Veel animo voor plan Bestevaer Zeeland Kans op middelbare school Kapelle klem toch afmaken Ritthems stel hoopt op een droombruiloft in tv-programma Toch geen claims tegen festival Monsterkanotocht in recordtijd Elf aannemers in de rij voor bouwrijp maken grond Scheldeterrein. Staatssecretaris geeft geen toestemming voor vestiging academie. Mark en Petra dingen mee naar deelname Million dollar wedding. S PZC Woensdag 27 augustus 2008 25 BIEZELINGE - Alle ogen mogen afgelopen weken op Pe king gericht zijn geweest, Elia ter Wisscha uit Biezelinge heeft zondag in Friesland ook een prestatie van wel haast olympisch formaat geleverd: ze legde de non-stop elfstedentocht per zeekajak in 31 uur af, de snelste tijd van een vrouw tot nu toe. De tocht per kajak wordt jaar lijks georganiseerd door kanovereniging Onder de Wad den uit Franeker. foto Mathanje den Boer i -g *r -g-g -g -g wil dorpsnlm door Wendy van den Hurk VLISSINCEN - Aannemers staan in de rij om hun naam te verbinden aan het Scheldekwartier. Voor het bouwrijp maken van de eerste fase van hét nieuwbouwplan van Vlis- singen, Bestevaer, zijn elf inschrij vingen binnengekomen. Het college van burgemeester en wethouders maakt volgende week een keuze uit de aannemers. Dat zal de goedkoopste zijn. Die moet zich dan nog een paar weken voor bereiden, om op maandag 22 sep tember de eerste vrachtwagens het Scheldeterrein op te kunnen rij den. Ruim zesduizend vierkante meter verharding wordt opgebroken om riolering, nutsvoorzieningen en wegprofielen aan te leggen. Het ge bied ligt rondom de drie toekom stige bouwblokken op de Steenen Beer en links en rechts van het Dokje van Perry. Als de werkzaam heden klaar zijn, komt er een heel dun laagje asfalt overheen. Uiter lijk februari 2009 moet de eerste fa se bouwrijp zijn gemaakt. De eerste fase van het Schelde kwartier is aanbesteed; volgende week wordt bekend welke aanne mer de grond bouwrijp mag ma ken. De belangstelling is groot. SAS VAN CENT - Belangenbeharti ger Monique Kroon van de arties ten die zaterdag waren geboekt voor het benefietfestival voor de Stichting voor de Minderbedeel den, ziet af van aangifte van ver duistering. Na overleg met de poli tie in haar woonplaats Oss conclu deert ze dat dit geen zin heeft. „De artiesten en ik hebben name lijk niets gedoneerd aan het festi- Omdat ook Kleine Markt en Stee nen Beer worden bebouwd, ver dwijnen parkeerplaatsen. Bewo ners kunnen vanaf volgend jaar el ders terecht. Voor bezoekers van de Vlissingse binnenstad, zonder vergunning, zijn er de parkeergara ges en de -gratis- Koningsweg. Mocht de aannemer nog vervuilin gen tegenkomen op het Scheldeter rein, dan pakt hij die gelijk aan. Vooral onder de Steenen Beer ver wacht de gemeente nog wel wat 'rotzooi' te vinden. Bewoners van het rijtje monumenten in dat ge deelte hoeven echter niet te vre zen vanuit de voordeur direct in een bouwput te stappen; zij be houden hun brede stoep. Volgend jaar begint Bestevaer echt vorm te krijgen. Dan begint pro jectontwikkelaar AM Zeeland met de bouw van de nieuwe woon wijk. Als die daarmee klaar is, gaat het asfaltlaagje er weer af en kiest de gemeente welke definitieve be strating er komt te liggen. Dat kun nen klinkers zijn, maar ook asfalt. Dat gebeurt in 2010, het jaar dat de eerste fase wóónrijp wordt ge maakt. Aan wie de gemeente Vlissingen die klus gunt, wordt tegen die tijd bepaald. Veel later nog is het pas de beurt aan het Dokje van Perry. De restauratie van het monu mentje aan de Steenen Beer is vol gens de gemeente te bijzonder om al in de eerste bouwfase mee te ne men. val. Iedereen die dit wel heeft ge daan, bijvoorbeeld ten bate van een veiling, kan wel aangifte doen." Zij roept wel alle artiesten op om een schadevergoeding bij de Stichting in te dienen. „De ar tiesten hadden dit optreden al maanden in hun agenda's staan. Ze hadden ook elders kunnen zin gen. Bovendien komt hierdoor hun goede naam in het geding." door Frank Balkenende KAPELLE - Kapelle krijgt voorlopig geen Isaac Beeckman Academie, een school voor persoonlijk voort gezet onderwijs 'op maat'. Staatsse cretaris Marja van Bijsterveldt geeft geen toestemming. Volgens haar is de nieuwe school voor vmbo, havo en vwo niet no dig, omdat leerlingen binnen drie kwartier reistijd (de wettelijke grens) een bestaande school van dezelfde richting kunnen vinden. De Isaac Beeckman