Siereveld helpt Arnemuiden aan ZSC'62 kan RCS geen pijn doen Vlissingen vermorzelt Tern Boys 36 j Woensdag 27 augustus 2008 PZC Zeelandia Middelburg maakt achterstand op DFS na rust goed: 1-3. Vissersploeg strijdt met Zaamslag om plaats in tweede bekerronde. Dauwendaele houdt na 2-2 bij Halsteren uitzicht op volgende ronde. W Coes-speler Lionel Fitsch is Thijs Roovers van Arnemuiden te snel af. foto Ruben Oreel GOES - Vlissingen verbaasde giste ren met een o-6-overwinning bij zaterdag-eersteklasser Terneuzen- se Boys. VCK en De Meeuwen hielden elkaar in evenwicht Groep 1. Zaamslag-Heinskenszand 8-0 (4-0). Peter Dieleman 1-0, eigen doelpunt 2-0, Dennis Hamelink 3-0, Tom Nieuwelinck 4-0, Jordy Bakker 5-0, Alfaro Pentury 6-0, Mario de Fouw 7-0, Peter Dieleman 8-0. Groep 2. De Meeuwen-VCK 1-1 (o-i): In een open wedstrijd kwa men de bezoekers halverwege de eerste helft op voorsprong via Me- rijn Dek: o-i. Timme Kwast bracht zijn ploeg in de 65e minuut langs zij (1-1), waarna beide ploegen kan sen kregen de wedstrijd te beslis sen. Groep 3. Terneuzense Boys-Vlis- singen 0-6 (0-2): Voor rust liep Vlissingen uit naar 0-2 via twee treffers van Rudley St. ]ago. Nadat Raymond Wolff kort na de thee 0-3 had aangetekend ging het echt goed lopen bij de bezoekers. Ter neuzense Boys, dat in de eerste helft teveel van zijn krachten leek te hebben gevergd, kwam er niet meer aan te pas, waardoor de Vlis- singers konden uitlopen naar een ruime o-6-overwinning via Dange- lo Martien (2x) en Besar Xhoxhaj. Door dit resultaat gaat Vlissingen in deze poule nu aan de leiding met een doelsaldo van tien voor en nul tegen. Groep 4. Oostkapelle-SKNWK 2-2 (2-1): Een sterk gestart Oostka- pelle kwam op voorsprong via Ar jen Pattenier, maar in de 40e mi nuut maakte Christiaan van Vos sen gelijk: 1-1. Toch kon de thuis ploeg nog met een 2-1-voorsprong de kleedkamer opzoeken, omdat Pattenier kort hierna profiteerde van goed doorzetten van Anton Kruit. Een kwartier na rust negeer de de scheidsrechter, net als bij de eerste treffer van de bezoekers, een vlagsignaal en kon Wesley Goud gelijkmaken: 2-2. Kloetinge-HW'24 4-0 (2-0). Niels Ko- le 1-0, Marinus Baas 2-0, Etienne Mallie 3-0, Niels Kole 4-0. Bijzonderheid: Mari nus Baas mist strafschop (80.) Groep 5. DFS-Zeelandia Middel burg 1-3: De thuisploeg leidde bij rust door een goal van Léon de Bruine met 1-0. In de tweede helft eiste de gebrekkige voorbereiding van DFS haar tol en kon Zeelandia het verschil maken. Bestoun Awrahman scoorde 1-1 en door twee goals van Oper Koq, waarvan één uit een penalty, werd het 1-3. WHS-Bruse Boys 0-4 (0-2). Dimitri Hooftman 0-1, Mats Willemse 0-2, Ge orge Geluk 0-3, Mats Willemse 0-4 (penalty). Groep 7. Nieuwdorp - GPC Vlis singen 1-3 (0-2): Via een penalty van Erik de Ruyter kwamen de be zoekers op 0-1. Nog voor de rust maakte Martin Wilken 0-2. Het de fensief gehavende Nieuwdorp kwam via Janick van As dichterbij (1-2), maar een tweede doelpunt van De Ruyter betekende de te rechte overwinning voor GPC: 1-3. Aardenburg - AZVV 3-2 (1-2). Wou ter Buyze 1-0, Bert Apperlo 1-1, Bert Apperlo 1-2, Merijn vap der Plas 2-2, Merijn van der Plas 3-2. door Koen de Vries ARNEMUIDEN - Arnemuiden en Zaamslag gaan zaterdag uitmaken welke ploeg uit poule 1 zich plaatst voor de tweede ronde van het be kertoernooi. De vissersploeg won gisteren na de zege van zaterdag op Heinkenszand ook het tweede duel. Tegen Goes werd het 1-0. Ondanks het verlies revancheerde Goes zich tegen Arnemuiden van de zware 1-6-nederlaag tegen Zaamslag. Toen moest de ploeg het doen zonder bijna alle basis spelers. Gisteren keerden er enke len terug in de hoofdmacht. Des- GOES - RCS had gisteren in de tweede ontmoeting van de eerste bekkerronde geen enkele moeite met ZSC: 0-7. FC Dauwendaele houdt uitzicht op de volgende ron de na de 2-2 bij Halsteren. Groep 8. ZSC62-RCS 0-7: In de eerste helft streed de ploeg van trainer Jan Heikamp voor wat het waard was. Houssein Bouzambou zorgde voor de 0-1 en door een treffer van Dennis de Nooijer leid de RCS bij rust met twee goals ver schil. In de tweede helft was het klasseverschil