AED-discussie is nog niet afgelopen Zeeland Bouw ontsluitingsweg De Blikken in zicht 'Alle 450 kaartjesbezitters krijgen hun Verdachte moord Toth blijft vast Definitief einde nadert van juridische soap in 's-Heerenhoek. Afgelast evenement in Zeelandhallen nekslag voor Ratan Groot. Uitbreiding aantal hartapparaten vergt grondige aanpak. 's Avonds op avontuur door de Zwaakse Weel Zeeuws jongerenkoor houdt open repetities Polderfeest in Wilhelminadorp Tweedaagse braderie in centrum van Tholen EHBO-vereniging start cursus in Heinkenszand Middag over ervaring met een beroerte 22 Woensdag 27 augustus 2008 PZC 8 De nieuwe ontsluitingsweg voor de 's-Heerenhoekse wijk De Blikken is on deraan de Molendijk al in het landschap zichtbaar. foto Ronald den Dekker door Harmen van der Werf 'S-HEERENHOEK - Weinig staat de aanleg van een definitieve tweede ontsluitingsweg voor nieuwbouw wijk De Blikken in 's-Heerenhoek nog in de weg. Het einde van een lijdensweg die in de loop der jaren het karakter kreeg van een juridi sche soap, is in zicht. Twee aannemingsbedrijven in de omgeving van De Blikken, Sagro en Hoondert, dreigden nog roet in het eten te gooien. Zij tekenden be roep aan tegen het voorontwerp bestemmingsplan voor uitbreiding van de 's-Heerenhoekse wijk. Dit plan is met name bedoeld om de aanleg van de ontsluitingsweg mo gelijk te maken. Sagro en Hoondert vreesden door de uitbreiding van De Blikken in hun bedrijfsvoering geschaad te worden door strengere milieuei- sen met nieuwbouw zo dicht in de buurt. Borsels wethouder Mar- ga Vermue (CDA, ruimtelijke orde ning) was 'niet blij' met deze reac ties. Van beperkingen is volgens haar geen sprake. „De wettelijke af stand is honderd meter. Die bedrij ven liggen verder van de beoogde nieuwbouw. Sagro op 175 en Hoon dert op 350 meter." Inmiddels heeft er een gesprek tus sen de gemeente en beide bedrij ven plaatsgevonden, met als resul taat dat zij niet verdergaan met de MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft gisteren het voor arrest van de verdachte van de moord op Ilonka Toth met een maand verlengd. De 52-jarige Vlissinger wordt er van verdacht dat hij op zondag 6 juni Toth vermoord heeft. De 42-jarige Vlissingse vrouw werd die dag dood aangetroffen op de Noorderbegraafplaats in haar woonplaats. De verdachte kwam bij de politie in beeld na een getuigenoproep. Een week na haar dood werd hij aangehouden. Volgens zijn raads man ontkent hij elke betrokken heid bij haar dood. Wel had hij een relatie met haar. procedure. „Het gesprek bij de ge meente was verhelderend", aldus Jan Hoondert van de gelijknamige onderneming. De gemeente Borsele kan nu gaan werken aan een ontwerp-bestem- mingsplan voor de uitbreiding van De Blikken. Wethouder Vermue verwacht dat dit plan in de eerste helft van 2009 kan worden vastge steld, waarmee alles formeel is ge regeld voor de aanleg van de twee de ontsluitingsweg voor de 's-Hee renhoekse wijk. Met twee aanwo- nenden is ondertussen een (finan ciële) regeling getroffen. „We had den de aanleg met een procedure nog kunnen rekken", zegt één van hen, Piet Grim. „Het algemeen be lang gaat in dit soort zaken toch voor. Het ontwerp ziet er met be bossing ook goed uit." De nieuwe ontsluitingsweg aan de rand van De Blikken sluit aan op het kruispunt Molendijk-Middel burgsestraat. De weg vervangt de 'illegale' ontsluiting- annex bouw- weg in het hart van de wijk, langs de Van 't Westeindestraat. Na een jarenlange juridische strijd van be woners van de Van 't Westeinde straat moest Borsele april dit jaar deze weg verwijderen en omvor men in groen. Het tracé voor de nieuwe ontsluitingsweg is al zicht baar in