Buitenland Extra Zomervoordeel! Democraten in ban 'aanslag' LEZERSENTRA PZC De Ultieme DVD-collectie deel II Maak je eigen ijs! La® Lekker lezen op vakantie 'Aanval' op Obama blijkt overtreding wet op wapenbezit te zijn. Mugabe uitgejouwd door oppositie Vliegtuig gekaapt na vertrek uit Darfur Noodlanding toestel Ryanair in Frankrijk Canadees opgepakt na diefstal 2865 fietsen Motor toestel Spanair stond in achteruit VS zien Noord-Korea nog als terreurland 6 Woensdag 27 augustus 2008 PZC H ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel Venijn en De Apotheker Wie herinnert zich niet Oorlogswinter, van politicus en schrijver Jan Terlouw? De laatste jaren schrijft Terlouw samen met zijn dochter Sanne. Dit zijn detec tives rond Reder Reder, een vader en een dochter, die samen moorden oplossen. De Apotheker verscheen in 2007 als feuilleton in uw krant. Winkelprijs €31,90 1 Lezersprijs 26,95* •exclusief 4,95 verzendkosten Maak uw dvd-collectie compleet of geef een fantastisch cadeau. Veertig films met top acteurs in vele genres. Dat zijn geen uren kijkplezier, maar weken! Adviesprijs 129,99 1 Lezersprijs 49,95* •exclusief 4,95 verzendkosten met deze Bestron Ijsmachine. Maak heerlijk vers sorbet-, yoghurt- of schepijs binnen 30 minuten. eenvoudig te bedienen makkelijk te reinigen 0,6 liter ijs 5 jaar garantie! Inclusief diverse ijsrecepten om je eigen creaties te maken. Adviesprijs 32,95 Lezersprijs €24,95* exclusief 5,95 verzendkosten Enthousiasme tijdens de speech van senator Edward Kennedy tijdens de Democratische Conventie in Denver. foto Shawn Thew/EPA door onze correspondent Frank Hendrickx DENVER - Drie mannen die de poli tie ervan verdacht een moordaan slag op Barack Obama te beramen, zijn alleen aangeklaagd voor ille gaal wapenbezit. Dat betekent dat de mannen geen serieuze bedrei ging vormden voor de presidents kandidaat van de Democraten. Volgens een politiewoordvoerder in Denver zullen de drie mannen en een vrouw die zondag werden opgepakt, niet worden vervolgd voor het uiten van dreigementen, samenzwering of andere zaken die een bedreiging vormen voor de veiligheid van de staat. „Het is mo gelijk, maar zeer onwaarschijnlijk, dat er later nog zaken aan de aan klacht worden toegevoegd", aldus de woordvoerder. De politie kwam de vier per toe val op het spoor. Eén van de ver dachten, de 28-jarige Tharin Gar- trell, liep tegen de lamp nadat hij was opgepakt wegens zijn rijge drag. Agenten vonden in zijn huur auto twee vuurwapens van een zwaar kaliber, zo meldden meerde re media. Daarnaast werden er ca mouflagepakken, kogelwerende vesten, pruiken, een verrekijker, drugs en identificatiebewijzen van andere personen aangetroffen. De autoriteiten probeerden vervol gens een kennis van Gartrell te ar resteren in een hotel in Denver, maar de 33-jarige Shawn Roberts Adolf ontsnapte door uit zijn ka mer op de zesde verdieping te springen. Hij brak zijn enkel en werd niet veel later alsnog gearres- pi* Een 'verijdelde moordaanslag' op de Amerikaanse presidentskandidaat Obama loopt waarschijnlijk uit op straf voor verboden wapenbezit. teerd. De man zou een hakenkruis hebben gedragen en lid zijn van een blanke suprematiebeweging, aldus de zender CBS4 in Denver. Een derde verdachte en zijn vrien din zijn ook gearresteerd. Volgens de televisiezender in Denver be kende hij vervolgens dat de groep Obama wilde vermoorden op het moment dat hij donderdag zijn no minatie voor het presidentschap aanvaardt in een footballstadion. De verdachten zouden de senator hebben willen neerschieten vanaf een hoog gebouw in de omgeving. De FBI en Amerikaanse geheime dienst hebben zich met het onder zoek naar de zaak beziggehouden. Obama wordt overigens uiterst streng bewaakt. Bij optredens in de buitenlucht worden vaak heli kopters ingezet. Ook wordt de di recte omgeving volledig afgezet. Obama ontvangt al dreigementen sinds hij zich kandidaat stelde voor het presidentschap bijna twee jaar geleden. HARARE - President Robert Muga be van Zimbabwe is gisteren bij het openen van het nieuwe parle ment uitgejouwd door leden van de Beweging voor Democratische Verandering. De toespraak, die rechtstreeks werd uitgezonden, was soms niet meer te verstaan. De zichtbaar geïrriteerde Mugabe moest meermalen zijn stem verhef fen en raffelde het laatste deel af KHARTOEM - Een man met een mes heeft gisteren boven Sudan een toestel van de Sudanese vlieg maatschappij Sun Air gekaapt. Het toestel was volgens de Arabi sche nieuwszender al-Jazeera met 87 passagiers onderweg van de stad Nyala in de conflictregio Dar- fur naar de Sudanese hoofdstad Khartoem. Het toestel landde gis teravond in de Libische oase Ku- fra, vlakbij de grens met Sudan PARIJS - In Frankrijk zijn 26 men sen in het ziekenhuis opgenomen nadat een vliegtuig van Ryanair een noodlanding moest maken bij Limoges. Het toestel was met 174 mensen onderweg van Engeland naar Spanje. De cabinedruk viel plotseling weg en het toestel daal de in vijf minuten 8.000 meter. Passagiers klaagden erover dat de zuurstofmaskers niet werkten. TORONTO - Met de arrestatie van een 49-jarige Canadees denkt de politie van Toronto de actiefste fietsendief ter wereld te hebben opgepakt. De man zou 2865 rijwielen heb ben gestolen. Zijn winkel Bicycle Clinic stond stampvol gestolen fiet sen. De brandweer haalde er ook weg via een raam in de bovenver dieping. Ook had de man garages gehuurd voor gestolen rijwielen. MADRID - Een aandrijfmechanisme in een van de motoren van het neergestorte toestel van Spanair stond in zijn achteruit. Het is onduidelijk waarom het me chanisme in zijn achteruit stond, toen het vliegtuig vorige week in Madrid wilde opstijgen. Het dient normaliter om het vliegtuig te la ten remmen. Meer dan 150 inzit tenden kwamen om het leven. WASHINGTON - De VS zeggen dat Noord-Korea nog niet aan alle voorwaarden voldoet om van de lijst met terroristische naties ge schrapt te worden. Ze reageren zo op de beslissing van Pyongyang om de ontmanteling van zijn nu cleaire installaties op te schorten. Noord-Korea dreigt zijn atoompro gramma weer te hervatten, omdat het vindt dat de VS zich niet aan de afspraken houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6