€25,-1 Zeela nid Academie op weg naar eerste lustrum Inventaris van Sasse Vlaanderenhal in openbare verkoop 'Laat niet te snel je hoofd hangen als je hoort dat je ziek bent' 0^ Elk 2e ticket Op de bres voor de mosselen KORTING! RDBflLLOn Roosevelt Academy heeft te weinig kamers voor studenten. Executieverkoop in opdracht van Belastingdienst. GerechtsDeurwaorcfersKantoor Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder J.L. van Doorn d.d. 25-08-2008 blijkt, dat t.v.v. Consonare Vastgoed B.V., gevestigd te Vinkeveen, zijn gedagvaard zij die (onrechtma tig) verblijven in de gebouwde onroerende zaak (of een gedeelte daarvan) te Axel, Kerkdreef 16 D en Kerkdreef 16 E ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 02-09-2008 te 15.00 uur, gehouden wor dend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan bedoelde personen een afschrift kunnen krij gen op één van onderstaande adressen, wordt geëist veroordeling tot ontruiming van de daarin genoemde onroerende zaken. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes We bestaan 25 jaar Vier dit met ons mee wêS PZC Donderdag 28 augustus 2008 31 BALLOnVARRTCn 8V Boek online via www.adballon.nl door Jan van Damme MIDDELBURG - De Roosevelt Aca- damy in Middelburg begint aan het vijfde studiejaar. Dat betekent dat precies over één jaar het eerste lustrum kan worden gevierd. Professor Hans Adriaansens, dean - hoofd - van de universiteit, liet er gisteren tijdens de opening van het academisch jaar in de Nieuwe Kerk in Middelburg geen misver stand over bestaan: de toekomst mag wat hem betreft met alle ver trouwen tegemoet worden gezien. De Roosevelt Academy staat sinds dit jaar financieel op eigen benen. En het aantal studenten overstijgt voor het eerst het aantal van de ge plande tweehonderd per jaar. Al gaat het maar om enkele tiental len, schaduwkant van het te grote aantal aanmeldingen is wel dat er voor het eerst kamernood heerst in Middelburg. Een aantal studen ten heeft onderdak gevonden bij particulieren, anderen zijn uitge weken naar studentenhuisvesting in Vlissingen. Adriaansens ver wacht dat het om een tijdelijk ka mertekort gaat, en dat in de loop van het jaar iedereen in één van de studentencomplexen in Middel burg terecht kan. Studenten zelf zijn overigens sceptischer, omdat er ook kamers nodig zijn in het ka der van uitwisselingsprogramma's. Het academisch jaar werd zoals ge bruikelijk ingeluid met pracht en praal. De professoren in toga's en baretten, donkerblauw en donker rood, de kleuren van de RA. Pro fessor Henk Meijer, die bijna der tig jaar aan de Queens University in Canada verbonden was en in 2006 in Middelburg neerstreek, 1*5 De Roosevelt Academy staat fi- nancieel op eigen benen en heeft nu meer dan 200 studenten: een gevolg is wel dat er een tekort aan kamers is ontstaan. wees in zijn jaarrede op de hoge slagingspercentages van de Roose velt Academy. Voor een belangrijk deel dankzij 'continuous asses sment', een methode waarbij stu denten in kleine groepen les krij gen en hun prestaties nauwlettend worden gevolgd. Ook bij de studenten zelf valt die methode wel in de smaak. Zoals bij Jacqueline Breidlid. Zij is derde jaars en studeert politiek en socio logie. Van afkomst half Noors, half Zwitsers, twijfelde ze na haar mid delbare school in Brussel tussen een studie politicologie, sociologie of psychologie. De opleiding in Middelburg bood uitstel van keu ze. Als ze volgend jaar klaar is wil ze verder met een studie interna tionale relaties en politiek. Mis schien in Zürich. In elk geval, zegt ze, in een grote stad. Want Middel burg viel qua omvang en levendig heid toch wel een beetje tegen, voor een uitwisselingsprogramma is ze een half jaar in Toronto ge weest. Dat was andere koek. door Eugène Verstraeten SAS VAN GENT - De inventaris van Partycentrum De Vlaanderen in Sas van Gent wordt vandaag open baar verkocht. De executieverkoop gebeurt in op dracht van de belastingdienst, waar het partycentrum nog een schuld heeft openstaan. Volgens directeur Jos van Sam- beeck is De Vlaanderen in de pro blemen geraakt doordat verschil lende huurders in gebreke zijn ge bleven en de huur niet hebben be- 15* Vanwege een belastingschuld wordt de inventaris van De Vlaan deren in Sas van Gent verkocht; volgens de directeur gaan ge plande activiteiten gewoon door. taald. Van Sambeeck