Zeeland PZC Wateroverlast wordt aangepakt Religieus erfgoed vertaald in beiaardklanken Verkeersregelaars tekort bij Spelen 21 Lobby voor betere Deltaweg SCHOUWEN-DUIVELAND 33 27 Drainagewijken in Kop van Schouwen krijgen extra riolering. Stichting Historische Spelen naarstig op zoek naar vrijwilligers. Slijterij Boasson Hagen neemt revanche in Eneco Tour Angstcultuur bij politiekorps in Zeeland Woensdag 27 augustus 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - In zes wijken in de Kop van Schouwen wordt extra riolering aangelegd om een einde te maken aan de (grond)wa- teroverlast. Het gaat om een geza menlijk project van gemeente Schouwen-Duiveland, provincie Zeeland en waterschap Zeeuwse Eilanden. Aan de bestrijding van de watero verlast wordt al enkele jaren ge werkt. In 2001 werd door middel van een enquête een inventarisatie gemaakt van de problemen in het gebied. Op basis van de uitkom sten van dat onderzoek werd het project Bestrijding wateroverlast Kop van Schouwen opgezet. In het kader daarvan werden onder meer Kampweg en Strandweg in Nieuw-Haamstede onder handen genomen. Bestaande sloten en wa tergangen werden verdiept en ver breed en nieuwe gegraven. Hetzelf de zal dit najaar gebeuren in de deelgebieden Hoge Hilleweg, Boe- ijesbosch en Laone. Als laatste on derdeel van het project gaan de zo geheten drainagewijken op de schop. In deze woongebieden - Mauritsweg (Renesse), Westeren- ban, Oosterscheldestraat (Haamste de), Rondom de vuurtoren (Nieuw-Haamstede) Hoge Hille weg, Irisweg (Westenschouwen) - is in de jaren negentig van de vori ge eeuw kokosdrainage aangelegd. Onderzoek heeft geleerd dat delen daarvan in de loop der jaren zijn dichtgeslibd en niet meer naar be horen werken. Om de inwoners van die wijken te verlossen van el lende als ondergelopen kelders, zompige tuinen en natte kruip ruimtes is besloten drastische maatregelen te treffen in de vorm van extra riolering. Die extra riolering vergt een inves tering van 550.000 euro. Water schap en provincie hebben in de stuurgroep toegezegd om ieder eenderde van de kosten voor hun Wj Zes wijken in de Kop van Schou- wen krijgen extra riolering tegen de (grond)wateroverlast. Het be treft een project van gemeente, waterschap en provincie. rekening te nemen. Voor de ge meente rest een investering van 183.333 euro. Dat geld wordt geput uit het potje voor het gemeentelijk riolerings Plan (GRP). Wanneer de drainagewijken onder handen genomen worden, is volgens wet houder Roel van der Wekken van de gemeente Schouwen-Duive land nog niet te zeggen. De eerder genomen maatregelen in het ka der van het project bestrijding wa teroverlast Kop van Schouwen zijn volgens Van der Wekken een suc ces. „Het blijkt in de praktijk goed te werken." foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Geen oud-Hollandse deuntjes maar suites en sonates. Muziekstukken met een bood schap. De uit België afkomstige beiaardier Geert D'hollander speel de gisteren op het carillon van het stadhuis in Zierikzee liederen be horend tot het religieus erfgoed van Nederland. D'hollander koos voor werk van Zeeuwse meesters en hun (zuid)Nederlandse tijdge noten. Voor de kenners: componis ten als Pieter Busteijn uit Middel burg, Johan Snep uit Zierikzee en Willem Lootens uit Middelburg. D'hollander wisselde het werk van deze Nederlandse meesters af met dat van Belgische componisten als Ioannes de Gruijtters uit Antwer pen en Matthias van der Gheyn uit Leuven. D'hollander studeerde aan het Ko ninklijk Vlaams Muziekconservato rium in Antwerpen en behaalde in 1982 zijn diploma aan de Ko ninklijke Beiaardschool in Meche- len. Hij won circa