Luigi Bruins moet de strijd aangaan Belgische trainer (50) vervangt Paul Telussa Competitie komt voor Feyenoord eigenlijk een maand te vroeg. Finidi George volgt trainerscursus KNVB Feyenoord mist mogelijk ook Hofs Haris Medunjanin naar Real Valladolid Engelsman Ryan Smith is op proef bij NEC Volendam huurt Dominique van Dijk Grootscholten wordt manager bij Sparta Gaby Demanet blijft tot 31 december bij hoofdklasser. PZC Woensdag 27 augustus 2008 35 door Hans Leber rotterdam - Na een voorberei ding om snel te vergeten, maakt Feyenoord zich met knikkende knieën op voor de start van de competitie. Het vertrouwen is niet al te groot, omdat de Rotterdam mers geen aansprekende resulta ten boekten en nog steeds een was lijst aan afwezigen hebben. Roy Makaay en Jonathan de Guz man kwamen geblesseerd terug uit olympisch China. Theo Lucius, Karim El Ahmadi, Kevin Hofland en Andwele Slory liepen in Neder land kwetsuren op, Ron Vlaar haakte vorige week met een nieu we knieblessure af en Jon Dahl To- masson keerde allerminst fit terug van zijn honderdste interland met Denemarken. Tijdens het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal was Feye noord tandenloos, raakte ook Nic ky Hofs nog geblesseerd en leed het een ingecalculeerde nederlaag. 'Sinds ik op niveau voetbal, hoor ik de woorden nonchalant en flegmatiek' De wél fitte Luigi Bruins speelde op zijn favoriete positie een onop vallende wedstrijd. Toch blijft hij positief. „Ik heb de hele voorberei ding op 'tien' gespeeld. Voor die plaats ga ik." Het is jongensachtige bravoure, want natuurlijk komt Jonathan de Guzman straks terug van zijn bles sure. Met Denny Landzaat, Giovan ni van Bronckhorst en Karim El Ahmadi daarbij lijkt Feyenoords middenveld ingevuld. Op de posi tie achter de spitsen speelde Hofs vorig jaar ook goede wedstrijden. Bruins glimlacht. „Dan zal ik de strijd met Jonathan en Nicky aan moeten, toch?" Voor Bruins betekende de komst van trainer Gertjan Verbeek (ex- Heerenveen) een tweede fysieke versnelling binnen een jaar. „Vorig seizoen heb ik de overgang van Ex celsior naar Feyenoord misschien wat onderschat. Ik merkte op de training en in wedstrijden dat ik te gen mijn fysieke grenzen aanliep. Omdat Verbeek veel aan krachttrai ning doet en twee keer per dag traint, lig ik nu wéér iedere avond uitgeteld op de bank. Spierpijn. Maar het doel is goed: sterker wor den." Duelkracht, het winnen van een één-tegen-éénduel of in ieder ge val niet door fysieke overmacht verliezen, is het doel. „En de lucht hebben om bij iemand te blijven, hem het voetballen onmogelijk te maken. Als je fitter en sterker bent, kun je beter voetballen. Niet dat ik dat nu al zo direct merk, maar ik denk ook dat je daar tijd voor nodig hebt. Onder Van Mar wijk deden we weinig aan kracht training en trainden we maar af en toe twee keer per dag." Omdat Verbeek naar verwachting met twee spitsen (Makaay en To- masson) gaat spelen, komt Bruins niet meer, zoals vorig jaar, door personeelstekort aan de linkerkant terecht. „Ik speelde toen niet in de voorbereiding, dus dat was voor mij een kans. Maar ik ben en blijf een middenvelder. Daar speel ik het liefst en het gemakkelijkst." Dat hij 'gemakkelijk' voetbalt, wordt hem wel eens aangewreven. Foppe de Haan liet Bruins om die reden (De Haan: „Je moet wel la ten zien dat je echt graag wilt") buiten zijn olympische selectie. „Sinds ik op niveau voetbal, hoor ik de woorden nonchalant en fleg matiek. Maar het is mijn stijl, daar kan ik niets aan veranderen, dat hoort bij mij. Alle andere trainers waar ik mee heb gewerkt, hadden wel veel vertrouwen in mij. Mijn uitstraling en oogopslag mogen toch niet beslissend zijn voor of ik wel of niet word opgesteld. Het gaat erom hoe ik speel." Met de zesde plaats van afgelopen seizoen neemt Feyenoord dit jaar geen