Zeeland zijn, maar wel altijd zwart-wit Goes weer mee n. Op$oestdijk< Joost Lagendijk opent expositie Strandfeest met Dance and Art 41 Hommeltje Koeien gered bij grote brand I '"Mnw r .Wt id. www«^22£i B PZC Donderdag 28 augustus 2008 j 27 Wintercollectie is binnen. Opril Grote Markt 1 4461 AK GOES (0113) 21 66 62 www.opsoestdijk.nl www.opsoestdijk-outlet.nl ELLEWOUTSDIJK - Joost Lagendijk, Europarlementariër voor Groen- Links, komt zondag 7 september naar 't Kerkje van Ellesdiek in Elle- woutsdijk om de eerste expositie van het seizoen te openen. De Middelburger Harold Sarnee) exposeert werken. Hij schildert zo wel herkenbare Zeeuwse als Turk se onderwerpen. Lagendijk is Tur kije-specialist. Bij de opening ver telt voormalig industriepastor Jai SchefFers over de eerste ontmoetin gen tussen islam en christendom Bert en Corrie Geleijnse treden op met klavecimbel en zang. Gratis en tree, aanvang 14.30 uur. echt alles mee, van heel moderne beelden tot traditionele voorstellin gen. The sky is the limit." Hament heeft Noefy al in alle Zeeuwse klederdrachten uitge dost, voor mannen en vrouwen, voor protestanten en katholieken, Thoolse mutsen, Walcherse hoe den en Bevelandse beuken. „De ene keer laat ik zo'n boerinnetje een mandje fruit of mosselen dra gen, de andere keer zet ik haar op een surfplank. Maar Noefy kan ook zomaar ineens een cowboy zijn, of een olifant, hij doet het zelfs goed in een Middeleeuwse wapenrok. In elk geval is hij of zij altijd in zwart-wit." Van Dijk, die haar baan heeft opge geven om zich volledig op het pro ject te storten, hoopt dat zij en Hament op den duur een beschei den salaris kunnen verdienen. „Ik neem alles rond Noefy voor mijn rekening, jan Willem moet alleen maar tekenen. Op de website hou ik de vraag bij naar merchandising maar ook naar wie, welk kunst werk is gegaan. Zo wordt het fi guurtje ook iets wat mensen ver bindt." Van Dijk is niet van plan concessies te doen. „Het moet echt perfect zijn. We gaan niet over op goedkopere lijstjes of ande re formaten. We exposerenook niet in tweederangs tenten. Voor volgende week hebben we de Gro te Kerk, een dure gelegenheid, maar wel voor ons werk de beste in Goes. En we hopen natuurlijk op tentoonstellingen elders." Hament blijft, naast zijn ongelofe lijke Noefy-productie, zijn vak van reclameschilder nog wel even uit voeren. „Als één van de twee recla meschilders in Nederland, die spe ciaal voor de ambulante handel werken, kan ik zomaar niet ophou den. Het is al een uitstervend be roep. Die marktkoopmannen kan ik niet laten zitten. Bovendien: Noefy is een investering, een risi co. Je moet nooit denken dat zo iets vanaf dag één lekker loopt. Met het reclameschilderwerk hou den we nog een beetje zekerheid." DISHOEK - Het strand bij Kaapduin in het Walcherse Dishoek is zater dag van 14.00 tot 02.00 uur het to neel voor het tweede Dance and Art-feest. De Goese dj-producer Funky Ro, dj Paul Veth uit Breda, de van oorsprong Terneuzense zangeres Nydia en 'de frisse da mes' van When Harry met Sally uit Amsterdam treden onder ande ren op. Bussen rijden van en naar Goes, Vlissingen en Middelburg. Minimumleeftijd is twintig jaar. www.danceandart.nl Rentelasten vielen mee en, dat wel, een gereserveerd miljoen voor de verdieping van het spoor is nog niet uitgegeven. Ook dit jaar is er weer goed nieuws. Dit keer uit Den Haag. De algemene uitkering uit het ge meentefonds pakt een stuk hoger uit. Daardoor sluit de begroting volgend jaar met een dikke plus: 1,1 miljoen euro. Wethouder Van 't Westeinde wil zich nu niet di rect rijk rekenen, omdat het om een eenmalig bedrag gaat. „Ik ben er natuurlijk weer blij." Goes houdt dankzij een hogere uitkering van het Rijk volgend jaar 1,1 miljoen euro over. Wet houder Van 't Westeinde is blij met de meevaller. Ook in de jaren erna ziet het er al lemaal iets gunstiger uit, al duiken er tekorten op vanaf 2011 (twee ton). Veel zorgen maakt de wet houder zich daar nog niet over. „We hebben de laatste jaren gunsti ge jaarrekeningen en we weten niet precies hoeveel geld we vol gend jaar van het Rijk ontvangen. Dat kan ook weer meevallen." De tekorten in de komende jaren komen met name voor rekening van het onderwijs. Zo moet onder meer nieuwbouw plaatsvinden voor het Goese Lyceum, heeft de Ithakaschool vijf lokalen extra ge kregen, moeten er gymzalen verrij zen en een brede school in Wolp- haartsdijk worden gebouwd. Ook liggen er nog oude bezuinigingsop drachten van bijna vier ton. Antiek Interieur SCHERPENISSE - In een landbouw- schuur aan de Bobbeweelweg bij Scherpenisse heeft gisternacht een grote brand gewoed. In de schuur stonden ruim twin tig koeien. Die konden via de voor zijde niet worden bereikt. Daarom is met een shovel een gat in de ach terkant van het pand geramd. Alle dieren konden daarna naar buiten worden gehaald. De schuur moet grotendeels als verloren worden beschouwd. Omdat in het golfpla ten dak asbest zat, werd aan omwo nenden gevraagd uit voorzorg ra men en deuren gesloten te hou den. Volgens de brandweer bleek achteraf uit onderzoek dat er geen gevaar was voor de volksgezond heid. Brandweerkorpsen uit Sint-Maar tensdijk, Stavenisse en Bergen op Zoom rukten uit om het vuur te bestrijden. Hoe de brand is ont staan, kon de brandweer gisteren nog niet zeggen. DE NAAR MOOI WONEN! Haringvlietplein 4, Zierikzee tel. +31 (0) 111 45 61 61 Kijk voor meer informatie op Vijl Jddl gciV-U*_.i Genève. trok naar Manchester City. Sunderland. Mli— f Aswintha van Dijk en Jan Willem Hament tussen de Noefy's. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55