liï«!asi|S Snel evaluatie van overlast Cruyff Court Opvoering historisch spel De Kraankinderen in Zierikzee onzeker Varkensproef komt er toch DIS THAT Wolphaartsdijk wil dorpsfilm toch afmaken Toch geen schadeclaims tegen festival Monsterkanotocht in recordtijd Buren voetbalveld bang voor geluidsoverlast en verlies van uitzicht. PARTTIME VERKOOPSTERS Stichting met handen in het haar door gebrek aan verkeersregelaars. Schaafwonden bij botsing in Middelburg Redders halen Duitse zeiler van zandplaat w PZC Woensdag 27 augustus 2008 25 door Maurits Sep VLISSINGEN - Als het Cruyff Court overlast door jongeren niet vermin dert maar juist erger maakt, zoals directe omwonenden vrezen, dan is de gemeente Vlissingen bereid te praten over sluiting van het kunstgras voetbalveld. Wethouder Frans Prins zegde dat gisteravond toe op een informatieavond voor omwonenden. „Zodra het er ligt, komen we na één maand allemaal bij elkaar om te evalueren. Komen uw vooroor delen uit, dan nemen we meteen maatregelen. Als het niet voldoet en tot een onleefbare situatie leidt, ga ik met u om tafel om te praten wat we ermee zullen doen." Prins benadrukte meermalen dat de gemeente er alles aan zal doen om ervoor te zorgen dat het Cruyff Court er 'piekfijn' uit gaat en blijft zien. „Zodat jongeren er trots op zijn en er geen puinhoop van durven te maken." Bij het Scheldemond College komt een ca mera te hangen die 24 uur per dag filmt wat er op het veld gebeurt. 1^ Als het Cruyff Court bij Bossen- burgh de overlast door jongeren niet minder maar erger maakt, neemt de gemeente maatrege len. Ook sluiting is een optie. De beelden kunnen worden ge bruikt om overlast later aan te pak ken. Ook zal de politie controleren en wil het buurtcomité helpen met het beheer en toezicht. Het Cruyff Court - het eerste in Zeeland - komt op een weiland tussen de wijken Bossenburgh en Westerzicht. De gemeente voor spelt dat de overlast die jongeren nu her en der veroorzaken, min der zal worden omdat ze gaan sporten in plaats van rondhangen en met scooters scheuren. Het wijkcomité Bossenburgh is blij met het Cruyff Court. Het acti viteitencomité van de wijk ook. Ze ker de jeugd van 4 tot 13 jaar zou er behoefte aan hebben. Bewoners die aan de rand van Bos senburgh wonen en nu op een weiland met koeien uitkijken, zijn er echter allerminst blij mee. Ver lies van uitzicht en geluidsoverlast zijn de problemen die ze verwach ten. „Kinderen hebben rechten, maar hebben wij ook rechten?" vroeg een buurtbewoner zich hard op af „Ik ben sportbuurtwerker ge weest in Goes en ik ken de jeugd om wie het gaat. Dat wordt een drama", voorspelde een ander. Volgens hem zijn er ook al genoeg speelplekken in de buurt. Over die speelplekken bij Bossenburgh (bas- ketbalkooi en skatebaan) zijn om wonenden tevreden. Terwijl zij vooraf ook overlast vreesden en voorspelden. Dat is niet uitgeko men, merkte een wijkbewoner op. THOLEN - Tholen lijkt op korte ter mijn toch te kunnen beginnen met de proef van het biobedfilter bij varkenshouderijen. In de gemeente wordt veel ge klaagd over de stank die de var kenshouderijen uitstoten. Geen en kel filter dat in ons land wordt ge bruikt, kan die geurhinder vol doende wegnemen. In het buitenland wordt volgens Voor onze winkels in dames- en herenmode, woondecoratie en gifts in Middelburg en Zoutelande zijn wij dringend op zoek naar Leeftijd vanaf 18 jaar. Goede verdienste en mogelijkheid om per direct aan de slag te gaan in een gezellig team. Stuur een sollicitatie per brief naar Dis That, Langstraat 11-13, 4374 AN Zoutelande, of per e-mail naar michel@disandthat.nl BIEZELINGE - Alle ogen mogen afgelopen weken op Pe king gericht zijn geweest, Elia ter Wisscha uit Biezelinge heeft zondag in Friesland ook een prestatie van wel haast olympisch formaat geleverd: ze legde de non-stop elfstedentocht per zeekajak in 31 uur af, de snelste tijd van een vrouw tot nu toe. De tocht per kajak wordt jaar lijks georganiseerd door kanovereniging Onder de Wad den uit Franeker. foto Mathanje den Boer de gemeente wel gewerkt met een filter dat werkt: het biobedfilter. Probleem is dat het in Nederland niet op de lijst van toegestane sys temen staat. De gemeente Tholen wil het filter