het land. IV* De 's-Heerenhoekse wijk De Blik- ken krijgt snel een tweede ont sluiting. Bezwaren van bedrijven dreigden problemen te geven, maar ook dat gevaar is geweken. door Frank Balkenende GOES - Ratan Groot van Sjaqra Pro ductions in Vlissingen zit finan cieel aan de grond, nu de Zeeland hallen zijn faillissement hebben aangevraagd. De organisatie van één evenement -het afgelaste Stars of the Juniverse/Back to the Clas sic- heeft Groot de das omgedaan. Boze kopers van kaartjes willen hun geld terug en sturen hem -soms dreigende- mailtjes. Groot wil zich echter niet verstoppen. „Alle 450 gedupeerden krijgen hun geld terug. Desnoods ga ik kranten bezorgen." Vv 1 iWjPw* 9 i 1it 4 t ft pri-t i-i'i s'n i door Luc Oggel KRUININGEN - Een confronterend avondje, gisteren in het gemeente huis in Kruiningen. Ambulancever- pleegkundige Rini Lambregts hield voor de raad een presentatie over automatische externe defibril- latoren (AED, een apparaat voor hartreanimatie). Een discussie over onder meer ethische vraag stukken was het gevolg. De presentatie was een vervolg op een voorstel dat de PvdA-fractie af gelopen voorjaar deed. De partij wil het aantal AED's binnen de ge meente Reimerswaal fors uitbrei den, om op die manier mensen die worden getroffen door een hartstilstand een grotere overle vingskans te bieden. In de aanloop naar de discussie hoe een en ander in het vat moet worden gegoten, KWADENDAMME - Stilletjes de over gang van dag naar nacht verken nen. Dat kan vrijdagavond tussen 20.00 en 21.30 uur in natuurgebied Zwaakse Weel bij Kwadendamme. De excursie is volgens Natuurmo numenten zeer geschikt voor ge zinnen. Deelnemers worden spe ciaal uitgerust voor de avondsche mering, met een nachtelijk kleur tje en geurtje. Aanmelden kan via 0113-644044. GOES - Het Zeeuws jongerenkoor Matthanja met zo'n tachtig leden van 15 tot en met 36 jaar houdt woensdagavond 3,10 en 17 septem ber vanaf 19.45 uur open repetities in het Calvijn College aan Klein Frankrijk in Goes. Het koor, met dirigent Peter Wildeman uit Tho- len en organist Joost van Belzen uit Krabbendijke, zingt psalmen, gezangen en vaderlandse liederen. Drie jaar terug begon Ratan Groot vanuit 'een ziektewet-situatie' zijn bedrijf Sjaqra Productions. Dat heeft zich gespecialiseerd in multi mediale reclame- en promotiecam pagnes. „We hebben gewerkt voor grote evenementen als Sail, maar werkten ook drie jaar samen met de Zeelandhallen." Groot wilde dit jaar een spette rend avant-zomerevenement op touw zetten. „Stars of the Juniver- se was gepland op 21 juni. 's Mid dags hadden we Idols-winnaars ge programmeerd, van Jamai tot Rafaella. 's Avonds lekkere classic discomuziek, met onder meer Ti me Bandits." De kaartverkoop liep echter bui tengewoon stroef Eind mei waren er nog geen tweehonderd kaarten was er gisteren een presentatie over wat een AED kan betekenen voor een slachtoffer. Heel veelzo bleek. Maar wat ook heel duidelijk werd, is dat je er niet bent met al leen de aanschaf van de apparaten. Want hoewel in principe iedereen ze mag en kan bedienen, moet de gebruiker liefst wel in het bezit zijn van een certificaat reanimatie en een cursus AED-bedienen heb ben gevolgd. Dat ontlokte Marien Weststrate (Leefbaar Reimers waal) de opmerking dat eerst maar eens in kaart moet worden gebracht welke inwoners bereid zijn zo'n cursus te volgen. Ook vroeg hij zich af wat de juridische consequenties zijn in geval een pa tiënt overlijdt en de AED is be diend door iemand die geen cur- De Reimerswaalse raadsfracties zitten nog niet op een lijn over het hoe en wat van de uitbrei ding van het aantal defibrillato- ren in de gemeente. WILHELMINADORP - Gróót is het aanbod op het polderfeest in Wil helminadorp, aanstaande zaterdag. Kramen met verschillende produc ten en lekkernijen, jeu de boules, boerengolf, muziek, een speur tocht, een zweefmolen, een foto tentoonstelling en een varken aan het spit zijn te vinden op de twee de editie van het polderfeest. Het festijn duurt van 14.00 tot 20.00 uur. THOLEN - Een spectaculaire attrac tie op de zomerbraderie in het cen trum van Tholen is een rond vlucht van 5 tot 15 minuten boven Tholen. Kaartjes vanaf 30 euro zijn- te koop op de braderie bij Juwelier Angelique op de Botermarkt 18. De braderie met 150 kramen is op vrijdag 29 augustus van 13.00 tot 21.00 uur en zaterdag 30 augustus van 09.00 tot 20.00 uur. verkocht, terwijl er 6500 moesten worden gesleten om 'breakeven' te draaien. Groot: „Ik dacht 'jongens dit gaat fout'. Het weer was te mooi en bovendien vond op 21 juni de kwartfinale van het Neder lands elftal op het EK plaats. Juni is kennelijk een moeilijke maand voor zo'n evenement. Ik heb toen de Zeelandhallen voorgesteld het evenement te verplaatsen naar het najaar, want dan zou niemand worden gedupeerd. Dat leek me een goede oplossing. De Zeeland hallen hadden er echter geen ver trouwen meer in. Dat betekende de nekslag voor mij." Er waren forse kosten gemaakt. Ar tiesten waren geboekt en betaald, de zaal was gereserveerd, reclame campagnes op touw gezet. Libéma -V Was; nuri v^b ir,b rag sus en certifaat heeft. Ambulance- verpleegkundige Lambregts moest hem het antwoord schuldig blij ven, evenals op de ethische kwes tie of je als mens eigenlijk wel mag ingrijpen in de natuur. „Je doet dit in eerste plaats omdat je mensen wilt helpen", was zijn persoonlijke argument. Ook Andries Jumelet (Christenu nie) vroeg zich af of je je wel tegen elk risico moet willen indekken. „Dood gaan we allemaal. Als je het echt goed wilt doen, moet je ei genlijk in elke huiskamer een AED hangen." Ondanks de kritische en soms zelfs emotionele opmerkingen zien de fracties het nut van de ap paraten wel in, maar duidelijk is dat er nog een hoop moet worden besproken en geregeld voordat ze kunnen worden aangeschaft. Bur gemeester Jan Huisman zei dat het college met een voorstel zal ko men om iemand in te schakelen die het proces op gang kan helpen. HEINKENSZAND - De EHBO-vereni- ging Heinkenszand begint bij vol doende deelname eind september een nieuwe cursus eerste hulp bij ongelukken. De cursus bestaat uit zestien lessen van twee uur en wordt gegeven in het scoutingge- bouw aan 't Dijkje. De eerste les is donderdag 25 september van 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: 150 euro, in clusief koffie of thee en een AED- cursus. Informatie: 0113-403058. GOES - Ter Valcke, centrum voor zorg en reactivering, en de patiën tenvereniging 'Samen Verder' hou den op zaterdag 30 augustus een CVA-Trefpunt. CVA staat voor ce- rebrovasculair accident, ofwel een beroerte. In Ter Valcke kunnen pa tiënten en familie informatie krij gen en ervaringen uitwisselen. Het trefpunt begint om 14.30 uur, Loui se de Colignylaan 2 in Goes. wil haar deel van de gemaakte kos ten terugzien en heeft het faillisse ment van Sjaqra Productions aan gevraagd. „Maar", zegt Groot, „de Zeelandhallen vorderen ook op brengsten van eerdere reclameop brengsten. Die zouden in een later 'Ook van de kant van de Zeelandhallen zijn er fouten gemaakt' stadium worden verrekend met re- venuën uit mijn activiteiten. Het is dus een optelsom." De kosten voor het mislukte evene ment bedragen al gauw 90.000 eu ro. Groot zegt dat hij in totaal voor 'tonnen het schip ingaat'. Perso-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56