Zeeland PZC 25 Ook rondweg ter discussie Maat is vol voor VOM deDRVKKERY Tijdstip werk N660 'ongunstig' WALCHEREN HHBShHBHHHHHBHHH 41 35 Scholieren verwennen ouderen met Eerst de N57, dan pas de rondweg Serooskerke, zegt gedeputeerde. Spellen Brasseriemenu met salade van lauw-warme tomaat, José Ivan Gutierrez opnieuw winnaar van Eneco Tour TiO/Vfc. ■H Jackie Chan en Jet Li eindelijk op de vuist Donderdag 28 augustus 2008Tip? redwalch@pzc.nl MIDDELBURG - De wekelijkse bingo in 't Casthuis in Middel burg was gistermiddag extra gezellig, omdat acht meiden van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren hapjes ser veerden aan de ouderen. De leerlingen vmbo zorg en welzijn maakten zo kennis met 't Gasthuis. Komend schooljaar zullen ze regelmatig helpen bij activiteiten in het zorgcentrum. Mevrouw Wagenaar (rechts) uit Oost-Souburg vindt vooral de gevulde eieren erg lekker. „Ik moet veel eiwitten eten; elke dag een ei. Daar heb ik niet altijd zin in, maar zo -lekker ge vuld - is het niet erg." Mevrouw Telle (links), ook uit Oost-Sou burg, is het met haar eens. „Ze zijn heerlijk." foto Lex de Meester door Nadia Berkelder SEROOSKERKE - De N57 komt er, maar of Serooskerke ook zijn rond weg krijgt? Gedeputeerde Toine Poppelaars is er duidelijk over: eerst wordt er geld uitgegeven aan de nieuwe rijksweg en dan pas aan de rondweg. „Een half jaar geleden hebben we het geld voor de rond weg geschrapt", zegt hij. „Toen bleek dat de N57 niet doorging." De rondweg, tussen de Oostkapel- seweg en de doorgetrokken Kadet- weg, zou Serooskerke moeten ont lasten. Gisteren wees de Raad van State de bezwaren tegen het Veerse deel van de de N57 af Planologisch zijn er nu geen obstakels meer; maar fi nancieel nog wel. Want het minis terie van Verkeer en Waterstaat wil best nog wat extra geld in de N57 steken, maar alleen op voor waarde dat de lokale overheden -gemeente en provincie- ook mee betalen. Zowel de gemeente als de provincie is daar ook toe bereid. Poppelaars en wethouder Jan Bostelaar van Veere willen niet zeggen hoeveel ze precies over heb ben voor de weg, die nog twintig miljoen euro zou kosten. Tonnen? Miljoenen? „We hebben nog niet gesproken over het exacte bedrag", zegt Bostelaar. „De onderhandelin- Markt 51 Middelburg T0118 886 886 gen moeten nog beginnen", zegt Poppelaars. „Dat moeten we ver der met Veere bespreken." Het geld voor de rondweg is weg, zegt Poppelaars. Het is dit voorjaar uit de provinciale begroting ge schrapt. „We staan weer op nul. Ook dit moet weer besproken wor den. De bomen reiken niet tot in de hemel, het doel is nu om eerst de N57 te realiseren." 'Bizar', vindt Dies Moelker, voorzit ter van de dorpsraad van Seroos kerke die redenering. „Het verkeer NV Het is nog lang niet zeker dat er een rondweg langs Serooskerke komt als de nieuwe N57 wordt aangelegd. De provincie wil eerst geld uitgeven aan de rijksweg. richting Domburg komt nu groten deels door Serooskerke. Zonder rondweg zal dat blijvend zijn. Ik zou zwaar teleurgesteld zijn als er ineens geen geld meer zou zijn voor de rondweg, vooral gezien al les wat ons tot nu toe is beloofd." Want ook over het geld voor het opknappen van de weg door Serooskerke zelf -het zogenoemde Belvedereproject- moet nog gedis cussieerd worden, zegt Poppelaars. „Dat komt daar weer bovenop. En dat project is ruimer dan alleen Serooskerke, ook voor Sint-Lau- rens en Nieuw- en Sint Joosland moet nog wat gebeuren." AlW Pagina 27: Ik hoop écht dat we V_y geen gelijk krijgen. MIDDELBURG - Het bestuur van de Vereniging Ondernemers Middel burg (VOM) heeft alle contacten met de gemeente opgeschort. De VOM heeft een conflict met de gemeente over twee sportzaken op de Mortiere. Die zouden zich moeten richten op de verkoop van grote artikelen zoals surfplanken, tenten en fitnessapparatuur. Vol gens de VOM wordt er ook sport- kleding verkocht. Vorige maand vroeg de ondernemersvereniging MIDDELBURG - De WD-Statenffac- tie heeft kritiek op de 'timing' van de werkzaamheden aan de N660 Koudekerke-Middelburg. De weg is sinds begin deze week afgeslo ten. De WD vindt dit 'ongunstig', omdat het toeristenseizoen nog niet ten einde is, zo blijkt uit vra gen aan het dagelijks provinciebe stuur. Verder vraagt de fraaie of de hulpdiensten niet te veel tijd verliezen door de wegafsluiting. aan de gemeente om hieraan een einde te maken. Omdat er volgens de VOM geen enkele reactie van uit het stadskantoor is gekomen, heeft het bestuur van de onderne mersvereniging besloten niet meer met de gemeente te spreken. „Het is u en uw medewerkers kennelijk niet duidelijk welk groot belang de VOM hecht aan het nemen van doeltreffende maatregelen om aan deze misstanden een einde te ma ken", zo schrijft het VOM-bestuur. Tip? redactie@pzc.nl Plomp is de achternaam en die leidt -zo heeft de ervaring ge leerd- makkelijk tot misverstan den. Klomp, Lomp, Plop. Geen wonder dat de eigenaar er een gewoonte van heeft gemaakt zijn achternaam meteen maar te spellen. Dat deed hij ook, toen hij laatst voor zichzelf en zijn partner een tafel in een restaurant wilde reser veren. „Onder welke naam?" wil de de serveerster weten. Gewoontegetrouw ging hij aan het spellen: „Pieter, Lodewijk, Ot to, Marinus, Pieter." De serveerster onderbrak hem vriendelijk: „Vindt u het goed als ik uw gezelschap onder één naam boek?" vanavond vanaf 17.30 uur gebakken scholfilet of gevulde paprika en hazelnootparfait 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27