gemeente Hulst: vrijwilligers Grond van kerk nog niet verkocht Auto's scheuren nog steeds door de Julianastraat Sluise wethouder Bolijn liep vorige week voor de muziek uit. Vanavond Z PZC Woensdag 27 augustus 2008 23 door Raymond de Frel SAS VAN CENT - In de Julianastraat in Sas van Gent ligt sinds vorig jaar een verkeersdrempel, maar echt veel soelaas heeft die tot nu toe niet geboden. Automobilisten scheuren nog steeds met hoge snel heid door de straat. Waarschuwingsborden met het op schrift 'spelende kinderen', bij de speelplaats in de straat, zijn ook niet afdoende om de auto's snel heid te laten minderen. Achten twintig bewoners pleiten daarom bij de gemeente Terneuzen voor een tweede verkeersdrempel. Met de overhandiging van een handte keningenlijst aan verkeerswethou der Co van Schaik zetten zij hun actie gisteren kracht bij. Van Schaik kwam vorig jaar tege moet aan de klachten van de be woners. Patricia Tieleman, een van de initiatiefneemsters van de hand tekeningenactie, zei toen al dat er nieuwe acties zouden volgen als de maatregelen niet zouden wer ken. Ze hield woord. „Leg alsje blieft zo snel mogelijk een tweede drempel aan, voor de veiligheid van onze kinderen", richtte ze zich tot Van Schaik. Die verbaasde zich over de aanhoudende klach ten, beloofde de zaak opnieuw te bekijken en had het over een even tuele proefdrempel. Tegelijkertijd maakte hij een kanttekening. „Een drempel aanleggen is niet zo moei lijk. En het werkt. Maar het geeft ook veel spanning. Sommige auto mobilisten verklaren de gemeente juist voor gek vanwege al die drem pels. Maar goed, de verkeersveilig heid gaat uiteindelijk voor alles." Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 22 augustus 2008 blijkt, dat ten verzoeke van Georges August Clement van der Heyden en Lydia Gerarda Eleonora Vanwetteren, beiden wonende te Mortsel (België), aan Steve de Coster, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een dagvaar ding, waarbij gedaagde wordt opgeroe pen om te verschijnen voor de Rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Terneuzen op woensdag drie december 2008. In de dagvaarding wordt o.m. gevraagd om gedaagde te veroordelen tot betaling van een som geld. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12- 4537 AJ TERNEUZEN (0115)613651 door Frank van Cooten IJZENDIJKE - Woningcorporatie Zorg Voor Wonen uit Sprundel heeft nog geen ondertekende over eenkomst met het bestuur van de kerk in IJzendijke voor de verkoop van een lap grond ten behoeve van de nieuwe wijk De Groote Jonkvrouw. Wethouder Carien Bolijn deelde de leden van de raadscommissie ruimte vorige week mee dat 'de kerk een absurd hoog bedrag krijgt' voor de grond, maar zo ver is het dus nog niet. „De onderhandelingen verkeren in de afrondende fase. De overeen komst is dus nog niet definitief', aldus een woordvoerster van Zorg Voor Wonen, gisteren. Zorg Voor Wonen doet zaken met de makelaar die namens het bis dom de onderhandelingen over de grond van de kerk voert. Martin Thomaes is namens het kerkbe stuur bij deze onderhandelingen betrokken. Hij was zeer verbaasd over de uitlatingen van de wethou der, die het deed voorkomen alsof alles al in kannen en kruiken was. „Tot op de dag van vandaag is de grond nog niet verkocht. Wij wil len op een correcte manier om gaan met de volkstuinders en de pachter, die nog steeds van onze grond gebruikmaken. Wij krijgen als kerkbestuur de zwarte piet toe gespeeld en dat is niet terecht," Wethouder Bolijn zei immers als antwoord op vragen van raadslid William Gijsel (Gemeentebelan gen) dat het kerkbestuur een nieu we stek moet vinden voor de volkstuinders. De gemeente gaat niet over de tuin van iemand an ders, was de verklaring van de wet houder. Thomaes vindt het zoeken naar een oplossing voor de volkstuin ders een gezamenlijke verantwoor delijkheid. „De gemeente wilde in eerste instantie onze grond kopen, De grond van de kerk in IJzendij ke is nog niet verkocht ten be hoeve van de nieuwe woonwijk. Onderhandelingen zijn nog gaan de, aldus het kerkbestuur. maar bood niet meer dan de waar de van landbouwgrond. We voel den ons niet serieus genomen. Daarom zijn de onderhandelingen met de gemeente stopgezet. Maar dat wil niet zeggen dat de gemeen te ook niet meer verantwoordelijk is voor de volkstuinders." Raadslid Gijsel voelt zich door wet houder Bolijn op het verkeerde been gezet. „Dit is absurd. De wet houder vertelt onwaarheden. Ze probeert zich eruit te wurmen, zonder te verifiëren of de informa tie die ze ons geeft wel klopt. Dat is geen stijl." Bolijn liet gisteren weten dat ze zich heeft gebaseerd op informatie van Zorg voor Wo nen en de makelaar. Die informa tie leerde haar dat er overeenstem ming is over de prijs. Mariet Cerpentier is onbezoldigd gastvrouw in De Lieve. Ze zorgt onder meer voor koffie. foto's Wim Kooyman Last minute inschrijfauond dC C1tij dopleidingen 18.00 - 20.00 uur Meer informatie op www.avans.nl Breda 's-Hertogenbosch Tilburg ontdek 't bij avans hogeschool

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67