hoopt de huurgelden alsnog te innen of an derszins een regeling te treffen. De verkoop van de inventaris heeft volgens Van Sambeeck geen gevol gen voor de exploitatie van De Vlaanderen. „We blijven gewoon open en ook de evenementen en activiteiten die de komende tijd staan ge pland, gaan gewoon door. Dit is even een tegenvaller, maar we moeten er doorheen." De executieverkoop van stoelen, ta fels, bars, lokalen, podium en ver lichting begint vanochtend om ïi.oo uur in De Vlaanderen. Bij sportcentrum Basic Sports, een van de huurders in het centrum, was gisteren nog onduidelijk of de bemoeienis van de Belastingdienst ook gevolgen heeft voor de sport- voorziening. Het nieuws kwam in het sportcentrum als een volslagen verrassing. Professoren van de Roosevelt Academy komen aan bij de Nieuwe Kerk in Middelburg, waar het academisch jaar wordt geopend. foto Lex de Meester WOERDEN - Zo'n 160 Nederlandse toprestaurants hebben zich aange sloten bij de stichting 'Vrienden van de mossel'. Ze willen op die manier helpen voorkomen dat de mosselcultuur voorgoed uit Nederland verdwijnt. Het gaat om de restaurants die zijn aangesloten bij onder meer Fi ne Eastern Restaurants, de Allian ce Gastronomique, Chateaux et Ré- sidences Gastronomiques, Les Jeu- nes Restaurateurs d'Europe. Zondag 32 augustus stappen in Goes bijna veertienduizend mensen op de fiets om te rijden voor het goede doel: kankerbestrijding. De Ride for the Roses leeft enorm. De PZC telt deze maand af naar 31 augustus. Elke dag verschijnt er een verhaal over de actie Ride for the Ro ses. door Gijs Kamphuis ZOUTELANDE - De fysiotherapeut in het ziekenhuis in Utrecht. Die is Wim Geelhoed uit Zoutelande nog altijd dankbaar. Geelhoed was linkszijdig verlamd geraakt door de operatie waarbij een kwaadaar dige hersentumor uit zijn hoofd verwijderd zou worden. De opera tie mislukte echter en de altijd op timistische Zoutelandenaar had geen overlevingskans meer, zo deelden de behandelende artsen hem mee. Op dat moment kon hij alleen lig gen. Fysiotherapie moest er voor zorgen dat hij in een rolstoel kon zitten zodat hij naar huis kon. Zijn einde afwachten. Dat was in 1996. „Toen zag ik het echt niet meer zit ten", vertelt hij twaalf jaar later en springlevend in een kantoor van zijn werkgever Bison International in Goes. „Door de fysiotherapie zag ik ineens het licht weer. Ik kreeg het gevoel dat ik het gevecht met de dood aan moest gaan, ook al zou ik het misschien verliezen." Geelhoed wilde eerst af van zijn verlamming. Het zo hulpbehoe vend zijn, vond hij nog erger dan de tumor zelf „De artsen hadden gezegd dat ik maar moest wennen aan de rolstoel. Dat nooit, dacht ik." Eenmaal terug in Zoutelande ging hij aan de slag met een be vriende fysiotherapeut. Beetje bij beetje hief hij, door te blijven trai nen en proberen, zijn eigen ver lamming op. Nu loopt hij alleen nog wat moeilijk. Sporten, zoals hij voor zijn ziekte veel deed, gaat ook weer; al blijft het nu vooral bij fietsen, waar hij voorheen bergen beklom. Geelhoed denkt zelf dat juist zijn sportiviteit hem er bovenop gehol pen heeft. „Klimmers hebben nu eenmaal veel doorzettingsvermo gen." Dat is ook iets wat hij graag aan andere patiënten zou doorge ven. Hij heeft het idee dat mensen in de positie waarin hij heeft geze ten te snel hun hoofd laten han gen. „Je kan zelf echt een hoop doen! Met lijdzaam afwachten kom je er niet", zo luidt zijn bood schap. Dat je het met doorzetten alleen niet redt, beseft Geelhoed zich. Hij leeft nog en dat mag een wonder heten, vindt hij zelf ook. De tumor zit nog in zijn hoofd. Hoe het er mee is, weet niemand omdat hij zich niet meer laat be handelen. „Ik was tenslotte twaalf jaar geleden al uitbehandeld", lacht hij. Geelhoed wil het ook niet weten en leeft gewoon vrolijk verder. Zondag fietst hij, op zijn achtenveertigste verjaardag, met het bedrijfsteam van zijn werk de vijftig kilometertocht van de Ride. I Kijk voor eerdere afleveringen en meer nieuws op www.pzc.nl/ridefortheroses Wim Geelhoed In de special Ride for the Roses zijn twee foutjes geslopen. De Zee- landbrug is niet tot 15.00 uur, maar tot 13.00 uur gesloten voor boten. En verkeer uit de richting Wilhelminadorp moet Goes inrij den, en niet de stad uit, zoals de pijl op het parkeeroverzicht sugge reert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33