PZC I 21 Veel animo voor Bestevaer Nieuwe regels verkoop panden blijven 'subjectief Fietsbrug over watergang bij Koudekerke Surant geeft allochtonen arbeidscursus WALCHEREN 27 Elf aannemers in de rij voor bouwrijp maken grond Scheldeterrein. Slijterij Woensdag 27 augustus 2008 Boasson Hagen neemt revanche in Eneco Tour Angstcultuur bij politiekorps in Zeeland Tip? redwalch@pzc.nl J'-~ i - "w-w- V( >1 uinlua SCHELDE kwartier! Elf aannemers staan te trappelen om de eerste fase van de nieuwe wijk in het Scheldekwartier voor hun rekening te nemen. foto Lex de Meester door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Aannemers staan in de rij om hun naam te verbinden aan het Scheldekwartier. Voor het bouwrijp maken van de eerste fase van hét nieuwbouwplan van Vlis- singen, Bestevaer, zijn elf inschrij vingen binnengekomen. Het college van burgemeester en wethouders maakt volgende week een keuze uit de aannemers. Dat zal de goedkoopste zijn. Die moet zich dan nog een paar weken voor bereiden, om op maandag 22 sep tember de eerste vrachtwagens het Scheldeterrein op te kunnen rij den. Dat gebeurt via de Houtkade -langs Het Dok- en de Konings weg, zodat bewoners er geen last van hebben. Voor de Gravestraat belooft de gemeente nadrukkelijk het verzoek uit te spreken om die te mijden. Ruim zesduizend vierkante meter verharding wordt opgebroken om riolering, nutsvoorzieningen en wegprofielen aan te leggen. Het ge bied ligt rondom de drie toekom stige bouwblokken op de Steenen Beer en links en rechts van het Dokje van Perry. Als de werkzaam heden klaar zijn, komt er een heel dun laagje asfalt overheen. Uiter lijk februari 2009 moet de eerste fa se bouwrijp zijn gemaakt. Omdat ook de Kleine Markt en de Steenen Beer worden bebouwd, verdwijnen daar de parkeerplaat sen. Maar daar heeft de gemeente wat op bedacht: bewoners van de binnenstad, die daar altijd hun au to parkeerden, kunnen vanaf vol gend jaar terecht in de Wilhelmi- nastraat, de Hendrikstraat en de Zeemanserve. Dat geldt ook voor winkeliers. Voor bezoekers van de Vlissingse binnenstad, zonder ver gunning, zijn er de parkeergarages en de -gratis- Koningsweg. Mocht de aannemer nog vervuilin gen tegenkomen op het Scheldeter rein, dan pakt hij die gelijk aan. Vooral onder de Steenen Beer ver wacht de gemeente nog wel wat 'rotzooi' te vinden. Bewoners van het rijtje monumenten in dat ge deelte hoeven echter niet te vre- W* De eerste fase van het Schelde- kwartier is aanbesteed; volgende week wordt bekend welke aanne mer de grond bouwrijp mag ma ken. De belangstelling is groot. zen vanuit de voordeur direct in een bouwput te stappen; zij be houden hun brede stoep. Volgend jaar begint Bestevaer echt vorm te krijgen. Dan start project ontwikkelaar AM Zeeland met de bouw van de nieuwe woonwijk. Als die daarmee klaar is, gaat het asfaltlaagje er weer af en kiest de gemeente welke definitieve bestra ting er komt te liggen. Dat kunnen klinkers zijn, maar ook asfalt. Dat gebeurt in 2010, het jaar dat de eer ste fase wóónrijp wordt gemaakt. Aan wie de gemeente Vlissingen die klus gunt, wordt tegen die tijd bepaald. Veel later nog is het pas de beurt aan het Dokje van Perry. De restauratie van het monu mentje aan de Steenen Beer is vol gens de gemeente te bijzonder om al in de eerste bouwfase mee te ne men. