Zeeland PZC Kliniek bekijkt andere plek Parkeren bij kerken opgelost 25 Waarschuwing bij Goese vesten deÜRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN 41 35 Verslavingscentrum in voormalig Zorgvliet Wolphaartsdijk onzeker. Camper te water Brasseriemenu met salade van lauw-warme tomaat, Goes geeft kerken extra ontheffingen voor mindervaliden. 'mmmmsinmm Spellen José Ivan Gutierrez opnieuw winnaar van Eneco Tour Jackie Chan en Jet Li eindelijk op de vuist Donderdag 28 augustus 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Luc Oggel WOLPHAARTSDIJK - Het lijkt ineens onzeker dat er een verslavingskli niek in het voormalige verzorgings huis Zorgvliet in Wolphaartsdijk komt. Het pand staat te koop en bovendien hebben de initiatiefne mers, de GGZ Westelijk Noord-Brabant en de van oor sprong Schotse instelling Castle Craig een andere, nog onbekende locatie op het oog. „Het duurt allemaal zo lang, dat we op zoek zijn naar een koper", geeft GGZ-bestuursvoorzitter Wubbo Petersen als reden aan. „Maar het is nog steeds het plan om daar een luxe afkickkliniek te beginnen." Dat de kans bestaat dat een eventuele koper dat misschien niet ziet zitten, neemt Petersen voor lief „Daarin staat iemand vrij." Over de andere locatie die Villa Craig bv (waarin GGZ en Castle Craig participeren) op het oog heeft, wil hij, behalve dat het 'veel groter' is, niets kwijt. Het ge rucht doet de ronde dat het om voormalig internaat De Vliethoeve in Kortgene gaat, dat per 1 septem ber sluit. Feit is dat de aankondi ging van de komst van Villa Craig Wolphaartsdijk van de Castle Craig-website is verwijderd. De plannen voor een verslavings kliniek in het pand Nazareth 4 werden zo'n anderhalf jaar gele den bekend. Het leidde in Wolp haartsdijk tot verzet en de oprich ting van het actiecomité Zorgvliet Nee!. In de tussentijd zijn wel alle procedures in gang gezet. De pro vincie gaf afgelopen juni groen licht voor het plan, eerder wees de gemeente Goes alle 276 bezwaren al af Op dit moment ligt - tot half september - nog de bouwvergun ning ter inzage. Het is namelijk de bedoeling dat op het terrein van de karakteristieke witte villa nog een logiesgebouw met zestien ap partementen verrijst. De Goese wethouder Rinus Dieleman, die nog niet op de hoogte was van het feit dat het pand weer te koop staat, laat weten dat de procedure gewoon wordt afgewikkeld. „Daar na moeten we maar kijken wat er gebeurt." Volgens makelaar Paul Fermont, die het pand voor 1.295.000 euro (kosten koper) in De initiatiefnemers van een af- kickkliniek in Wolphaartsdijk hebben het beoogde pand te koop gezet, omdat de procedu res te lang zouden duren. portefeuille heeft, wil Villa Craig bv, in afwachting van de vergun ning, kijken 'hoe het in de markt ligt'. De opmerkelijke situatie leidt in Wolphaartsdijk zelf ook tot ver baasde reacties. „We begrijpen er niets van", zegt voorzitter Sjaan Huissoon van de dorpsvereniging. Het argument van Petersen dat het allemaal zo lang duurt, vindt ze 'onzin'. „Als je zoiets wilt begin nen, weet je dat er procedures moeten worden doorlopen. Had het dan eerder te koop gezet en niet als alles zo'n beetje rond is." „Heel vreemd", zegt ook Sjaak Mal- jaars, voorzitter van het actiecomi- tie Zorgvliet Nee!. „Wij hopen na tuurlijk dat het van de baan is, maar we gaan gewoon door totdat we het zeker weten. Want voor hetzelfde geld wordt het verkocht aan een instelling met dezelfde plannen." STAVENISSE - „Een mooi klusje", vond Jan van den Berge van bergingsbedrijf Van den Berge