Chantal stopt op het hoogtepunt Noefy kan alles Het zit Kindervreugd werkt Kapelle sluit zomerseizoen af met aan nieuwe speeltuin jwfê C5 ici nd 1 i kermis, feest en muziekoptredens Trekpaardmerrie van Arno Aarnoudse is de mooiste van Nederland. Borsselse vereniging wil grondige renovatie voor jubileumjaar 2010. Hennepkwekerij ontdekt in Yerseke Top dames bij Veerse Meer sloepenrace Veerenaar gewond bij ongeval in Poortvliet Bevelandse kunstenaars vinden elkaar in klein, veranderlijk poppetje Gemeente krijgt hogere rijksuitkering en houdt in 20091,1 miljoen over. 2 6 Donderdag 28 augustus 2008 PZC Renata Weezepoe! en Arno Aarnoudse bij de trekpaardmerrie Chantal van de Zaaidijk, die Nederlands kampioen is geworden. foto Willem Mieras door Rob Paardekam KLOETINCE - Het verhaal is bijna te mooi om waar te zijn. Arno Aar noudse (31) uit Kloetinge kocht een merrie, waarvan gezegd werd dat ze nooit meer veulentjes kon krijgen. Hij probeerde het toch, en ja hoor, het was raak. Nu, acht jaar later, is het veulentje dat toen werd geboren Nederlands kam pioen geworden op de landelijke trekpaardenkeuring. Chantal van de Zaaidijk heet de 'Je kan er ook een kopen, maar winnen met een zelf gefokt paard is het mooist' acht jaar oude trekpaardmerrie waar het om gaat. „Het was nu of nooit", zegt Aardnoudse. „Het Ne derlands kampioenschap vindt maar eens in de twee jaar plaats en met een trekpaard van tien jaar oud is het lastig om nog te win nen." Chantal stelde niet teleur. Al op de eerste dag zeiden veel concurren ten van Arno dat zijn merrie ging winnen. Afgelopen zaterdag sprak de jury het verlossende woord: Chantal is de mooiste. door Harmen van der Werf BORSSELE - Als het een beetje mee zit, is de speeltuin aan de Westsin gel in Borssele over twee jaar als nieuw. Een mooier cadeau is haast niet mogelijk. Speeltuinvereniging Kindervreugd die 150 leden en do nateurs telt, viert in 2010 namelijk het halve eeuwfeest. Kindervreugd is aan vernieuwing toe. Niet alleen omdat toestellen verouderd zijn, maar ook omdat veiligheidseisen zijn aangescherpt. „We krijgen met steeds meer keu De merrie heeft al vele prijzen be haald. Zo won ze in haar jonge ja ren provinciale wedstrijden bij de één- en tweejarigen en ook lande lijk viel ze in de prijzen in deze ca tegorieën. „Ze is zelfs Belgisch kampioen geweest", zegt Aarnoud se. „Ik heb haar een aantal jaren ge leden namelijk verkocht aan een Belg, die er ook mee naar keurin gen ging. Vorig jaar heb ik haar te ruggekocht." Nu is Chantal dus de beste van Nederland bij de trek paardmerries van vier jaar en ouder. Dat is het hoogste wat ze kan bereiken. „Met deze overwin ning is haar carrière ook meteen voorbij. Dat is een regel. Ze stopt in feite op haar hoogtepunt. Nu gaan we kijken of ze een veulentje kan krijgen." Aarnoudse en zijn vriendin Rena ta hebben in totaal elf paarden van wie er acht meedoen aan keurin gen. Chantal was van uitzonderlij ke klasse. „Ik kan er niet zomaar van uitgaan dat ik dit met een an der paard nog eens bereik", zegt de Kloetinger. Toch heeft hij best wat talentjes rondlopen. Olivia van de Zaaidijk, bijvoorbeeld. De éénjarige merrie is een schoon heid en won al een paar regionale keuringen. „En ik heb haar net als Chantal zelf gefokt", zegt Aarnoud se. „Als je heel veel geld hebt kun je ook een mooi paard kopen, maar winnen met een zelf gefokt paard is echt het mooist." ringen te maken", aldus secretaris Rieno van Koeveringe. Rond toe stellen is meer vrije speelruimte nodig. Ook moeten er valdempen- de ondergronden komen. Van Koe veringe: „Omdat er zoveel moet ge beuren, ligt een bijna volledige