wel op die lijst krijgen en heeft twee varkenshouders bereid ge vonden mee te werken werken aan een proef die daartoe moet lei den. door Marijke Vael ZIERIKZEE - Er wordt gerepeteerd sinds oktober, kostuums en decor stukken zijn gereed en kaarten worden volop verkocht. Toch is het, volgens Guusje Poot van de stichting Historische Spelen Zierik zee, onzeker of de voorstellingen van De Kraankinderen in septem ber doorgaan. Het openluchtspel bij de Zierikzee- se Oude Haven staat op losse schroeven door gebrek aan ver keersregelaars, die bezoekers ver wijzen naar een parkeerplaats. De afgelopen jaren, toen de voorstel lingen in juni werden gehouden, werd de klus geklaard door scouts. Maar de Zierikzeese scouting kan daar in september geen mensen voor vrijmaken. Contacten met or ganisaties als de Wielerronde Zie rikzee, Reddingsbrigade, ANBO, ROC's en Kunst Eer leverden niet het gewenste resultaat op, zo dat de organisatie met de handen in het haar zit. Het belang van verkeersregelaars is groot. Niet alleen om verkeers chaos te voorkomen, maar ook om dat aan gemeentelijke goedkeuring voor het evenement de eis is ge koppeld dat dit alles goed geregeld moet zijn. „De regels en controles op dit gebied zijn aangescherpt", zegt Guusje Poot. Zij is nog in gesprek met directeur Martens van de Pontes Scholen- groep Pieter Zeeman in Zierikzee en het Welzijnshuis. „Oudere leer lingen kunnen met dit vrijwilli gerswerk studiepunten verdienen. Maar omdat de school pas donder dag begint, is niet duidelijk of er voldoende animo voor is." Voor elk van de zeven voorstellin gen, die worden gehouden in de periode van 10 tot en met 20 sep tember, zijn zes verkeersregelaars nodig van 18.00 tot 24.00 uur of een deel daarvan. Mensen die wil len helpen, kunnen zich melden bij Guusje Poot via 06-49620421. De opvoeringen van De Kraankin- deren door de stichting Histori sche Spelen in september staat op losse schroeven door gebrek aan verkeersregelaars. Middelburg - Een bromfietser en fietser zijn licht gewond bij een aanrijding, gisteren omstreeks 16.30 uur op het brom-/fietspad van de Walcherseweg in Middel burg. De 18-jarige bromfietser uit Hendrik Ido Ambacht wilde de voor hem rijdende 17-jarige fietser uit de gemeente Veere inhalen, maar reed hem van achteren aan. Beiden liepen enkele schaafwon- c den-op. De fiets raakte, beschadigd. NEELTJE JANS - Redders van station Noordland bij Neeltje Jans hebben maandagmiddag een omgeslagen catamaranzeiler van een zandplaat gehaald. De Duitser was rond kwart over twee omgeslagen door een navigatiefout en kon zijn boot niet meer recht krijgen. Een passe rende zeiler sloeg alarm, waarna reddingsboot Harder de catamaran weer in stelling bracht. De Duitser kon zijn weg vervolgen. WOLPHAARTSDIJK - De Vereniging Gemeenschap Wolfaartsdijk wil de dorpsfilm waarvoor ze in 2004 de opdracht had gegeven, nu toch echt afmaken. Twee vrienden uit het dorp heb ben in 2004 opnames gemaakt van het dorpsleven. Aan de monta ge zijn ze echter nooit toegeko men. „De vriendschap tussen die twee is schijnbaar bekoeld ge raakt", zegt voorzitter van de vere niging Sjaan Huissoon. De vereni ging wil de montage nu wellicht uitbesteden. „Een dorpsgenoot zou het doen, maar het blijkt een te grote klus te zijn. We kijken nu wat het kost om het te laten mon teren. Op 8 september beslissen we of we het ervoor over hebben. Dat moet, anders kunnen we net zo goed opnieuw gaan filmen." SAS VAN GENT - Belangenbeharti ger Monique Kroon van de arties ten die zaterdag waren geboekt voor het benefietfestival van de Stichting voor de Minderbedeel den, ziet af van aangifte van ver duistering. Na overleg met de poli tie in haar woonplaats Oss conclu deert ze dat dit geen zin heeft. „De artiesten en ik hebben name lijk niets gedoneerd aan het festi val. Iedereen die dit wel heeft ge daan, bijvoorbeeld ten bate van een veiling, kan aangifte doen." Zij roept wel alle artiesten op om een schadevergoeding bij de stichting in te dienen. „De artiesten hadden dit optreden in Hulst al maanden in hun agenda's staan. Ze hadden ook elders kunnen zingen. Boven dien komt hierdoor hun goede 'naam in het geding."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27