- lu Boasson Hagen neemt revanche 35 34 Aanklager onderzoekt overtreding Amrabat Hantuchova sneuvelt in de eerste ronde Nantes ontslaat trainer na drie wedstrijden Lesley Kerkhove ligt eruit in Vlaardingen Bonus voor Chinese gouddelvers op Spelen Van Hummel reageert frustraties af op ploegmaat. Woensdag 27 augustus 2008 Luigi Bruins gaat bij Feyenoord voor plaats op het middenveld KRAKAU - Middenvelder Xavi van Barcelona zet Piotr Brozek op het verkeerde been in de wed strijd tegen Wisla Krakau. Barcelona verloor gis teravond weliswaar met 1-0 in de voorronde van de Champions League, maar plaatste zich toch voor het hoofdtoernooi. In eigen huis had Barce lona twee weken geleden immers al met 4-0 ge wonnen van de Polen. Ook trainer Henk ten Cate bereikte met Panathinaikos het hoofdtoernooi van de Champions League. De Griekse club won in eigen stadion met 1-0 van Sparta Praag. Pana thinaikos had de heenwedstrijd in Praag ook al gewonnen (2-1Met Ajax was Ten Cate de afge lopen jaren minder succesvol. Hij slaagde er tot twee keer toe niet in het hoofdtoernooi van de Champions League te bereiken. Juventus plaatste zich eveneens voor de groepsfa- se. De ploeg speelde met 1-1 gelijk tegen FC Art- media. In eigen huis had Juventus met 4-0 gewon nen. foto Czarek Sokolowski/AP Van Praag en Hoogen- doorn strijden om voorzitterschap KNVB Tip? sport@pzc.nl ZEIST - De aanklager betaald voet bal is een vooronderzoek begon nen naar een overtreding van Nor- din Amrabat. De aanvaller van PSV raakte zater dag tijdens het duel om de Johan Cruijff Schaal met Feyenoord Nic ky Hofs vlak boven de enkel. Am rabat en Hofs moeten voor maan dag 12.00 uur de aanklager betaald voetbal een verklaring overhandi gen, waarna duidelijkheid komt over een eventuele schorsing. NEW YORK - Daniela Hantuchova is al in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Slowaakse tennisster had weinig in te brengen tegen qualifier Anna-Lena Grönefeld uit Duitsland. Het werd 6-4 6-2. Dina- ra Safina wist de tweede ronde wel te bereiken. De Russische ver sloeg de Amerikaanse Kristie Ahn: 6-3 6-4. pagina 34: stroeve start Ivanovic NANTES - De Franse voetbalclub Nantes heeft gisteren trainer Mi chel der Zakarian en zijn assistent Patrice Gentil ontslagen na een te leurstellende competitiestart. De club, die vorig seizoen promoveer de naar de hoogste divisie, staat met twee verloren wedstrijden en een gelijkspel voorlaatste in de Li- guei. De 45-jarige Der Zakarian was sinds 2006 werkzaam bij Nantes. De Armeniër speelde in het verle den zelf ook voor de Franse club. VLAARDINCEN - Lesley Kerkhove heeft de eerste ronde van het Fu- turetoernooi in Vlaardingen niet overleefd. De Zierikzeese tennisster verloor gisteren in de eerste ronde van Lindsay Lee-Waters. De 31 jarige Amerikaanse won met afgeteken de cijfers. Het werd 6-2, 6-1. De uitschakeling was een teleur stelling, maar het geeft Kerkhove nu wel de gelegenheid om goed te herstellen van irritaties in haar bei de knieën. door Patrick Delait BRUSSEL - Veel woorden heeft Ed- vald Boasson Hagen niet nodig I om zijn bedoelingen duidelijk te maken. Nadat hij een mogelijke eindzege in de Eneco Tour maan- dag had verspeeld door een tacti sche blunder, wilde de Noor I slechts één ding: zijn fout zo snel zo mogelijk rechtzetten. Lang heeft het 21-jarige toptalent van Team Columbia niet moeten wachten op zijn revanche. In Brus sel toonde Boasson Hagen gisteren dat