Binnenland 'Steun voor Cramer na belronde' Shell gaat vrijuit in zaak gifwolk Verdachten 'vliegtuigkaping' leggen verklaringen af bij politie Doodgedrukt tussen trucks Onverstaanbaar raadslid moet eed nogmaals afleggen Minister na vermeende steunbetuiging in verlegenheid gebracht. www.zwartepoorte.nl Volgens familie ging stel 'gewoon op vakantie' in Turkije. PZC Donderdag 28 augustus 2008 5 DEN HAAG - Minister Cramer (VROM) krijgt steun voor haar ver moeden dat haar naam in 1986 mo gelijk na 'een snel belrondje' is be land op een nu omstreden steun betuiging voor krakersblad Bluf!, i Ook andere 'ondertekenaars' van toen zeggen alleen te zijn gebeld en nooit zelf te hebben getekend. Dat zou ook verklaren waarom Cramers naam fout is gespeld als 'Jaqueline Kramer'. De PvdA-bewindsvrouw is in ver legenheid gebracht door de opge doken verklaring. Daarin staat dat zij 'medeverantwoordelijk' was voor de publicatie van gestolen do cumenten over bouwplannen voor kerncentrales. WD en PW eisen opheldering van Cramer, die destijds voorzitter was van Milieudefensie. De minis ter maakte gisteren bekend een on- afhankelijk onderzoek te laten uit voeren om te achterhalen hoe haar naam op de steunbetuiging te recht is gekomen. Volgens parlementair historica Charlotte Brand is de kans dat de minister moet opstappen vanwege de affaire klein. Brand is bezig met een onderzoek naar de reden van aftreden van bewindslieden over de periode 1918-2005. „Als Cramer moet opstappen, maak je echt van een mug een olifant." haar moeder en was heel zwak. Ze is nu 'geadop teerd' door pleegmoedergiraffe Tante Tipsy en maakt het goed. „Tante Tipsy vindt het prima dat haar pleegkind langskomt voor een melkbeurt. Inmiddels is Christel 7 kilo aangekomen. Moeder Marianne kijkt nauwelijks naar haar dochter om", aldus een woordvoerster van de dierentuin. foto Marco de Swart/ANP ROTTERDAM - Giraffejong Christel staat een beet je achteraf in het giraffenverblijf van Diergaarde Blijdorp in Rotterdam. Het jong, dat eind juli ter wereld kwam, kreeg nauwelijks te drinken bij BREDA - Shell Chemie Moerdijk gaat vrijuit. De rechtbank in Breda oordeelt dat Shell terecht mocht vertrouwen op afspraken die het bedrijf met de provincie Noord-Brabant had gemaakt, die erop neerkwamen dat alleen grote incidenten behoeven te worden ge meld. Die afspraak is weliswaar in strijd met de wet, overweegt de rechtbank, maar dat is volgens de reechtbank toch eerst en vooral de provincie te verwijten. Shell was ten laste gelegd dat het een ont snapte gifwolk in maart 2004 pas maanden te laat meldde. Justitie legde Shell Moerdijk ook verontreiniging van het afvalwater met PAK's ten laste. Ook daarin gaat het bedrijf vrijuit. Er was geen opzet in het spel, stelt de rechtbank vast. En voor zover Shell onopzettelijk PAK's zou heb ben geloosd, is de zaak uit 2004 verjaard. Officier van justitie Inge borg Koopmans had 35.000 euro tegen Shell geëist. rifdftftgewötög Bij Zwartepoorte 129 BMW modellen met Groen Label. BMW EfficientDynamics Minder verbruik. Meer rijplezier. ROTTERDAM - Een man is gister middag in Rotterdam overleden, nadat hij klem kwam te zitten tus sen twee trucks aan boord van een ferry. Dat heeft de politie gemeld. Een vrachtwagen stond al stil in het ruim van het schip. De andere kwam aangereden. De chauffeur zag het bemanningslid van de fer ry uit de Oekraïne over het hoofd. Het ongeval gebeurde bij het be drijf Cobelfret in de Botlek. DEN HAAG - De twee passagiers die dinsdag zijn aangehouden in ver band met mogelijke plannen om een vliegtuig van Transavia te ka pen, werken mee met het onder zoek van justitie. „Ze leggen verkla ringen af', zegt een woordvoerster van het openbaar ministerie in Rotterdam. „Maar wij kunnen geen mededelingen doen over de inhoud." Het is nog altijd onduidelijk of de telefonische dreiging met een ka ping of gijzeling, vlak voor het toe stel naar Bodrum in Turkije zou vliegen, serieus was. Het OM kon gisteren nog niet zeggen of het te lefoontje vanuit het vliegtuig of daarbuiten is gekomen. In de nacht na de aanhouding heb ben politie en marechaussee het huis in Dordrecht doorzocht waar het verdachte koppel woont. Het gaat om een man van 31 en zijn 28-jarige vriendin. In de woning zijn geen explosieven of wapens gevonden. Wel zijn spullen in be slag genomen die mogelijk kun nen helpen bij het verdere onder zoek. In SBS-programma Hart van Ne derland bezworen familieleden van de verdachte man gisteren dat hij 'geen vlieg kwaad zou doen'. „Dat past niet bij hem", zei de broer van de verdachte. Volgens de familie ging het stel 'ge woon op vakantie'. Het was een lastminuteboeking voor een reis van 22 dagen. In eerste instantie zouden de man en zijn vriendin vanaf Schiphol vertrekken, maar ze misten hun vlucht. Zo kwamen ze in Rotterdam terecht. Volgens de broer is de politie de woning in Dordrecht met geweld binnengedrongen en zijn een lap top en een pc meegenomen. Ook zijn volgens hem ramen stukge maakt en is de deur geforceerd. Kort voor vertrek van het Transavia-toestel naar de Turkse badplaats Bodrum kwam op alar mnummer 112 dinsdagmiddag een telefonische waarschuwing bin nen. De marechaussee besloot daarop het toestel aan de grond te houden en stelde een onderzoek in. De passagiers werden met een smoes zoet gehouden. Ze kregen te horen dat er mogelijk een tech nisch mankement kon zijn. Na ruim vijf uur werden de inzitten den geëvacueerd. Kort daarvoor waren drie passagiers aangehou den. Eén man werd snel daarna weer vrijgelaten. In het toestel zijn geen wapens of explosieven aangetroffen. ALMERE - Jehat Barwari was tijdens zijn installatie als raadslid voor de PvdA in Almere vorige week niet te verstaan. Daarom moet hij op nieuw worden beëdigd, bevestigde fractievoorzitter Rob Beuse giste ren. „Mijn buurvrouw vroeg gelijk: 'Heeft hij nou iets gezegd?' We konden het in de zaal niet ver staan", vertelt Beuse. Achteraf werd de band afgeluisterd, maar die bood ook geen duidelijkheid. Om twijfels over de rechtsgeldig heid te voorkomen, is besloten de installatie over te doen. „Het was niet luid en duidelijk en dat moet wel." Jehat Barwari mag waarschijnlijk vanavond opnieuw de eed afleg gen. Het raadslid komt oorspronke lijk uit Irak. Dat land ontvluchtte hij in 1994.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5