Strandevenementen bedreigd Echtgenote huisarts Tilhurg bekent ombrengen twee kinderen Kustmarathon en races lopen gevaar door plan voor natuur Voordelta. 'Kunst en cultuur goed voor Zeeland' KERSTSHOPPING YORK Word ook abonnee! Zuid-Ossetië viert 'onafhankelijkheid Woensdag 27 augustus 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 202 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 door Maurits Sep en Joeri Wisse DOMBURG - De Kustmarathon, de motorraces op de Zeedijk van Westkapelle en andere toeristische activiteiten op de Veerse stranden worden bedreigd door het be- heerplan Voordelta van Rijkswater staat. Dat concludeert de gemeen te Veere, die daarom bezwaar maakt tegen het plan. Doel van het beheerplan Voordelta is mense lijke activiteiten te laten samen gaan met natuurbescherming. Eer dere toezeggingen over 'bestaand gebruik' van de stranden worden min of meer ingetrokken, stelt de gemeente Veere. Daarom moeten voor zowel de Kustmarathon als Races by the sea in Westkapelle nieuwe procedures gevoerd wor den. Daaruit moet blijken of de evenementen schadelijk zijn voor de natuur en of ze dus mogen doorgaan. Het gemeentebestuur vreest voor een negatief oordeel, gelet op de eindconclusie van het beheerplan. Daarin staat namelijk dat 'vrijwel alle beschermde natuurwaarden negatieve effecten ondervinden' van andere activiteiten. Dat bete kent dat uitbreiding van het toeris me op voorhand lijkt uitgesloten. De Kustmarathon en andere evenementen op de stranden van de gemeente Veere worden mogelijk verboden door een plan voor de natuur op de Voordelta. De gemeente Veere wijst er ook op dat de stranden bij de Veerse Dam en Neeltje Jans niet zijn on derzocht. Dat kan ook negatieve gevolgen hebben voor de recreatie. Ook Noord-Beveland en Schou- wen-Duiveland maakten bezwaar tegen het beheerplan Voordelta. Het zou 'doldwaas' zijn als door het beheerplan de Kustmarathon niet meer door kan gaan, vindt Lein Lievense, voorzitter van het evenement. „Ik ben erg in m'n nopjes met het feit dat de gemeen te protesteert tegen dit plan." Tege lijkertijd toont hij zich verbaasd over de mogelijke bedreiging van het sportevenement. „In geen en kel overleg met de gemeente heb ik hier iets over gehoord." Lie vense kan zich niet voorstellen dat de marathon schadelijk kan zijn voor de natuur. „We lopen alleen maar hard en blijven daarbij bin nen de paden." Hij voorspelt 'een storm van protest' als de mara thon vanwege het beheersplan ver boden zou worden. pagina 3: commentaar BORSSELE - We moeten af van het beeld dat kunst en cultuur alleen maar geld kosten, zei commissaris van de koningin Karla Peijs gistera vond bij de opening van het Zee land Nazomerfestival (ZNF). Zij wees op het economisch, maar ook het maatschappelijk belang, dat niet altijd in geld is uit te druk ken. Het festival begon met de pre mière van het toneelstuk 'Kwartet' bij de Covra in Vlissingen-Oost. pagina 2/3: festivals doen Zee land glanzen pagina 17: parel oogst lof Nazomerfestival is pareltje in Zeeuwse cultuur reageer op www.pzc.nl Hoe dieper onder de zeespiegel, hoe hoger de premie &9X 16% 74% aantal reacties: 361 EN TSKHINVALI - Vreugde in Tskhinvali, hoofdstad van Zuid-Ossetië. Rusland heeft gisteren dit ge bied erkend, evenals Abchazië. Beide regio's zijn afvallige Georgische provincies. In het westen is afkeurend gereageerd op die stap. De Russische president Medvedev ondertekende gisteren een decreet waarmee de onafhankelijkheid wordt er kend. Dat gebeurde nadat Zuid-Ossetië en Abcha zië vroegen hun eenzijdig uitgeroepen onafhanke lijkheid te bevestigen, foto Maxim Shipenkov/EPA pagina 7: westen hekelt Russische expansie waarom zou je verder zoeken Minicruise Engeland incl. 1 hotelnacht in Hilton York**** www.kras.nl/29113 TILBURG - De echtgenote van een huisarts uit Tilburg heeft tegen over de Belgische politie bekend dat zij haar twee jongste kinderen zondagavond heeft gedood. De Belgische vrouw is in het zie kenhuis waar zij ligt aangehouden voor dubbele moord. Ze verstikte zoontje Marcel Junior (2) en doch tertje Julie (4) in Kapellen (België) met een kussen, waarna ze pro beerde zelfmoord te plegen. De li chaampjes zijn ontdekt nadat de vrouw uit een raam naar buiten Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 t/m 7; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13 en 15; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 33 t/m 37; Televi sie: 38 en 39. sprong en naar het ziekenhuis was vervoerd. De vader, een Belgische huisarts die sinds enige jaren prak tijk houdt in Tilburg, was tijdens het drama niet thuis. Het paar had relatieproblemen. De man kreeg in juni 2001 in Antwerpen een jaar voorwaardelijke celstraf we gens brandstichting in het woonge deelte boven zijn toenmalige huis artsenpraktijk in Hoevenen (Bel gië). Die daad zou ingegeven zijn door problemen met zijn eerste vrouw en door een depressie. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 zie pagina mm030M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1