Het is al een wondertje dat Ivanovic op de baan staat Hoogendoorn of Van Praag wordt nieuwe voorzitter van voetbalbond Gemiste Spelen bleven tienkamper dwarszitten Nummer één van de wereld verslaat Doesjevina. Zestig afgevaardigden brengen vanavond in Zeist hun stem uit. 34 Woensdag 27 augustus 2008 PZC door Jeroen Mascini DEN HAAG/NEW YORK - Ana Ivano- vic tennist pas een paar dagen zon der pijn. Heel gek was het dus niet dat de als eerste geplaatste Servi sche met de nodige moeite de eer ste ronde van de US Open door kwam. De nummer één van de wereld versloeg de 56 plaatsen lager geno teerde Vera Doesjevina uit Rus land in drie sets: 6-1, 4-6, 6-4. Na een ijzersterke start moest Ivano vic tot het uiterste te gaan om de eerste grote verrassing in New York te voorkomen. Te vaak keek de twintigjarige Servische wanho pig naar haar moeder en haar coach Sven Groeneveld, één van de weinige Nederlanders op Flus hing Meadows, maar ze richtte zich op en sleepte de overwinning op karakter binnen. Ivanovic kende een prachtig eerste halfjaar in 2008 met een finale plaats op de Australian Open en winst op Roland Garros, waarmee ze ook voor het eerst de top van de ranking bereikte. Maar nadat de lange brunette in de derde ronde van Wimbledon verrassend verloor van de Chinese Jie Zheng, speelde ze tot begin au gustus geen wedstrijd. Voor de US Open kwam ze begin deze maand alleen twee keer de baan op in Montreal. Daarna meldde Ivanovic zich, al gearriveerd in Peking, he vig teleurgesteld af voor de Olym pische Spelen. Een blessure aan haar rechterduim hield de Servische aan de kant. Ze reisde vanuit Peking zelfs naar haar dokter in Australië en vloog vervolgens door naar New York, waar ze begin vorige week pas weer de training hervatte. „Ik had nv Ana Ivanovic begint moeizaam aan de US Open. De Servische nummer één van de wereld ver sloeg de Russische Vera Doesjevi na pas na drie sets: 6-1 4-6 6-4. geen kracht in mijn hand. Kon mijn racket niet eens vasthouden. Pas sinds een dag of drie train ik pijnvrij. Daarom ben ik enorm blij dat ik de tweede ronde heb ge haald." Pijnvrij of niet, haar fysieke proble men kwamen in set twee en drie, toen ze amper meer een backhand kon slaan, wel aan het licht. In to taal maakte Ivanovic liefst veertig ongedwongen fouten. Ter verge lijk: Doesjevina maakte er 27. De winnares gaf er maar een positieve draai aan. „Ik heb weinig kunnen trainen, dus dit was weer een mooie extra test." Op papier is ze de favoriet in New York, maar de praktijk is weerbarstiger. Ivanovic is tegelijkertijd optimistisch en rea listisch over haar kansen. „Ik ben al hartstikke blij dat ik weer op de baan sta en bekijk het partij voor partij. Hier het toernooi winnen is op dit moment wel erg veel ge vraagd. Maar ik ben wel één van de weinigen die amper heeft ge speeld de laatste tijd. Misschien is dat straks wel in mijn voordeel." door Jeroen Mascini ZEIST - Wordt Michael van Praag of Jan Willem Hoogendoorn de opvolger van de in april overleden voorzitter Jeu Sprengers van de voetbalbond KNVB? Zestig afge vaardigden van de voetbalbond brengen vanavond in Zeist hun stem uit. Puur op naamsbekendheid is de strijd tussen Van Praag en Hoogen doorn ongelijk. De eerste maakte in binnen- en buitenland naam als voorzitter van Ajax en bestuurder bij de Uefa en is dan ook veel be kender bij het grote publiek. Maar het volk stemt niet. Dat doen dertig vertegenwoordigers van de amateursectie en .eyenzo- veel afgevaardigden van de afde ling betaald voetbal bij de KNVB, nadat beide kandidaten vandaag een presentatie hebben gehouden en eventuele vragen hebben beant woord. Het lijkt spannend te worden in de Zeister bossen. De buitenwacht verwacht Van Praag dan wel als nieuwe bondsvoorzitter, maar Hoogendoorn rekent op unanie me steun van zijn amateurtak. Een stem van de profs erbij en de 57-ja- rige Hilversummer volgt