Meningen DOLLE DAGEN IN ARNEMUIDEN 3*H watky Dochter schrijft over roestplekken Iron Lady Elkaar bekronen donderdag 28 - vrijdag 29 - zaterdag 30 augustus Er is al een deel van de nieuwe collectie binnen! MODE 1 stuk 50% 2e of 3e stuk 60% modehuis JandeNooijeruof Autosnelwegpanaroma Weidevogels Bolleboosjes EU 2008 Schouwenaar 2 Boek toont tragisch verhaal demente Margaret Thatcher. PZC Woensdag 27 augustus 2008 9 TOTALE ZOMERCOLLECTIE 50%-60% KORTING Langstraat 73 Arnemuiden tel.0118-606200 SUPERKOOPJES DAMES/HEREN SCHOENEN Op de bovenverdieping Walky Schoenmode Langstraat 7, Arnemuiden www.walkyschoenmode.nl 0118 - 603805 Deze 3 dagen ook de merkkleding 50% korting Vele koopjes 10,- B.C. broeken 25,- Badkleding halve prijs! Rokken van 10,- 50% - 70% korting Vrijdagavond koopavond Langstraat 17 - Arnemuiden tel. 0118 - 601588 Vrij parkeren Woning-en meubelstoffeerder Langstraat 79 Arnemuiden tel. 0118 602937 www.jandenooijervof.nl Diverse textiel €1,50 Diverse aanbiedingen badmatten strand lakens 20% korting badhandoeken vanaf 5,- Meubelen, verlichting, tapijt, overgordijnen, binnen buitenzonewering, vitrages, behang, meubelstoffen, laminaat, bed, bad&keukentextiel Mega uitverkoop bij SKIPPY KIDS 3 halen 1 betalen (2 goedkoopste artikelen zijn gratis) Restanten nu 3 voor 10,- 5 voor 15,- Skippy Kids Kinderkleding I Westdijkstraat 19 I Arnemuiden I 0118-606441 www.skippykids.nl LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Zoveel mogelijk kijkseconden! In de landelijke pers dook het arti kel over 'autosnelwegpanorama' en 'kijkseconden' op. Dit moet de bewindsvrouw in het bad bedacht hebben. Met het wegstromen van het badwater zou deze gedachte verdwijnen. Zij wil het landschap toch niet waarderen vanaf de snel weg? In de PZC van 20 augustus zijn foto's opgenomen van drie snelwegpanorama's langs de A58. De provincie omarmt het beleid. De waarde van landschap is niet af hankelijk of het mooi gevonden wordt. Landschap heeft in zichzelf waarde. Het is oud, met kenmer kende dijken en dorpen. Land schap vertelt een verhaal. De be scherming van het landschap in Nederland lijkt terug naar af Je vindt het mooi of niet. Het land schap gezien door de ogen van de slaperige forens, de vertegenwoor diger of de toerist lijkt nu te sco ren. Wie maakt bezwaar als het 'snelwegpanorama' wordt aange tast? Wie is belanghebbende van de 'kijkseconden'? Kortom wat stelt het voor? Ik wen snel aan de nieuwe invalshoek. Als het 'snel wegpanorama' de dozen langs de (snel)weg kan tegenhouden, dan wat mij betreft zoveel mogelijk 'kijkseconden'! Han Sluiter Bergeendstraat 16, Middelburg SOVON Vogelonderzoek trekt zeer terecht aan de bel. Al ruim dertig jaar doe ik zelf veldonderzoek en heb de ongelooflijke achteruitgang (er is nog vijf procent over!) van de veldleeuwerik met lede ogen aangezien. In het intensieve land bouwgebied is er steeds minder plaats voor deze zo kenmerkende vogel. In zijn ingezonden brief (PZC 25 aug.) stelt de heer Andries Jumelet dat het ontwikkelen van natte natuurgebieden debet is aan de achteruitgang. De heer Jumelet geeft er blijk van absoluut geen kennis van zaken te hebben. Het is blijkbaar in de mode om alles wat met natuurbescherming te maken heeft, zwart te maken, ook al heb je er geen snars verstand van. Als de heer Jumelet tijd vrij maakt, zal ik hem graag rondleiden door een paar (natte!) natuur(ontwikke- lings)gebieden. Juist hier zal hij zo veel veldleeuweriken zien, dat hij het wel zal laten om dergelijke on gefundeerde uitlatingen te doen. Ted Sluijter Repel 7, Burgh-Haamstede