Remy Vasseur helemaal klaar voor WK Padmos favoriet als hij start Dernyraces in Kapelle Vlissingse triatleet mikt op een eindtijd van zes uur. Twijfels over deelname aan halve marathon van Westenschouwen. W PZC Donderdag 28 augustus 2008 45 door René van Stee VLISSINGEN - Nog geen uur na zijn verdienstelijke debuut op de presti- i' gieuze UPC Holland Triatlon in Al mere was de strijdlustige Remy Vasseur al bezig met de volgende editie. Hoewel hij de negende plaats in het eindklassement haal de, had er zonder een mankement aan de zadelpen van zijn koersfiets nog meer in gezeten. „Alleen al daarom wilde ik meteen een soort van revanche", verklaart Vasseur. Zondag om 8.30 uur, een jaar en vier dagen later, staat de 27-jarige Vlissinger wederom aan de start in Almere. Hij doet echter niet mee aan de lange klassieke afstand, maar als eerste Zeeuw op het hoog ste niveau aan het wereldkampi oenschap dat een dag later wordt gehouden. Vasseur dankt die deelname aan zijn uitverkiezing voor de Neder landse selectie in januari. „En dat komt weer door mijn resultaten van vorig jaar. In Almere ging het natuurlijk heel goed, maar ook mijn overwinning in de triatlon van Stein mocht er zijn. Om bij de selectie te blijven, moest ik vorm behoud tonen. Dat is gelukt", legt hij uit. Behalve de mogelijkheid om op het WK uit te komen, levert zijn status als lid van de Nederlandse triatlonselectie Vasseur nauwelijks voordelen op. Net zoals zijn colle ga's is hij grotendeels op zichzelf aangewezen. Dat vraagt om een ij zeren discipline. Op basis van op maat gesneden trainingsschema's van Koen van Schijndel, zelf triat leet en trainingsbegeleider van di verse (duur)sporters, werkt Vas seur zijn programma af „Samen trainen is haast onmoge lijk. In principe doe je het bijna he lemaal in je eentje. Soms is dat best wel eens saai of eenzaam. Maar je weet waarvoor je het doet. Dan is het de opoffering meer dan waard." Ook in Zeeland bleven Vasseurs prestaties niet onopgemerkt. Dank zij de steun van diverse lokale sponsors en de flexibele opstelling van zijn werkgever, de exploitant van het stadsgewestelijk zwembad Remy Vasseur neemt zaterdag in Almere als eerste Zeeuw op het hoogste niveau deel aan het WK triatlon. Middelburg-Vlissingen, is hij nu zelfs semi-prof Daardoor kon hij zijn trainingsarbeid aanzienlijk op schroeven. „In het voorjaar kon ik zelfs drie weken op trainingsstage naar Lanzarote. Daarna ben ik nog naar Zuid-Frankrijk afgereisd." In de aanloop naar het WK heeft Vasseur er minstens duizend trai ninguren (gemiddeld dik twintig uur per week) op zitten. Ook het parkoers in Almere heeft hij nauw gezet verkend. Vasseur merkt dat hij sterker en sneller is geworden. Het fietsen gaat hem gemakkelij ker af dan voordien. Op basis van zijn hartfrequentie tijdens de trai ning rijdt hij nu in drie uur aan zienlijk meer kilometers dan in maart. Bovendien verwacht hij op het looponderdeel in de toekomst nog meer progressie te kunnen boeken. „Het zit gewoon goed. Eer lijk gezegd heb ik me ook geen mo ment zorgen gemaakt over minde re resultaten eerder dit jaar. In Kruiningen ben ik bijvoorbeeld uitgestapt. Ook op het NK halve triatlon in Nieuwkoop zat ik niet in de toptien. Maar ik wist echt 'Alles stond in het teken van de opbouw naar het wereldkampioenschap' wel waar ik mee bezig was. Alles stond in het teken van de opbouw naar het WK. Klassementen wa ren niet het allerbelangrijkste." De bevestiging van zijn groeiende vorm kreeg Vasseur half juli in de stadstriadon van Utrecht. Daar won hij overtuigend op de olympi sche afstand. Met uitzondering van het zwemonderdeel leggen de deelnemers aan de mondiale titel strijd in Almere - het zogeheten WK triatlon O3 - drie keer die af stand af. Ofwel: vier kilometer zwemmen, 120 kilometer fietsen en dertig kilometer lopen. Vasseur pint zich niet vast op een positie in het klassement. Wel mikt hij op een eindtijd van zes uur, een klein halfuur langzamer dan het par koersrecord in Almere van de Deen Jens Koefoed die zondag ook meedoet. Vasseur: „Het zou ook sneller dan die zes uur kunnen, maar dan mag er niet te veel wind staan. Met een temperatuur van boven de twintig graden en het zonnetje erbij zou het helemaal ideaal zijn." foto Lex