dertig internatio nale wedstrijden voor zowel beiaard als beiaardcompositie. Het concert van D'hollander op het Zierikzeese carillon maakt deel uit van een reeks van tien en is onder deel van het programma 'Zeven eeuwen muziek in Zeeland' waar mee wordt ingespeeld op het jaar van het religieus erfgoed. Geert D'hollander bespeelt het carillon van het stadhuis in Zierikzee. GOES - Goes moet de lobby bij de provincie opvoeren om iets te doen aan de recreatie- en spitsfiles op de Deltaweg, de provinciale weg tussen Goes en Zierikzee. Dat vinden de Goese fracties van SGP/ Christenunie, WD en Groen- Links. Zij vrezen dat de westkant van Goes steeds minder goed be reikbaar wordt door files op de Deltaweg. Een aantal Schouwen-Duivelandse partijen gaf eerder al hetzelfde sig naal aan verkeerswethouder Wij nand Renden. Verbetering of ver breding van de Deltaweg heeft mo menteel geen prioriteit bij de pro vincie, die denkt dat de aanleg van het ontbrekende stuk A4 in West-Brabant (klaar in 2013) de route zal ontlasten. door Marijke Vael ZIERIKZEE - Er wordt gerepeteerd sinds oktober, kostuums en decor stukken zijn gereed en kaarten worden volop verkocht. Toch kampt de stichting Historische Spelen in Zierikzee volgens Guus- je Poot met een probleem ten aan zien van de geplande voorstellin gen van De Kraankinderen. Het openluchtspel bij de Zierikzee se Oude Haven loopt mogelijk ge vaar door gebrek aan verkeersregel aars. Dit zijn vrijwilligers die de dranghekken bewaken en bezoe kers verwijzen naar parkeerplaat sen. De afgelopen jaren, toen de voorstellingen in juni werden ge houden, werd deze klus geklaard door scouts. Maar de Zierikzeese scouting kan daar in september geen mensen voor vrij maken. Contacten met organisaties als de Wielerronde Zierikzee, Reddings brigade, ANBO, ROC's en Kunst Eer leverden niet het gewenste resultaat op, zodat de organisatie met de handen in het haar zit. Het belang van verkeersregelaars is groot. Niet alleen om verkeers chaos te voorkomen, maar ook om dat aan gemeentelijke goedkeuring voor het evenement de eis is ge- nv De opvoeringen van de Kraankin- deren door de stichting Histori sche Spelen in september staat op losse schroeven door een ge brek aan verkeersregelaars. koppeld dat dit alles goed geregeld moet zijn. „De regels en controles op dit gebied zijn aangescherpt", weet Guusje Poot. Zij is nog in gesprek met directeur Martens van de Pontes scholen- groep Pieter Zeeman in Zierikzee en het Welzijnshuis. „Oudere leer lingen kunnen met dit vrijwilli gerswerk studiepunten verdienen. Maar omdat de school pas donder dag begint, is niet duidelijk of er voldoende animo voor is." Voor elk van de zeven voorstellin gen, die worden gehouden in de periode van 10 tot en met 20 sep tember, zijn zes verkeersregelaars nodig van 18.00 tot 24.00 uur of een deel daarvan. Belangstellen den die willen helpen, kunnen zich melden bij Guusje Poot via 06-49620421. MBSEi Tip? redactie@pzc.nl Jochies onder de tien weten tegen woordig veel. Ze zijn tien keer handiger met de computer dan hun ouders en surfen soms langs stekjes waar hun ouders rooie oortjes van zouden krijgen. Toch zijn er nog onontgonnen ge bieden. Zo mocht Björn onlangs met oma mee uit winkelen. Niks bijzonders, ware het niet dat ook nog even de slijterij werd aange daan. Dankzij oma's begeleiding mocht hij mee naar binnen. Daar keek hij zijn ogen uit. Tallo ze flessen met etiketjes. Nadat hij een poosje langs de wijnschap pen had gekuierd, leek hem deze zaak toch niet koosjer. Hij fluis terde oma toe: „Niks kopen hoor, alles is hier ouer de datum!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45