Reactie op artikel over Bolleboos jes, krant van 25 augustus. Na een strijd met mezelf van bijna 22 jaar kan ik nu eindelijk zeggen dat ik zowel privé als qua werk op mijn plaats zit. Op de basisschool werd ik afgedaan als moeilijk, ik stelde te veel vragen. Daardoor ging ik onderpresteren. Na een drietal ver schillende opleidingen mag ik nu van de baas een opleiding gaan vol gen naast mijn werk en word ik wel gewaardeerd, ook met een IQ_ van 138! Ik ben blij dat vele kinde ren niet hoeven te worstelen en de hulp krijgen die zij nodig hebben. Het wordt tijd dat ook zij eens be grepen worden! Nathalie Pleunis, docent Engels Glacisstraat 52, Vlissingen In Italië zie je ergens een tentje staan. Samen met je maat haal je het tentje overhoop. In de tent sla pen een man en een vrouw. Je tuigt de man met stokken hele maal af Je verkracht z'n vrouw en neemt al hun geld mee. Je wordt opgepakt, bekent wat je gedaan hebt en verklaart dat het geweld gebruikt tegen de vrouw 'normaal' is. Vervolgens, en nu komt het, word je door de Italiaanse justitie slechts uitgewezen naar je land van herkomst, naar Roemenië. 'Hadden ze de tent maar ergens an ders moeten opzetten', luidt het antwoord van Berlusconi-land. We schrijven Europa 2008. En wij ons maar in allerlei boch ten wringen en betalen om aan on telbare idiote EU-regeltjes en voor waarden te voldoen. Het is God geklaagd in de EU! Ben Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee In de PZC van 26 augustus schrijft G. Fongers uit Arnemuiden onder de kop Schouwenaar als slotzin: 'En nu zou barbertje Schouwenaar moeten hangen, dat is wel erg sim pel'. Uit het Onuitgegeven Toneel spel aan het begin van de Max Ha- velaar van Multatuli blijkt dat Bar bertje helemaal niet moet hangen. Hier ingekort weergegeven: 'Rech ter: Ge moet hangen! Ge hebt Bar bertje stukgesneden, ingezouten, en zyt ingenomen met uzelf., drie kapitale delikten! Wie zyt ge, vrouwtje? Vrouwtje: Ik ben Barber tje. Lothario: Goddank! Rechter, ge ziet dat ik haar niet vermoord heb! Rechter: Hm... ja...zoo! Maar het inzouten? Barbertje: Neen, rechter, hy heeft me niet ingezou ten. Hy heeft my integendeel veel goeds gedaan. Hy is 'n edel mens! Lothario: Ge hoort het, rechter, ze zegt dat ik 'n braaf mens ben. Rechter: Hm. het derde punt blyft dus bestaan. Gerechtsdienaar, voer dien man weg, hy moet hangen. Hy is schuldig aan eigenwaan.' Dat Barbertje moet hangen berust alom op een hardnekkig misver stand, maar dat doet verder niets af aan de strekking van zijn inge zonden stuk. M.F. van Eekhout Oranjedijk 56, Vlissingen Aanmelden Appeltjes van Oranje 2009 Het Oranje Fonds is op zoek naar initia tieven die op unieke wijze verschillende groepen mensen samenbrengen. Heeft of kent u een dergelijk project? Meld het dan vóór 25 september 2008 aan voor een Appeltje van Oranje 2009! Kijk voor meer informatie en de aanmeldprocedure op www.oranjefonds.nl/appeltjesog Het Oranje Fonds is het grootste nati onale fonds op sociaal gebied. Elk jaar reikt onze beschermvrouwe. Prinses Maxima, drie Appeltjes van Oranje uit. Deze prijs bestaat uit een geldbedrag van 15.000 en een bronzen beeldje. Laat Nederland van zijn beste kant zien. Oranje Fonds door Hans Jacobs DEN HAAG - In de achterkamertjes van de Britse Conservatieve Partij, op krantenredacties en onder haar vrienden was het al een paar jaar bekend dat het geheugen van de voormalige Iron Lady roestplek ken en lacunes vertoonde. Niet voor niets hadden artsen haar zes jaar geleden, nadat ze een aantal kleine beroertes had gehad, afgera den nog openbare