re novatie van de speeltuin voor de hand." Kindervreugd wil dan ook extra voorzieningen voor gehandi capte kinderen treffen. De gemeente Borsele is bereid een bijdrage te leveren voor een fasege wijze aanpak. Binnenkort volgt overleg daarover. Gemeentelijke steun is belangrijk; fondsen als Jan tje Beton eisen dat. Kindervreugd gaat ook lokale en regionale bedrij ven aanschrijven. YERSEKE - In een woning in Yerse ke is dinsdag door agenten een hennepkwekerij met 233 oogstrij- pe planten aangetroffen. Twee Yersekenaren, van 22 en 26 jaar, zijn aangehouden. Dat heeft de polite gisteren bekend ge maakt. De twee verdachten zijn in verze kering gesteld. De kwekerij is ont manteld, de planten en de appara tuur zijn vernietigd. KORTCENE - De Nederlandse top van dames-sloeproeisters doet za terdagmiddag mee aan de Veerse Meer sloepenrace. De start is om 14.15 uur in de land- bouwhaven in Kortgene. De race gaat over zeventien kilometer. Vie rentwintig ploegen hebben zich aangemeld. Ter afsluiting van de sloepenrace wordt zaterdag vanaf 21.00 uur een vlootschouw op het Veerse Meer bij Kortgene gehouden. POORTVLIET - Een 41-jarige man uit de gemeente Veere is gistermid dag gewond geraakt bij een be drijfsongeval aan de Paasdijkweg in Poortvliet. De Veerenaar viel van een loods. Hij was op de eer ste verdieping bezig om een tank met daaraan een lier naar de bega ne grond te laten zakken. Vermoe delijk is de tank gaan schuiven of rollen, waarop het gevaarte met de man naar beneden is gevallen. Het slachtoffer is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom. De arbeidsinspectie stelt een on derzoek in naar de oorzaak van het ongeval. KAPELLE - Met z'n drieën hebben ze het weer voor elkaar gekregen, Ilse de Mol, Jon Herselman en zijn vader Dave Herselman. Ze vormen het organisatiecomité van de altijd superdrukke Kapelse dag. Of eigen lijk de Kapelse dagen. Vanaf vandaag draait de kermis al. Morgenavond vanaf zeven uur ge volgd door een solexrace en derny- koers; wielrenners die achter een brommer door de straten van Ka- pelle crossen. Muziek is er ook vrij dagavond, met de Zeeuwse Row- wen Heze-tributeband Bestel Mè en - als topper rond half acht - een halfuur durend optreden van De Havenzangers. Dé echte Kapelse dag is zaterdag. Die begint reeds om acht uur 's ochtends met ringrijden. Vanaf door Mieke van der Jagt GOES - Het is gewone beeldende kunst, uniek en in een keurig lijst je, maar tegelijk conceptueel en de mocratisch. Noefy heet het, en het is een product van een samenwer king. Jan Willem Hament uit Baar land kent Aswintha van Dijk uit Goes al bijna twintig jaar, maar de kunstenaar in hem kwam de kun stenaar in haar nog maar zeer on langs tegen. „Ik wist wel wat Jan Willem alle maal kan. Hij is een geweldige re clameschilder en ik heb zelf ook prachtig vrij werk van hem aan de muur hangen. Maar dat ik er zelf creatief mee aan de slag zou kun nen, werd pas veel later duidelijk", zegt ze. Hament: „Aswintha is een patisseriekampioen, nationaal, Eu ropees, in de hele wereld. Ze heeft tot in Japan prijzen gewonnen met de prachtigste creaties, die ook nog lekker waren. We hadden altijd al een soort vage wens om iets samen te doen. Het is Noefy geworden, een figuurtje dat bij mij negen jaar geleden is ontstaan toen ik in New York was. Het ver andert van een krokodil in een Zeeuws boerenwuufje, van een nijlpaard in een ringrijder te paard, maar het blijft altijd herken baar." Noefy werd pas echt geboren, Noefy Noefy is altijd afgebeeld op vel len plastic van 40 bij 60 centi meter. Het poppetje heeft altijd dezelf de oogopslag en dezelfde dub bele