de Meester Andere Zeeuwen in Almere Zaterdag op de klassieke lan ge afstand (3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fiet sen en 42 kilometer lopen) in de categorie tri together: Tri team Zeeland met Leon Jacob- se (Zoutelande), Mare Riemens (Middelburg) en Lous Wonder- gem (Middelburg). Zij werken elk een onderdeel af. Zondag op bet wereldkampi oenschap: Sjaak Sinke (Koude- kerke) in de categorie H65 en Cor Muller (Renesse) in de ca tegorie H70. Axelaar Wilfried de Kort, vorig jaar nog derde op de klassieke lange afstand in de categorie H50, doet niet mee. door Koen de Vries GOES - Als Wim Padmos zaterdag van start gaat in de 22e editie van de halve marathon van Westen- schouwen is hij de grote favoriet voor de overwinning. Het is echter de vraag of de 42-jarige inwoner van Rockanje aan het vertrek staat. „Dat hangt sterk van het weer af', liet hij gisteren weten. Padmos is bloemenkweker en kijkt al dagen met belangstelling naar het weerbericht. De beloofde zon wil maar niet schijnen, waar door zijn bloemen nog steeds niet oogstrijp zijn. „Maar als vrijdag de zon de hele dag schijnt, moet ik za terdag hard aan het werk. Dan moeten mijn bloemen uit de kas, naar de veiling. De kans is dan klein dat ik op tijd in Westen- schouwen ben." Vorig jaar won Wim Padmos de wedstrijd over 21 kilometers door de boswachterij van Westenschou wen met overmacht. Hij benader de het parkoersrecord dat Niels Koole uit Zoutelande in 1999 ves tigde (1.11.56) tot op negen secon den. Koole is zaterdag niet van de partij. Hij is op vakantie. Padmos zal, als hij er zaterdag is, zeker niet op jacht gaan naar dat record. Hij heeft een overvol pro gramma en moet zijn krachten do seren. Na de halve van Westen- schouwen staat hij een week later in de Kustcross van Vrouwenpol der aan de start (ook een halve ma rathon) en een week daarna loopt hij de halve marathon van Rotter dam. Drie keer voluit gaan in drie weken is met het oog op de Kust- marathon (4 oktober) iets te veel van het goede. Met dat evenement is de Zuid-Hollander serieus bezig. Padmos bereidt zich voor met extra lange duurlopen, mede om dat hij de laatste twee jaar juist in de slotfase de Kustmarathon ver loor. De start in Westenschouwen is om 12.00 uur in Burgh op de par keerplaats aan de Adriaan van der Weijdeweg, tegenover manege Lisi- dina. Vijf minuten later beginnen de lopen van 6 en 11 kilometer. Vo rig jaar startten er 381 deelnemers. De zon bepaalt of bloemenkwe- ker Wim Padmos zijn titel verde digt op de halve marathon van Westenschouwen. Als zijn bloe men oogstrijp zijn, is hij afwezig. GOES - In Kapelle staan morgen tal van festiviteiten op het program ma in het kader van de Kapelse dag. Zo worden er onder meer der nyraces gehouden. Het zijn wed strijden voor wielrenners die ge- gangmaakt worden door solexach tige motoren. De races worden voor de tweede keer gehouden. De organisatoren werden enkele ja ren geleden geïnspireerd door de dernyraces in 's-Heer Arendskerke. Het plan ontstond die ook in Ka pelle te houden. Iedereen bleek en thousiast: het gemeentebestuur, sponsors en renners. In de wed strijden achter motoren komen twintig wielrenners uit het dorp of omgeving in actie. Racen achter de demy is een spec taculaire tak van de wielersport. Omdat de renners zich achter de brede rug van de dernyrijder kun nen verschijnen, kunnen ze hoge snelheden bereiken. Er worden morgenavond vanaf 19.00 uur eerst series (tien renners) gehou den. De beste vijf gaan naar de gro te finale, de andere vijf naar de kleine finale. Start en finish zijn aan de Ooststraat. Het parkoers, ongeveer één kilometer lang, gaat door de Biezelingsestraat, de Mau- ritsstraat en de Gistellisstraat. Bekende deelnemers zijn onder an deren Dennis Raadtgever, John van de Vreede, Huib Slabbekoorn, Marco Minnaard, Jacco Wagenaar, Jack van der Horst en Peter Tol. Bij de dernyrijders zijn enkele geves tigde namen: Bruno Walraven en Ron Zijlaard, de zoon van de be kende Joop Zijlaard. De grote fina le is om 20.15 uur. Niet veel later is bekend wie de opvolger van Peter Mol wordt. Mol zit nu in de organi satie. Tussen de dernyraces door worden solexraces gehouden. BERT OINCEMANSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47