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De procedure rond de verkoop van de Latijnse school in Middelburg is niet goed ge volgd, erkent wethouder Albert de Vries (PvdA). De gemeenteraad had hem dat in juni al te verstaan gegeven. De Vries heeft nu een voorstel klaar om de verkoop van panden in de toekomst soepeler en duidelijker te laten verlopen. Als de gemeente een pand wil ver kopen, wordt een advertentie ge plaatst, waarna mensen zich bij de gemeente kunnen melden met ideeën. Daarna bepaalt het college of het een voorkeur heeft voor een bepaalde bestemming. Als er meer gegadigden zijn met hetzelfde idee, kunnen ze allemaal inschrij ven en wordt het pand verkocht aan de hoogste bieder. Als het col lege geen voorkeur heeft voor een bestemming, wordt het pand ver kocht aan de hoogste bieder. Maar er zijn - toch weer - uitzon deringen: als het college vooraf vindt dat de verkoop van een pand aan een bepaalde partij een groot maatschappelijk belang dient, dan moet het college het pand aan die partij kunnen verko pen, vindt De Vries. „Er zitten sub jectieve elementen in, maar je moet nu eenmaal afwegingen ma ken in de politiek. We moeten wel zorgen dat we zorgvuldigheid je gens derden in acht nemen. Op het moment dat we vinden dat een bepaalde partij een pand moet kunnen kopen, toetsen we dat eerst bij de raad." De Latijnse school werd gegund aan Woongoed, die het pand wil verhuren aan het Centre for Tran satlantic Studies. De eigenaren van een restauratieatelier voor boeken hadden echter een hogere prijs ge boden dan Woongoed. Het college rechtvaardigde de keuze door te wijzen op het belang dat het cen tre heeft voor Middelburg. KOUDEKERKE - Over de Valkenisse- watergang bij Koudekerke komt een fietsbrug. Die is nodig omdat de Braamweg dit jaar opnieuw wordt ingericht. De Braamweg ligt bij bedrijventerrein Karreveld. De weg wordt verbeterd. Bovendien komt er een fietspad. Om te voorkomen dat het werk vertraging oploopt, moet de fiets brug zo snel mogelijk worden ge plaatst, vindt de gemeente Veere. Die heeft het bedrijf Haasnoot Bruggen uit Rijnsburg uitgekozen om de brug te bouwen. Haasnoot Bruggen was één van de zes bedrij ven die belangstelling hadden ge toond voor het project. Vier ervan konden niet voldoen aan de eisen van de gemeente en brachten geen offerte uit. De fietsbrug kost de gemeente ruim 78.000 euro. De reconstruc tie van de Braamweg wordt op 10 september aanbesteed. VLISSINGEN - Omdat uit onderzoek blijkt dat veel allochtonen niet aan werk komen vanwege het gebrek aan sollicitatievaardigheden, gaat de Vlissingse stichting Surant hen die proberen bij te brengen. Dat doet ze met een tweedaagse cursus in haar gebouw aan de Adriaen Coortelaan. Coaches leren deelnemers alles over regels, codes en wetten, maar ook sociale vaar digheden. De training belooft in tensief, maar praktisch te zijn. De cursusdagen zijn op woensdag 10 en donderdag 11 september, van 9.00 tot 15.30 uur. Deelname kost vijftien euro, inclusief lunch en cursusmap. Het is belangrijk dat cursisten het Nederlands beheer sen. Zij kunnen zich aanmelden op Batenburg 22 in Vlissingen of bij Lucia Hamelink (06-22389452) of bij Jules Bottse (0118-466989). Tip? redactie@pzc.nl Jochies onder de tien weten tegen woordig veel. Ze zijn tien keer handiger met de computer dan hun ouders en surfen soms langs stekjes waar hun ouders rooie oortjes van zouden krijgen. Toch zijn er nog onontgonnen ge bieden. Zo mocht Björn onlangs met oma mee uit winkelen. Niks bijzonders, ware het niet dat ook nog even de slijterij werd aange daan. Dankzij oma's begeleiding mocht hij mee naar binnen. Daar keek hij zijn ogen uit. Tallo ze flessen met etiketjes. Nadat hij een poosje langs de wijnschap pen had gekuierd, leek hem deze zaak toch niet koosjer. Hij fluis terde oma toe: „Niks kopen hoor, alles is hier over de datum!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23