Zeeland Gebruers weg bij directie Tragel Twee minuten winkelen voor de voedselbank Sluis dekt nieuwe graven beter af 1!?1,itie tijdens zoektocht na berovingen ZEEUWS-VLAANDEREN 4 27 Interim-directeur Jan Stelwagen gaat in zijn eentje directie voeren. Winnares mag wegens doel van elk product zes stuks meenemen. College komt in actie na vondst menselijk bot op kerkhof Oostburg. Woensdag 27 augustus 2008 Angstcultuur bij politiekorps in Zeeland Tip? redtern@p2c.ni Boasson Hagen neemt revanche in Eneco Tour door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Bob Gebruers (54) vertrekt met onmiddellijke ingang als directeur bij Tragel, de zorg- stichting voor verstandelijk gehan dicapten in Zeeuws-Vlaanderen. ]an Stelwagen, die in juli aantrad als interim-voorzitter van de raad van bestuur, naast Gebruers, gaat in zijn eentje de directie van Tra gel voeren. De raad van toezicht van Tragel maakte eind juni nog bekend op zoek te gaan naar een extra directeur. Die zou zich gaan bezighouden met financiën en organisatie, zo dat Gebruers zich binnen de twee hoofdige directie volledig zou kun nen concentreren op de zorgtaken van de stichting. De scheidend directeur laat in een reactie weten dat dit tot voor kort inderdaad de bedoeling was. Op basis van voortschrijdend inzicht is volgens Gebruers echter onlangs toch de conclusie getrokken 'dat dit niet de meest zinvolle weg was om in te slaan met de organisatie van Tragel'. „We hebben dit in goed overleg samen besloten", stelt hij. Verder wil Gebruers niet ingaan op zijn vertrek. „Ik ga naar een an dere baan uitkijken", is het enige dat hij er verder nog over kwijt wil. Gebruers trad in 2000 aan als direc- RW Bob Gebruers (54) vertrekt met onmiddellijke ingang als directie lid van de Zeeuws-Vlaamse zorg- stichting voor verstandelijk ge handicapten, Tragel. teur zorg van de toen nieuw gefu seerde organisatie Stichting Tragel. In de jaren daarna is hij algemeen directeur geworden. In die functie speelde hij volgens de raad van toe zicht een leidende rol in de nieuw bouw van Tragel-locaties. Gebruers gaf vorm aan deze decon centratie van de zorg en zette het proces van de omgekeerde integra tie in. Hoogtepunt in de loopbaan van Gebruers bij Tragel was onge twijfeld het bezoek van koningin Beatrix aan Clinge, eerder dit jaar, bij de feestelijke afsluiting van dat veranderproces. Dieptepunten in zijn carrière wa ren de bezuinigingsmaatregelen die de zorgstichting in 2004 en 2007 noodgedwongen moest ne men om de organisatie financieel gezond te houden. Eind vorig jaar kondigde Tragel aan het mes te moeten zetten in de activiteiten voor de cliënten. Met de nieuwe directeur aan het roer gaat Tragel volgens de raad van toezicht nu een nieuwe fase in. „De ontwikkelingen in de zorg en wet- en regelgeving vragen om een ander bestuur en manage ment." BRESKENS - Hoe verdeel je een vol le kar met boodschappen eerlijk onder zes mensen? Dit probleem had José Neve uit Breskens. Zij won de hoofdprijs in de loterij van de Visserijfeesten; twee minu ten winkelen bij de supermarkt PLUS. José besloot spontaan deze prijs te schenken aan de voedsel bank in Breskens, maar die heeft zes klanten en er mocht maar één artikel per product gepakt worden. In overleg met Arend van Dijkhui zen van de voedselbank Breskens, die de wensen van zijn klanten kent, en met Ronald Lohman van de PLUS, werd besloten hiervan af te wijken. Er mocht van alles zes stuks worden gepakt. Om acht uur gisteravond begon de run. De route was uitgestippeld en José vloog door de winkel: Nu naar de worst, de soep, nee, naar de ketchup, vergeet de boterkoek niet en de koffie! Twee minuten zijn maar kort en er lag nog geen thee in de kar. Lohman keek de an dere kant op en zes pakken thee verdwenen nog even in de bood schappenwagen. Het resultaat mocht er zijn. Bij de kassa stopte de teller bij 201,69 euro. Vrijdag worden de pakketten uitge deeld en volgende week mag Van Dijkhuizen van PLUS voor hetzelf de bedrag nog een keer een kar voor de voedselbank vullen. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis treft per direct maatregelen om te voorko men dat op de gemeentelijke be graafplaats in Oostburg ooit nog na een regenbui stoffelijke resten aan de oppervlakte kunnen ko men. Nieuwe graven worden voorzien van een extra laag schone grond en op het kerkhof worden meer controlerondes gelopen om botten die bij oudere graven aan de opper vlakte komen, snel te verwijderen. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis heeft deze maatregelen gisteren in de wekelijkse vergadering afgespro ken. Het college van B en W be sloot direct tot actie over te gaan na de vondst van een menselijk bot van behoorlijke afmeting, afge lopen vrijdag. De CDA-fractie dient donderdag in de vergadering van de gemeen teraad een motie in over de proble matiek van het Oostburgse kerk hof Fractievoorzitter Lia Flikweert vraagt het college onder meer de kosten in beeld te brengen van het beter regelen van de grafruimin gen. Wethouder Carien Bolijn zei vori ge week dat het zeven van grond veel duurder is dan de machinale methode waar Sluis nu voor kiest. „Als de kosten bekend zijn, kun nen we een snelle en goede keuze maken om deze trieste situatie op te lossen", zegt Flikweert. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De man die maandag middag in de Terneuzense Churchillaan is aangehouden voor de beroving van twee 83-jarige vrouwen uit Terneuzen, heeft mo gelijk nog veel meer op zijn kerf stok. Nadat de veertigjarige Terneuze- naar rond 17.00 uur twee vrou wen, in de Zuidlandstraat en Ko- ninginnelaan, van hun tassen had beroofd, begon de politie op basis van een signalement een zoek tocht. In de bosschages in de Churchillaan troffen agenten een man aan die aan de omschrijvin gen van de vrouwen voldeed. In zijn directe nabijheid vonden politieagenten ook een heggen- schaar, twee haakse slijpers, een hakbijl en een lasapparaat. De poli tie vermoedt dat dit gereedschap is gestolen uit schuurtjes bij een aan tal woningen. De eigenaren van deze goederen worden verzocht zich te melden bij de politie om aangifte te doen. José Neve (rechts) rent door de supermarkt om in twee minuten zoveel mogelijk producten te verzamelen. Arend van Dijkhuizen (links) van de voedsel bank helpt een handje. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65