genoegen. „Dat besef leeft wel in de groep. We moeten bo venin meedraaien. Maar ik denk wel: liever zesde en de beker win nen, dan vijfde worden zonder de beker." zeist - Finidi George is een van de 27 deelnemers aan de Internatio nal Coaching Course van de KN VB. De 37-jarige Nigeriaanse oud-Ajacied wil in de toekomst graag hoofdtrainer worden. De cur sisten zijn afkomstig uit Gambia, India, Zuid-Afrika, Kenia, Zimbab we, Nigeria, Marokko, Japan, Vere nigde Staten, Qatar, Saudi-Arabië, IJsland, Ierland en Engeland. rotterdam - Nicky Hofs mist zon dag mogelijk de eerste wedstrijd van Feyenoord dit seizoen tegen Heracles. De middenvelder kreeg zaterdag tijdens het duel om de Jo han Cruijff Schaal met PSV (0-2) een schop net boven zijn voet, waardoor er een flinke bloeduit storting bij de enkel zit. Volgens de medische staf van Feyenoord zal dit snel moeten herstellen, an ders kan Hofs niet in actie komen. alkmaar - Haris Medunjanin ver trekt bij AZ. De 23-jarige midden velder ondertekende gisteren een driejarige verbintenis bij Real Val ladolid. Medunjanin verdiende het con tract bij de club uit de Spaanse Pri- mera Division op basis van een proefperiode van een week. Bij AZ kon Medunjanin niet reke nen op een basisplaats. nijmegen - Trainer Mario Been van NEC heeft in zijn zoektocht naar versterkingen opnieuw een speler op proef. Aanvaller Ryan Smith van het Engelse Millwall mag de oefenmeester van de Nij meegse club sinds gisteren van zijn kwaliteiten overtuigen. NEC heeft volgens Been dringend be hoefte aan flankspelers. Om die re den traint Pedrag Pavlovic ook al mee met de selectie. volendam - Dominique van Dijk voetbalt het komende seizoen voor Volendam. De nieuwkomer in de eredivisie huurt de 28-jarige aanvaller van Go Ahead Eagles. Van Dijk voetbalde eerder voor FC Groningen, Cambuur Leeuwar den, RKC Waalwijk en Sparta. Van Dijk kan zondag zijn debuut maken tegen SC Heerenveen. Rotterdam - Richard Grootschol ten is de nieuwe technisch mana ger bij Sparta. Hij is de opvolger van technisch directeur Danny Blind, die aan het eind van het vo rig seizoen het Kasteel verliet om terug te keren naar Ajax. De afgelo pen maanden deed Sparta-trainer Foeke Booy er de technische zaken min of meer bij. Grootscholten kwam in 2005 in dienst bij Sparta als hoofd opleidingen. door Frits Bakker hoek - De 50-jarige Belg Gaby De manet is door Hoek aangetrokken om Paul Telussa te vervangen als trainer. Het contract met de nieu we oefenmeester werd gisteravond na de bekerwedstrijd tegen Terneu- zen rondgemaakt. Demanet blijft volgens de met het bestuur ge maakte afspraak tenminste tot 31 december bij Hoek. De hoofdklasser was op zoek naar een trainer die Jan Verdegem gaat assisteren in de periode dat Paul Telussa, die herstelt van een lichte hersenbloeding, niet beschikbaar is. „Ik ken de situatie bij Hoek en zal een stap terugdoen als de ande re trainer terugkomt", zei Dema net gisteravond! Paul Telirssa be slist op zijn vroegst op 1 oktober of en wanneer hij weer aan de slag gaat bij Hoek. De Belgische oefen meester was beschikbaar om per direct te starten en zal deze week samen met Verdegem al de eerste training leiden. „Ik zit toevallig voor het eerst in 26 jaar zonder club", maakte hij duidelijk. Demanet komt uit Torhout en is in het dagelijks leven sportleraar. Voor de club uit Torhout kwam hij ook in zijn actieve voetbalcar rière uit. Hij is onder meer hoofd trainer geweest van Racing Ware- gem, Torhout en vorig jaar van Oudenaarde. Demanet maakte gis teravond kennis met de selectie van Hoek. 1^ Gaby Demanet is de tijdelijke op- volger van Paul Telussa. De Belg heeft bij hoofdklasser Hoek een contract tot 31 december gete kend. Luigi Bruins: „Ik ben en blijf een middenvelder. foto Guido Benschop/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37