uit Stavenisse. Een camper van een Brabantse vakan tieganger gleed gisterochtend rond elf uur aan het einde van de Veerweg bij Stavenisse de Oos- terschelde in. „De eigenaar wilde iets pakken en raakte de handrem", wist Van den Berge die in charter vaart voor Multraship Terneuzen. „De rem schoot los, waarna zijn wagen het dijktalud afreed." Van den Berge ging erop af met zijn zo- Markt 51 Middelburg T0118 886 886 GOES - Waterschap Zeeuwse Eilan den en de gemeente Goes hebben gisteren bordjes geplaatst bij de Oost- en Westvest in Goes. Daar op wordt, vanwege de aanwezig heid van giftige blauwalgen, gead viseerd om contact met het water te vermijden, niet te vissen of hon den in het water te laten zwem men of ervan te laten drinken. Dat kan leiden tot huidirritatie en/of maag- en darmklachten. Het water schap probeert de drijflagen weg te zuigen of op een andere manier op te ruimen. De algen werden drie weken geleden ontdekt. In eer ste instantie dacht men dat het om een ongevaarlijke soort ging. vanavond vanaf 17.50 uur gebakken scholfilet of gevulde paprika en hazelnootparfait 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl door Frank Balkenende GOES - Bij de kerken aan de Goese Singelstraat kunnen kerkgangers die slecht ter been zijn en maar korte afstanden kunnen lopen, op zondagen hun auto blijven neerzet ten. Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft dat be sloten na vragen van de CDA-frac- tie en een verzoek van de lokale Katholieke Bond Ouderen. Het da gelijks gemeentebestuur wil per kerk (de Grote Kerk en de katholie ke kerk) vijf extra parkeeronthef- fingen verlenen. De Singelstraat - het plein voor en naast de kerken - wordt heringe richt en binnenkort autovrij. De gemeente zal dan ook toezien of het parkeerverbod wordt nage leefd. Hoewel het van het parkeerterrein op de Koepoort nog geen zestig meter lopen is naar de kerken, vreesden verontruste kerkgangers vreesden dat mindervalide ge meenteleden tie erediensten-zou den mijden als ze op zondag niet bij de kerk kunnen parkeren. Bo vendien waren ze beducht voor parkeerboetes. Volgens het college van B en W zou het allemaal wel loslopen, om dat al dit voorjaar twintig perma nente ontheffingen aan beide ker ken zijn verleend. Daar komen er nu nog vijf per kerk bij. Na afloop van de dienst kunnen de ontheffingskaarten weer ingele verd worden bij de koster. Automobilisten die al een invali- denparkeerkaart hebben, kunnen terecht op vier invalidenparkeer plaatsen in de buurt van de twee kerken. Ze mogen zelfs drie uur lang buiten de vakken parkeren, als de invalidenparkeerkaart maar zichtbaar achter de voorruit ligt. Tipredactie@pzc.nl diac. Hij wist de camper naar de kant te slepen. „Het is weer eens wat anders dan een binnen vaartschip." Gistermiddag rond drie uur is de camper met een takelwagen op het droge getrok ken. De auto is total loss. foto Willem Mieras Plomp is de achternaam en die leidt - zo heeft de ervaring ge leerd - makkelijk tot misverstan den. Klomp, Lomp, Plop. Geen wonder dat de eigenaar er een ge woonte van heeft gemaakt zijn achternaam meteen maar te spel len. Dat deed hij ook, toen hij laatst voor zichzelf en zijn partner een tafel in een restaurant wilde reser veren. „Onder welke naam?" wil de de serveerster weten. Gewoontegetrouw ging hij aan het spellen: „Pieter, Lodewijk, Ot to, Marinus, Pieter." De serveerster onderbrak hem vriendelijk: „Vindt u het goed als ik uw gezelschap onder één naam boek?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53