Een half uur in de file om een broek te passen Philips claimt dunste televisie Onafhankelijk onderzoek Cramer ■-O Justitie krijgt geen greep op malafide bureaus. Nieuw filiaal H&M in Goes trekt veel volk op openingsdag. Word ook abonnee! Lintjesregen voor olympiërs 21 HET WEER; Bewolkt Donderdag 28 augustus 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 203 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Advertentiefraudeurs vrijuit DEN HAAG - De juridische bescher ming van ondernemers tegen ad vertentiefraudeurs faalt, stellen MKB Nederland en het Steunpunt Acquisitiefraude (SAf). Volgens het SAf worden Neder landse bedrijven ieder jaar voor minimaal 400 miljoen euro bena deeld door malafide bureaus en kan justitie daartegen maar weinig uitrichten. De oplichting is zeer moeilijk te bewijzen, vertelt SAf-directeur Fleur van Eek. „Slimme partijen misleiden, en suggereren van alles in hun aanbiedingen en de con tracten worden juridisch dichtge timmerd." Het fraudebedrag van 400 miljoen is volgens Van Eek de optelsom van alleen de bij het SAf aangemel de gevallen. In werkelijkheid zou de schade veel groter zijn. „Dit is het topje van de ijsberg." In België is deze vorm van mislei ding volgens Van Eek wel straf baar, waardoor de justitie daar een aantal grote malafide advertentie 1*^ Justitie krijgt geen greep op malafide advertentiebureaus die soms op buitengewoon geraffineerde wijze ondernemers geld uit de zakken kloppen. verkopers heeft kunnen veroorde len. Het SAf en MKB Nederland willen betere wettelijke regels om ondernemers te beschermen. In Nederland zijn volgens het SAf zeker vierhonderd malafide adver tentiebedrijven actief Zij sturen ondernemers spooknota's, doen aanbiedingen voor advertenties op schimmige websites en frauderen met de peperdure aanbieding van domeinnamen. Sommige van die bedrijven staan juridisch zo sterk, dat zij in voorkomende gevallen met succes naar de rechter stap pen om gedupeerden tot betalen te dwingen. „Met een getekend contract staan die bureaus heel sterk", zegt Els Prins, secretaris cri minaliteit bij MKB Nederland. Het Openbaar Ministerie erkende gisteren dat het moeilijk is malafi de bureaus te veroordelen. Pa8'na 6/7: snelle babbel en de rekeningen komen Geduldig wachten de bezoekers op een lege paskamer in het nieuwe filiaal van Hennes Mauritz in Goes. foto Willem Mieras door Gijs Kamphuis GOES - Graaiende handen en het betere duw- en trekwerk op de vierkante meter. Het was dringen gisteren tijdens de opening van het Goese filiaal van modeketen Hennes en Mauritz. In de volks mond beter bekend als dé H&M. Als de deuren om tien uur open gaan, stormt een legertje bezoe kers, overwegend vrouwen, de winkel aan de Lange Vorststraat in. Alsof de tent maar één dag open is om daarna voorgoed te sluiten, stort de menigte zich op de rek ken, tafels en bakken kleding. Er wordt nog net niet gevochten om truitjes en maar overduidelijk zijn de klanten in competitie. Binnen een kwartier na de ope ning loopt de wachttijd voor de pashokjes op tot meer dan een half uur. De gelukkigen die de kleedruimten snel bereiken doen dat dan ook lichte euforisch. Jonge moeders met hun kroost in kinder wagens vragen zich ondertussen hardop af of de designkleding die af en toe bij de keten te koop is, ook in Goes te krijgen zal zijn, als H&M weer een beroemd ontwer per weet te strikken. Een aantal be roemde ontwerpers zoals Karl La- gerfeld, Victor en Rolf Cavalli en Madonna maakten al kleding voor H&M. In Goes ontbreekt (net als in Vlis- singen en Middelburg) ook een he rencollectie. Iets wat een aantal aanwezige mannen erg jammer vindt. Na een uurtje wordt het ook dringen bij de kassa als de eer ste klanten hun veroveringen wil len afrekenen om zich daarna weer een weg naar buiten te ba nen. Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 11; Meningen: 15; Economie: 16 en 17; Boeken: 19; Weer: 22; Strips: 23; Weekagenda: 32 en 33; Cul tuur: 35; Sport: 41 t/m 45; Televi sie: 46 en 47. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 DEN HAAG - De Nederlandse olym pische kampioenen zijn gisteren in Den Haag koninklijk onder scheiden. Staatssecretaris van Sport, Jet Bussemaker, benoemde de gouden sporters tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Overigens kregen niet alle win naars een lintje. Anky van Gruns- ven was reeds onderscheiden in 2000 na haar olympische titel van Sydney en kon daarom niet nog een keer worden benoemd. pagina 42: groots eerbetoon Beter een actieverleden dan geen verleden reageer op www.pzc.nl Nazomerfestival is pareltje in Zeeuwse cultuur eens JJg 56% oneens aantal reacties: 471 BERLIJN - Philips claimt de dunste led-televisie ter wereld te hebben gemaakt. Het gaat om een prototy pe van 8 millimeter dik. Het concern maakte dat gisteren bekend op de consumentenelektro nicabeurs IFA in Berlijn. Wanneer en of het prototype op de markt komt, is nog onduidelijk. De dun ste die Philips verkoopt is de giste ren gepresenteerde 4,5 centimeter dikke Essence. DEN HAAG - Minister Jacqueline Cramer (Milieu) laat een onafhan kelijk onderzoek doen naar haar vermeende steunbetuiging aan het actieblad Bluf! in de jaren tachtig. Dat maakte de PvdA-minister gis teren bekend. Vooral de Kamer fracties van WD en PW nemen de zaak hoog op. f y>5 pagina 3: commentaar v W pagina 5: steun voor Cramer zie pagina 36 t/m 39

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1