Sprengers op. Een belangrijk onderwerp zal de voetbalpiramide zijn. Die is ge wenst door de meeste profclubs, maar afgeschoten door de ama teurs. Het nadeel van Hoogen doorn is dat zijn naam buiten het Jan Willem Hoogendoorn en Mi- chael van Praag dingen naar het voorzitterschap van de KNVB. Vanavond komt er tijdens een stemming duidelijkheid. - v p 1- yf Eef Kamerbeek in 1959 bij het discuswerpen tijdens de drielandenwedstrijd tussen Nederland, België en Engeland, in Londen. foto ANP Gooi niet veel bellen doet rinke len. De bankdirecteur is toch al ja renlang actief als voetbalbestuur der. Zo was hij tussen 1995 en 2006 penningmeester van de KN VB en de sectie amateurvoetbal. Hij paste ook op de centjes bij EU RO 2000 en was hoofd van de de legaties bij WK's of EK's van natio nale jeugdelftallen. Hoogendoorn heeft drie speerpunten: meer een heid in de bond oftewel minder verschil tussen de amateur- en proftak, de komst van een ministe rie van sport en continuïteit in de goede relatie met Uefa en Fifa. Van Praag (60) wil zich als voorzit ter ook inzetten voor meer een heid tussen de amateur- en profaf deling. Hij gelooft verder dat zijn internationale netwerk cruciaal kan zijn voor een plek in het Ue- fa-bestuur en daarna voor de lob by voor het dtg4n,isqren van het WK in 2018. Oud-atleet Eef Kamerbeek overleed gisteren op 74-jari- ge leeftijd in zijn woonplaats Eindhoven. Hij was al langere tijd ziek. Eef Kamerbeek (17 maart 1934) werd vooral bekend als de man van de gemiste Olympische Spelen van Melbour ne 1956. De tienkamper was als medaillekandidaat voor de olympi sche ploeg uitgereisd naar Austra lië, maar werd na de inval van de Sovjet-Unie in Hongarije door het NOC teruggeroepen. Tot op zijn sterfdag heeft die boy cot de Brabander dwarsgezeten: „We waren immers al in Melbour ne, en ik verkeerde in topvorm." De oud-marinier stond bekend als hard trainende atleet, die zich op trok aan de dakkapel van zijn wo ning en elke dag de zandheuvel bij Waalre voor en na zijn werk als bankwerker bij Philips op- en af rende. 'Superamateuristisch' noemde Ka merbeek topsport in de jaren vijf tig zelf. Kamerbeek moest bijna al les zelf uitvinden. Onorthodoxe trainingsmethodes schuwde hij daarbij niet: om beter over de hor den te komen, volgde Kamerbeek balletles en trainde hij in een mail lot in plaats van in de gebruikelij ke, laaghangende sportbroeken. Hij reisde ook als een van de eer ste atleten af naar Melbourne om zich beter te kunnen voorberei- NECROLOGIE Eef Kamerbeek 1934-2008 door Eric de Jager den. Toen het gewraakte telegram ('Verlaat allen olympisch dorp zoek elders onderdak - stop - draag burgerkleding indien onmo gelijk verwyder badge') arriveerde waarmee het NOC de vier al aan wezige Nederlandse sporters op de hoogte stelde van de boycot van de Spelen van '56, weigerde de tienkamper aanvankelijk uit de olympische stad te vertrekken. Met een smoes dat zijn moeder ziek was, werd hij uiteindelijk toch naar Nederland gelokt. Naar eigen zeggen had hij vanuit het op stijgende vliegtuig uitzicht op de openingsceremonie. Nederland was, samen met het Spanje van dictator Franco overi gens het enige land dat de Olympi sche Spelen van 1956 boycotte. In i960 kwam Kamerbeek wel in actie op de Spelen in Rome, waar hij vijfde werd. Vier jaar later in Tokio moest hij met rugklachten opgeven. Kamerbeek werd elf keer Nederlands kampioen op de tien kamp. Bij het discuswerpen, speer werpen en de 110 meter en 200 meter horden won hij ook nationa le titels. Op die laatste, incourante afstand is hij nog altijd houder van het clubrecord van PSV atle tiek. Eef Kamerbeek was sportam- bassadeur van Eindhoven en voor die stad ook betrokken bij, de orga nisatie van het EK voetbal in 2000. Ana Ivanovic kende een stroeve start op de US Open, foto Matt Campbell/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36