Zonnebrillen bepalen straatbeeld Él door Daisy van Poelje Ze worden over het algemeen ge- Druikt om de ogen te beschermen legen UV-straling en het felle licht, maar de laatste jaren bepalen ze toch grotendeels het mode beeld. Zonnebrillen. Groot of klein, met lichte of donke re glazen, sportief of klassiek, alles lijkt te kunnen met zonnebrillen. Ze zijn al te krijgen voor een paar euro, maar de prijzen kunnen op lopen tot wel honderden euro's. Voor ieder wat wils blijkt. Ook deze zomer is de grote zonne bril niet weg te denken uit het straatbeeld. Dit montuur is voornamelijk te zien bij de wat jongere leeftijdsca- legorie. Helaas zijn deze grote ge vallen niet voor iedereen geschikt, maar gelukkig bestaat er nog teeds de mogelijkheid een kleine re aan te schaffen. De wat sobere kleuren als zwart, bruin en wit doen het ook dit jaar goed. Daarnaast is er keuze tussen simpele effen zonnebrillen, brillen met steentjes of brillen waarvan de pootjes zijn uitgewerkt. Monturen met logo's van bekende merken zijn daarentegen helemaal uit. Opvallend is dat zonnebrillen min der trendgevoelig zijn dan kleding. Het aangeschafte exemplaar is daardoor meerdere jaren te gebrui ken en niet van het ene op het an dere moment uit de mode. De mannen blijven gelukkig niet achter, ook voor hen is er de laat ste jaren steeds meer keuze. Het straatbeeld laat veel zogeheten pilo- tenbrillen zien, maar ook de spor tievere modellen blijven. Zonnebrillen op sterkte waren vroeger niet echt trendy, maar de laatste jaren gaat ook dat de goede kant op. Bij elke opticien zijn te genwoordig mooie modellen te vinden die voldoen aan de laatste trends. Dus ook met glazen op sterkte kan men hip zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30