Economie 4 dagen genieten in het Drentse Roden! Heineken strijdt tegen hoge grondstofprijzen Randstad is somber over vooruitzichten Nu voor 159,- p.p. Bierbrouwer is tevreden met halfjaarresultaat. Ervaar de schitterende fiets- en wandelroutes in de omgeving HOTEL LANGEWOLD 'Kaas in producten is vaak nep' PZC Donderdag 28 augustus 2008 1 7 AMSTERDAM - Veel kaas op producten als pizza's, cheeseburgers, moussaka en lasagne is nep. Dat blijkt uit een onderzoek van RVU-televisieprogramma De Keu ringsdienst van Waarde dat vandaag wordt uitgezon den. De voedselproducenten stoppen volgens de onder zoekers veel plantaardige olie in de 'kaas' in plaats van melk. Vooral bij pizza's zou alleen maar nepkaas wor den gebruikt. De onderzoekers vonden in de cheesebur gers van McDonalds 30 procent nepkaas. In de lasagne van het huismerk van Albert Heijn zat 40 procent, en op een pizza van de COOP, onderdeel van Superunie, zat 70 procent nepkaas. De Consumentenbond spreekt van misleiding en vindt dat de Voedsel en Waren Autori teit onderzoek moet doen. foto ANP DIEMEN - Randstad ziet 'nog geen licht aan het eind van de tunnel'. Met die beeldspraak verwoordde fi nancieel directeur Van de Kraats gisteren zijn visie op de afzwak kende marktomstandigheden voor het uitzendconcern. In juli nam de autonome omzet per werkdag met procent af Ook in Nederland is een vertraging merkbaar. Terwijl de omzet vorig jaar duidelijke groei liet zien, was de omzet in het tweede kwartaal nog slechts 2 procent hoger dan in dezelfde pe riode vorig jaar. Ook in het eerste kwartaal groeide de omzet met 2 procent. Randstad behaalde over het voorbije kwartaal een bedrijfs resultaat (ebita) van 233,8 miljoen euro, 6 procent meer dan in de ver gelijkbare periode vorig jaar. AMSTERDAM - Heinekens strijd te gen de hogere inkoopprijzen voor grondstoffen als mout en alumini um is nog niet voorbij. De brou wer is in staat gebleken de hogere prijzen door te berekenen en zal dit ook moeten blijven doen. Al leen bierdrinkers in de Verenigde Staten zijn nog gevrijwaard van een hogere prijs voor hun biertje. Het Nederlandse bierconcern zag in het eerste halfjaar de kosten voor grondstoffen met 15 procent stijgen. De brouwer verwacht dat dit voor de rest van het jaar gelijk blijft. Dit betekent een extra kos tenpost van 375 miljoen euro voor 2008. Volgend jaar zullen de inkoopprij zen voor Heineken 8 procent ho ger liggen dan dit jaar, zo ver wacht de brouwer, met name door de kosten voor verpakkingsmateri alen. Topman Jean-Francois van Boxmeer verwacht dat bierprijzen verder zullen stijgen. De hogere grondstofprijzen ko men bovenop de problemen op de W* Topman Jean-Francois van Box- meer van bierbrouwer Heineken verwacht dat bierprijzen verder zullen stijgen door hoge grond stofprijzen. financiële markten, het afnemen de consumentenvertrouwen en de rookverboden in verschillende Eu ropese landen. De bierconsumptie nam dan ook af in zogenoemde volwasssen markten als West-Europa en de Verenigde Staten. Heineken zag de biervolumes met 15 procent toenemen tot 58,6 mil joen hectoliter met name door overnames. Ruim 5 procent van de groei komt door sterke resulta ten in opkomende markten zoals Afrika, Midden- en Oost-Europa en Azië. „Dit is een goed halfjaarresultaat, dat onze sterke concurrentieposi tie onderstreept tegen de achter grond van afzwakkende economie ën en gestegen inkoopprijzen", al dus Van Boxmeer. Heineken rapporteerde een omzet over het eerste halfjaar van 6,4 mil jard euro, 17 procent hoger dan een jaar eerder. De operationele winst voor bijzon dere uitgaven kwam uit op 925 mil joen euro. Heineken hield 540 miljoen euro onder de streep over. De autono me nettowinstgroei kwam uit op 5,3 procent. De brouwer verwacht voor heel 2008 een groei van de au tonome nettowinst van minimaal 5 procent. De overname van branchegenoot Scottish 8c Newcastle (S8cN) is vol ledig afgerond. Zin om even helemaal bij te tanken? Boek dan nu dit heerlijke 4-daags Genieten in Roden Arrangement! Met het onderstaande arrangement geniet u van een goed verzorgd en ontspannen verblijf in Fletcher Hotel-Restaurant Langewold. Hotel Het prachtige 4-sterren hotel is gelegen in de kop van Drenthe. Het hotel ligt op een steenworp afstand van de bruisende stad Groningen. Voor de winkelliefhebber, cultuur liefhebber en natuurliefhebber is het dé ideale plek! Winke len in Groningen, cultuur opsnuiven in Drenthe en wandelen in het bos, door uitgestrekte landschappen, heidevelden of gezellige dorpjes. Maar ook het hotel zelf is zeker de moeite waard! Hotel-Restaurant Langewold biedt u namelijk genoeg faciliteiten voor een aangenaam verblijf. Geniet van een heerlijk diner in ons sfeervolle restaurant, kom iets drinken in onze gezellige bar of ga voor wat inspanning naar onze fit nessruimte. Ook kunt u voor wat ontspanning gebruikmaken van ons Turks stoombad en sauna. Kortom, u zult zich geen moment vervelen! Wij heten u graag welkom! 4-daags Genieten in Roden Arrangement Welkomstdrankje 3 x overnachting 3 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x luxe 4-gangen diner (op de dag van aankomst) Gratis gebruik fitness, sauna en Turks stoombad Gids met wandel- en fietsroutes Gratis entree voor Holland Casino Adviesprijs €229,-p.p. 1 Lezersprijs* 159,-p.p. excl. reserveringskosten zijn 5,00 en toeristenbelasting is 2,00 p.p.p.n Informatie Reserveringen jf ikboeksne op www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (hotelovernachting). U kunt ons ook tele fonisch reserveren 0347- 750434 en toets hotelnummer 900226 in. i .j//Me*- RESTAURANT FLETCHE8 ÉS HO TELG KOU? EZERSErTRA PZC Voor algemene vragen over LezersExtra belt u met de afdeling Lezersservice van de PZC 0800 - 0 231 231 of mailt u naar lezersextra@pzc.wegener.nl Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17