aanzienlijk. Een tweëdé g&aWan' DejNoóijer betê- ondanks miste Goes bij de aftrap nog zes vaste waarden. Kyli Does burg, Sven Reinders, Martin Smaardijk, Rosanna Acton, Rick de Punder, Padden van de Water en Johan de Goederen waren om uiteenlopende redenen nog niet van de partij. De Bevelandse ploeg speelde voor rust met veel bewe ging en verdiende in het eerste half uur minstens één treffer. Daar na viel het elftal van Kees van der Sluijs terug. Vooral na de pauze zocht Goes veel te snel de diepte. Arnemuiden kreeg steeds meer de overhand, schiep kansen, maar ver gat te scoren. „Over het spel ben ik niet ontevreden", gaf Arnemui- den-trainer Henk Ottens aan. „Het elftal staat goed in de stei gers. We missen alleen nog een kende de 0-3 en met twee goals til de Bouzambou de stand naar 0-5. Mourad Bobouth zorgde daarna voor 0-6 en met zijn vierde goal van de avond bepaalde Bouzam bou de eindstand op 0-7. Zierikzee-Duiveland 3-1 (2-0). Ing- mar Quist 1-0, Wesley Quist 2-0, Benja min Verwest (strafschop) 3-0, Barry Steenpoorte 3-1. Groep 10. Halsteren - FC Dau wendaele 2-2 (1-1): Via Jasper Leu- velink kwam Dauwendaele op 0-1, maar Pawel Kowalski trok de stand gelijk: 1-1. Diezelfde Kowals ki zorgde na rust ook voor de voor sprong van Halsteren: 2-1. Dauwen daele kwam via Peter van Gorsel even later terecht langszij: 2-2. Noad'67 - VVC'68 3-3 (1-1). Piet de Graaf 0-1Wilja'n' Lisséveld' 1 -.1'Wiljan goede eindpass. En als die toch komt, wordt die vaak niet afge maakt." Bovendien kampt de ploeg met een gebrek aan lengte en fysieke kracht. Ottens: „Vorig jaar hadden we Marinus Baas in de spits. Hij kon een balletje vasthouden. Nu hij voor Kloetinge speelt, moeten we anders voetballen. We moeten het nu meer hebben van de snel heid van onze spitsen." Voor de pauze haalde Arnemui den wel een goed rendement uit de kansen. Dat gold niet voor Goes. Gert Jan Tierie miste vroeg in de wedstrijd twee fraaie moge lijkheden, waarna Maikel Moe- rings een kopbal van Maikel Ca- benda van de lijn kopte. Aan de an dere kant schoot Thijs Roovers de Lisseveld 2-1, Pim van der Est (eigen doelpunt) 2-2, Piet de Graaf 2-3, Corné de Frel 3-3. Groep 49. Walcheren-Borssele 1-0: De eerste helft had de thuisclub een optisch overwicht, maar kansen bleven uit. Halverwe ge de tweede helft scoorde Fred Compeer 1-0. Walcheren was ster ker, kreeg kansen, maar moest in de slotfase nog blij zijn dat Borsse- le niet meer langszij kwam. Clinge-Graauw 10-0 (5-0). Percy Ver linden 1-0, Thomas Leegwater 2-0, Ke vin Smet 3-0, Percy Verlinden 4-0, Ran dy Zandstra 5-0, Davy van Puyvelde 6-0, Peter Drumont (strafschop) 7-0, Davy van Puyvelde 8-0, Thomas Leeg water 9-0 en 10-0. Groep 50. Robur-Noormannen 2-8: Mark Minderhoud was de bal bij een counter op de lat. Niet lang daarna maakte de goed spe lende Jarco Siereveld de 1-0. Hij schoot raak nadat de bal door doel man Sven Wolkenhauer was ge keerd. Na de pauze had Arnemui den de marge kunnen vergroten. Toen bleek echter dat de ploeg nog wel wat raffinement kan ge bruiken. De beslissende pass bleef tijdens kansrijke aanvallen achter wege. De mooiste kans was voor invaller Arjen Reijnhoud. Hij mik te alleen voor doelman Wolken hauer echter over Arnemuiden-Goes 1-0 (1-0): 41. Jarco Siereveld 1-0. Scheidsrechtere. Dol man (Goes). Gele kaart: Marvin Meer man (Arnemuiden), Lionel Fitsch en Jor dy den Toonder (beiden Goes). Aantal toeschouwers: 150. man van de wedstrijd met vijf doelpunten. Vlak na rust zag het er nog hoopvol uit voor Robur toen Marco Elshout met zijn twee de doelpunt de stand in evenwicht bracht. Daarna ging er van alles mis bij Robur. Mark Minderhoud wist daar wel raad mee en scoorde vier keer op rij. Voor rust had hij ook al een keer gescoord. De overi ge doelpunten werden gemaakt door Thomas Wuyte, Adrie van Belzen en Julio de Nooijer. Hontenisse-SDO'63 7-4 (2-3). Kevin Bonne 0-1Tom Rijk 1 -1Michel Col- paert 1-2, Johnny de Bakker 1-3, Titia- no Staes (strafschop) 2-3, Sam de Theye 3-3. Jeroen Maas 4-3, Gyon As- selman 5-3, Titiano Staes 6-3, Tom Rijk 7-3, Kevin Bonne 7-4. ^0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38