Academie, die wordt gesteund door de Stichting voor Persoonlijk Onderwijs en IVIO Wereldschool, vestigt haar hoop nu op de Tweede Kamer. Volgens woordvoerder Misha van Denderen van de Stichting voor Persoonlijk Onderwijs handelt de staatssecretaris namelijk in strijd met de wet. Volgens hem bestaat in Zeeland geen alternatief voor een school als de Isaac Beeckman Academie. „Er bestaat nog geen en kele algemeen bijzondere middel bare school. Daarvoor moet je naar het Orion College in Breda. Voor veel Zeeuwen duurt de reis daarheen langer dan drie kwartier, de grens die het ministerie stelt als het gaat om de vestiging van een soortgelijke school." De staatssecretaris moet voor 1 ok tober een besluit nemen over haar schoolplannen voor 2009. Van Denderen verwacht dat Kamerfrac ties haar de komende maand aan de tand zullen voelen. Mocht Van Bijsterveldt bij haar besluit blijven, dan rest voor de Isaac Beeckman Academie nog de gang naar de Raad van State, waar kans op suc ces bestaat, zegt Van Denderen. WOLPHAARTSDIJK - De Vereniging Gemeenschap Wolfaartsdijk wil de dorpsfilm waarvoor ze in 2004 de opdracht had gegeven, nu toch echt afmaken. Twee vrienden uit het dorp heb ben in 2004 opnames gemaakt van het dorpsleven. Scholen, vere nigingen, activiteiten op koningin nedag en veel dorpsbewoners zijn op beeld gezet. Aan de montage zijn ze echter nooit toegekomen. „De vriendschap tussen die twee is schijnbaar bekoeld geraakt", zegt voorzitter van de vereniging Sjaan Huissoon. De vereniging wil de montage nu wellicht uitbesteden. „Een dorpsgenoot zou het doen, maar het blijkt een te grote klus te zijn. We kijken nu wat het kost om het te laten monteren. Op 8 september beslissen we of we het ervoor over hebben. Dat moet, an ders kunnen we net zo goed op nieuw gaan filmen." door Maurits Sep RITTHEM - Zij had hen al opgege ven voor het RTL-programma 'Mil lion dollar wedding' vóórdat ze hem ten huwelijk vroeg. Gelukkig zei hij 'uhm, ja hoor'. Daarna heeft Mark Kuzee haar officieel nog eens gevraagd. „Ik blijf een vrouw hé", lacht Petra Maartense. Van de vierduizend stellen die zich hadden aangemeld voor het programma, waren er achthon derd uitgenodigd voor de voorron de. Daarvan zijn er honderd over. „We moeten er dus 93 verslaan pm mee te mogen doen." Daar hebben Ze mèfeife 'stéu'n voor nodig. Wie hen een grootse bruiloft gunt, kan stemmen via www.rtl.nl/milliondollarwedding. Op 8 september sluit de stem ming, op 10 september horen ze of ze tot de zeven koppels behoren die de komende weken op tv ver der strijden voor de hoofdprijs. De eerste tv-uitzending van Million dollar wedding is zaterdag aan staande om 20.00 uur. De eerste ronde, in Slot Zeist, was een eitje. Verkleed als zwervers (ook een idee van Petra) kregen ze direct de lachers en de stemmen op hun hand. Ze mochten zelfs meteen een filmpje opnemen voor de volgende ronde. „Dan hoefden we niet weer een keer op en neer te komen vanuit Rit- them", vertelt Mark. „Want Rit- 'them, dat moesten we toch echt even uitleggen waar dat ligt." Dat moest hij trouwens ook aan zijn aanstaande bruid, die uit de Rand stad komt en nog nooit in Zeeland was geweest. Twee jaar geleden leerden ze elkaar kennen in Sche- veningen, een jaar geleden verkas te ze met haar twee kinderen naar Ritthem. Een grote stap, maar ze 'We moeten dus nog 93 koppels verslaan om mee te mogen doen' is er gelukkig. En de kinderen ook. En Mark ook. „Ik heb altijd gezegd dat ik pas zou trouwen als ik de ware had gevonden. Dat is twee jaar geleden gelukt." Wadrme&1 meteen oeen mogelijk misverstand uit de weg is ge ruimd. Hoewel ze 39 (hij) en 35 (zij) zijn en zij twee kinderen had, zijn ze nooit getrouwd geweest. „Wie denkt dat wij er al vijf achter de rug hebben, heeft het mis." Haar beeld bij de ideale bruiloft is gevormd door de Sissy-films. Mooie jurk, meterslange sleep. „Dan kunnen de kinderen die vast houden." Familie, vrienden erbij, mooie locatie (wel in Nederland). Of het op kosten van RTL mag, moet de komende weken blijken. Winnen ze, dan is de live-uitzen ding op 1 november. Winnen ze niet, dan duurt het geen tien jaar meer. Mark's ouders zijn al oud en hij wil ze er wel bij hebben. Petra: „En iedereen weet nu toch al dat we plannen hebben, dan hoef je ook geen jaren meer te wachten." Mark ert Petra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49