hij niet voor niks door Jan en alleman de hemel wordt in gepre zen. Zonder de afwezige Tom Boo- nen en Daniele Bennati, beiden vertrokken naar de Vuelta, toonde hij zich in de buurt van het Ko ning Boudewijnstadion superieur in een curieuze sprint. Een kop groep van negen, met de Nederlan ders Bram de Groot (Rabobank) en Floris Goesinnen (Skil-Shima- noj, werd pas in de laatste rechte lijn bij de lurven gevat. Jimmy En- goulvent bood nog kranig verzet, maar ook de Fransman van Crédit Agricole moest op de meet plooien voor het machtsvertoon van Boasson Hagen. Eerder dit seizoen won de Noor al een tijdrit in het Critérium Inter national en de GP Dénain. Kenny van Hummel, in de Eneco Tour al drie keer in de topvijf, deed dit keer niet mee voor de prijzen. En dat irriteerde de sprinter van Skil-Shimano mateloos. Ploeglei der Rudie Kemna moest de gemoe deren zelfs bedaren, toen Van Hummel in de camper van Skil zijn frustraties afreageerde op Piet Rooijakkers. De 26-jarige Van Hummel, die maandag ook al werd onttroond als leider in het puntenklassement, stelde Rooijak kers op niet mis te verstane wijze verantwoordelijk voor het feit dat hij er in de sprint niet aan te pas Edvald Boasson Hagen wint de zesde rit van de Eneco Tour. De Noorse wielrenner is de snelste in de 184 kilometer lange rit van Maldegem naar Brussel. was gekomen. Kemna: „Het was de bedoeling dat Piet hem in de laatste bochten op sleeptouw zou nemen. Dat is blijkbaar niet ge beurd, dus kan ik de woede van Kenny wel begrijpen. Van Hum mel is in vorm. Hij rook vandaag zijn kans. Dan mag hij van mij best teleurgesteld zijn. Sterker: het is goed dat het af en toe knalt in het team. Ik zorg er dan wel voor dat de plooien worden glad gestre ken." Skil-Shimano verzekerde zich gisteren wél van een troost prijs. Omdat hij als eerste boven kwam op de Bosberg en de Bruine- put mag Floris Goessinnen zich winnaar noemen van de Klim merstrofee, goed voor een bonus van 1000 euro. Zoals verwacht is de winnaar van de Eneco Tour ook dit jaar pas op de slotdag bekend. In de individue le tijdrit (18,4 km) die vandaag in Mechelen wordt verreden, verde digt leider Andre Greipel (Colum bia) een voorsprong van elf secon den op Ivan Gutierrez, de winnaar van vorig jaar. Ook Sebastien Ros- seler (15 seconden), Michael Ro gers (18)Koen de Kort (18), Joost Posthuma (21) en Stijn Devolder (22) zijn nog kansrijk. Rabo-renner Joost Posthuma gokt op een herhaling van de Driedaag se van de Panne in maart. Zijn ze ge in de afsluitende tijdrit was des tijds meteen goed voor de eind overwinning. „Het parkoers is mij op het lijf geschreven." Algemeen klassement 1Greipel 26.04.46 2. Gutierrez (Spa) 0.11 3. Roelandts 0.12 4. Rosseler (Bel) 0.15 5. Rogers (Aus) 0.18 6. De Kort 7. Tankink 0.19 8. Posthuma 0.21 9. Devolder (Bel) 0.22 10. Rooijakkers 0.24 14. De Jongh 0.31 22. Knaven 0.46 25. Leezer 0.50 33. Curvers 3.11 43. Van Hummel 15.10 52. Langeveld 15.25 64. Matthé Pronk 16.43 PEKING - De Chinese staat looft een bonus uit van 350.000 yen, on geveer 35.000 euro, aan iedere Chi nese gouden medaillewinnaar op de afgelopen Olympische Spelen van Peking. De bonus is bijna twee keer zo hoog als vier jaar geleden. Goud in Athene leverde een Chinese olym pisch kampioen 200.000 yen op (20.000 euro). De premie voor 2008 kost de staat bijna 1,8 mil joen euro, want China vergaarde 51 gouden plakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35