaart. Hoe dat gehandhaafd zal worden, weet hij nog niet. „We hopen dat er een preventieve werking van uitgaat." De nieuwe APV, die nog door de gemeenteraad vastgesteld moet worden, krijgt verder juist minder regels. „De trend is deregulering", zegt burgemeester Jack Asselbergs. „Het heeft weinig zin om regeltjes er in te laten staan die nooit toege past worden, of die ook al in het wetboek van strafrecht zijn gere geld." Een belangrijke verandering is bijvoorbeeld dat veel vergunnin gen straks voor onbepaalde tijd worden verleend. Als de nieuwe APV in werking treedt, zijn ruiters, evenals hon denbezitters, verantwoordelijk voor het opruimen van de uit werpselen van hun dier. Tip? redactie@pzc.nl Plomp is de achternaam en die leidt - zo heeft de ervaring ge leerd - makkelijk tot misverstan den. Klomp, Lomp, Plop. Geen wonder dat de eigenaar er een ge woonte van heeft gemaakt zijn achternaam meteen maar te spel len. Dat deed hij ook, toen hij laatst voor zichzelf en zijn partner een tafel in een restaurant wilde reser veren. „Onder welke naam?" wil de de serveerster weten. Gewoontegetrouw ging hij aan het spellen: „Pieter, Lodewijk, Ot to, Marinus, Pieter." De serveerster onderbrak hem vriendelijk: „Vindt u het goed als ik uw gezelschap onder één naam boek?" Willibrordus-leerlinge Ilse Kloet overhandigde de petitie aan wethouder Renden. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63