contour. Verder kan alles verschillen. het domein van Noefy heet www.noefy.com van 6 tot en met 15 septem ber hangt Noefy in 99 exepla- ren in de Grote Kerk in Goes. »- Op dinsdag 9 september te kent Jan Willem Hament Noefy op A-4 formaat, waarbij hij het poppetje ook op verzoek in be paalde situaties plaatst. Noefy is nadrukkelijk een Zeeuws product en laat dat in veel gevallen ook zien door kle derdracht en attributen. tien uur barsten de andere activi teiten los: een vrijmarkt, een jaar markt met 150 kramen, toren be klimmen (opbrengst voor de scou ting), ponyrijden voor de klein tjes, VeePlezier-clowns, een mu ziekfestival met het 100-jarige Ons Genoegen, The Evergreens en de Twirl en Dance Factory, demon straties streetdance en een compe titie jeugdwielrennen. Traditiegetrouw kent de Kapelse dag een muzikaal slot, te beginnen om 17.00 uur met de zingende ma kelaar Alwin uit Hoedekenskerke. Jan Keizer komt een halfuur later. Na een eetpauze gaat het feest om 20.15 uur verder met het One Two Trio en de Amstel Coverband. Tus sendoor laat Alwin nog een keer van zich horen. toen het figuurtje zijn naam kreeg. Het is de naam waar Van Dijk als peutertje naar luisterde. „Mijn deel van het project ligt in de ma nier waarop het in de markt wordt gezet", vertelt ze. „We stu ren het de wereld in via internet en exposities, maar wel volgens heel strenge regels. Elke Noefy is uniek, getekend op gerecycled plas tic en strak ingelijst achter plexi glas in een mooie lijst. De werken kosten 250 gulden, zodat in princi pe iedereen ze kan kopen. Ik ben veel met poëzie bezig dus er kun nen ook teksten bij. Maar we wil len ver weg blijven van ieder poli tiek commentaar. Als Noefy een al statement is, gaat het over een vriendelijke wereld, waarin elk in dividu welkom is, hoe hij er ook uitziet, wie hij ook is." 'Moeten er meer shirts komen, dan worden het honderd met ander plaatje' Omdat Noefy vooral de markt op gaat via internet, is een eventuele vraag gemakkelijk te onderschei den. „We hebben veel vraag naar T-shirts en die hebben we al in een beperkte oplage laten druk ken." Van Dijk vindt wel dat die beperking moet blijven. „Honderd stuks van een bepaalde afbeelding en meer niet. Moeten er dan meer shirts komen, dan worden het honderd stuks met een ander plaatje." Het bestaan van Noefy is al wereld kundig gemaakt tijdens een wan delende tentoonstelling in Amster dam. „Met een hele AMZ-bus zijn we Noefy in de Kalverstraat en op de Dam gaan presenteren als een Zeeuws product. Heel veel leuke reacties hebben we gekregen, maar de Zeeuwse presentatie, van 6 tot en met 15 september in de Grote Kerk in Goes, wordt nog mooier. Er komen 99 grote Noe- fy's te hangen, die tot aan het eind van de tentoonstelling voor 175 eu ro worden verkocht. Op dinsdag 9 september, marktdag, teken ik Noefy op A-4 formaat in de kerk, desnoods op verzoek. Die prentjes gaan voor een heel klein prijsje van de hand." Hament heeft het idee dat hij in Noefy een heel nieuwe beeldtaal heeft gevonden, en dat Van Dijk de boodschap versterkt. „Ik kan er door Frank Balkenende GOES - Goes krijgt iets meer geld van het Rijk dan verwacht. Dat be tekent dat de begroting voor 2009 zo'n 1,1 miljoen euro in de plus staat. „Een meevaller", zegt wet houder Sophie van 't Westeinde (WD, financiën). Elk jaar is het hetzelfde liedje in Goes. Volgens de financiële voor uitzichten voor de komende vier jaar pakken zich donkere wolken samen boven de gemeentekas. Daarna breekt plotseling de zon door. Zo hield Goes over het boek jaar 2007 al 3,5 miljoen euro over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54