toespraken te houden. Te pijnlijk, te ontluisterend, aan het einde van een zin wist ze soms al niet meer waarmee ze kort daarvoor was begonnen. De eulogie die ze uitsprak bij de uit vaart van haar vriend de Ameri kaanse oud-president Ronald Rea gan, die aan de ziekte van Alzhei mer leed, was lang van tevoren op genomen en gerepeteerd. Uit eerbied en respect voor 'Lady 'Ze weet niet meer wat ze voor ontbijt heeft gehad, of wat de kranten schrijven' T.', zoals de eerste en tot nu enige vrouwelijke premier van het Vere nigd Koninkrijk (1979-1990) liefko zend wordt genoemd, werd over dat geheugenverlies en de toene mende dementie gezwegen. Thatchers dochter Carol (55) ech ter heeft de knuppel in het hoen derhok gegooid. In een boek dat op 4 september verschijnt, schrijft ze uitvoerig en in detail over de ziekte van Margaret Thatcher. De krant The Mail on Sunday had af gelopen zondag de voorpublicatie, die in Groot-Brittannië veel stof heeft doen opwaaien. „Onbe schaamd", gaf een columniste van die krant een oordeel over het boek. „Een schending van Thatchers privacy." Dochter Carol merkte acht jaar ge leden voor het eerst tijdens een lunchafspraak dat haar moeder, die ze altijd een 'geheugen als een website' toedichtte, vergeetachtig was geworden. Ze verwarde de oorlog om de Falklands met de strijd in Bosnië, zaken waarvan-ze de feiten altijd tot in het kleinste detail op een rijtje had. „Ik kon het niet geloven. Ze was 75, maar ik had haar altijd gezien als tijd loos, honderd procent uit ijzer ge goten en onverwoestbaar", aldus Carol. Daarna merkte ze vaker dat het ijzeren geheugen aan corrosie onderhevig was. „Steeds vaker stel de ze dezelfde vragen, iets dat vroe ger nooit gebeurde." Margaret Thatcher, 82 inmiddels, vergeet geregeld dat haar echtge noot Denis in 2003 is overleden. „Ik heb het haar keer op keer moe ten vertellen", schrijft Carol. „Elke keer als ze dan begrijpt dat haar man, met wie ze meer dan vijftig jaar was getrouwd, er niet meer is, kijkt ze me bedroefd aan en zegt: 'Oh. Waren we er allemaal bij?'" Het kortetermijngeheugen is meer aangetast dan de herinneringen aan bijvoorbeeld de oorlog of de regeringsperiode, zo merkt Carol. Bezoekers die vragen naar Thatchers ontmoetingen met Sov jet-leider Michael Gorbatsjov krij gen een bevlogen antwoord, maar het dagelijks nieuws met haar doornemen, gaat niet meer. „Ze weet niet meer wat ze voor ontbijt heeft gehad, of wat de kranten schrijven." Carol onthult in haar boek ook dat Thatcher haar ge dwongen aftreden na een paleisre volutie binnen de Conservatieve Partij, maar moeilijk heeft kunnen verwerken. Haar chauffeur reed niet graag langs Downing Street, waar de ambtswoning van de pre mier is, omdat Thatcher instinctief op de achterbak opveerde in de verwachting dat hij daar zou af slaan. Ook wilde ze nog wel eens automatisch naar de telefoon grij pen bij belangrijke gebeurtenissen, om pas op het laatste moment te beseffen dat ze niet meer hoefde in te grijpen. Thatcher die in Londen woont, treedt nog zelden in het openbaar. Vorig jaar september bezocht ze de nieuwe premier Gordon Brown in Downing Street. De afgelopen maanden is er in Londen fel gedis cussieerd of Thatcher na haar over lijden een staatsbegrafenis moet krijgen - de eerste voor een pre mier sinds Winston Churchill in 1965. Meteen al stak een storm van protest op, met name bij de La- bour-aanhang. „Er is nog niets be slist, er zijn geen gesprekken gaan de met haar familie", aldus La bour-minister Harriet Harman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9