effeweg.nl I www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 '6 Varkenscastratie Schouwenaar Topsalarissen Subsidiëring milieuclubs Belle Perez Protestlied supervoordelige busreizen 5 dgn Wismar, Rostock, Rügen 'ïisah 8 dgn Tsjechië Reuzengebergte Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? I PZC Dinsdag 26 augustus 2008 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Reactie op brief van 23 augustus over de varkenscastratie. Wietse Haak vermeldt in zijn bijdrage dat de consument eens het proces van big tot slacht zou moeten bijwo nen teneinde een ander koopge drag van de consument te bewerk stelligen. Het punt is echter dat de vleesindustrie, toegespitst op de bioindustrie, zodanig bewust is ge marginaliseerd dat veel consumen ten niet weten wat zich allemaal aan dierenleed afspeelt. Varkens die nooit het daglicht zien, fouten met het vooraf verplicht verdoven van slachtvee. Duidelijk is dat als het morele gehalte van onze sa menleving afgewogen kan worden aan onze manier van omgaan met dieren, we dik in de min eindigen. En dat is een gemiste kans voor ons maar vooral voor al die dieren. Cees Cosijn Burgemeester Geillstraat 21, Temeuzen In de PZC van 23-08 staat dat een onafhankelijke commissie onder zoekt of er onder het bewind van de heer Goudswaard zaken mis zijn gelopen bij politie Zeeland. Het is een hele regel, en passant krijgt ook de heer Schouwenaar een veeg uit de pan. Het mogelijk chantabel zijn van Goudswaard wordt niet ontdekt of naar buiten gebracht door onze speurders en hen die hen daadwerkelijk aanstel len. Dat schuiven we dan maar op het bord van Schouwenaar. Ik vind dat de politie inclusief de on dernemingsraden en bonden eerst moet kijken naar het eigen functio neren en niet alles zoveel mogelijk met de mantel der liefde moet be dekken of onder het tapijt schui ven. Bijv. na het verhaal van de mep pende agenten had het op de weg van dezelfde ondernemingsraad en bonden gelegen zich daarvoor te verexcuseren. Dat doet dan Schouwenaar maar voor ze. En nu zou barbertje Schouwenaar moe ten hangen, dat is wel erg simpel. G. Fongers Roompot 9, Arnemuiden Salarissen Top Thuiszorg, staat in de PZC (20-08). Volgens mij maakt het niet uit of je WD'er of GL'er bent, SP'er of SGP'er, CDA' er of PvdA'er. Iedereen kan nu con stateren dat het bij salarissen van (top?)bestuurders in de (thuis-) zorg om niets meer en niets min der gaat dan om gelegaliseerde diefstal. We zullen dit collectieve probleem zonder te 'zwarte pie ten' dan ook met z'n allen legaal moeten oplossen. Adri Walhout Magnoliastraat 57 A, 's-Gravenpolder. Minister Cramer 'denkt' dat de meerderheid van het volk achter het beleid van subsidiëring van be paalde organisaties staat (PZC, 25 augustus). Beter is om iets zeker te weten. Degenen die vóór milieu defensie zijn, zijn terecht gemoti veerd begaan met de toekomst van moeder aarde, maar zijn dikwijls mensen wier inkomen niet lijdt onder milieumaatregelen. Ze ken nen de ellende en frustratie niet om tussen bureaucratische klip pen door te moeten varen, verbo den worden te doen wat je al jaren Boek online via www.adballon.nl doet en tenonder te gaan; iets wat de visserij en vele andere bedrijfs takken soms pijnlijk ervaren. Daar naast hebben de door het beleid getroffen bedrijven dikwijls de adem niet om lang te procederen; de gesubsidieerde milieuclubs wel. Over rechtsongelijkheid gespro ken! Milieubeheer dreigt te ontaar den in een heksenjacht, waarin niet alleen de koppen van de hek sen rollen, maar tevens die van hardwerkende mensen. Dit gaat te ver! Aan milieudwepers en militan te stenengooiers heb je niks, die verpesten alles. Ook de dialoog. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Ik hoop dat ik namens alle christe lijke jongeren in Zeeland mag spre ken, als ik zeg dat ik het erg be treur dat veel van de concerten in Zeeland georganiseerd worden op een zondag! In de krant van maan dag las ik dat Goes in Concert niet uitverkocht was; Belle Perez was niet zo goed ontvangen en ook Nick en Simon trokken niet de no dige jeugd. Nee, vind je het gek als de christelijke jeugd uit Zeeland daar niet naar toe wil (en mis schien ook niet mag)! Ik hoop dat er bij het volgende concert ook eens rekening wordt gehouden met de christelijke jeugd. Wedden dat het concert dan wel uitver kocht is?! Josephine de Nooijer Distelstraat 1Arnemuiden De boeren in plan Perkpolder heb ben gelijk dat ze protesteren. Hun grond wordt onteigend tegen de prijs van landbouwgrond. Die grond komt daarna als peperdure bouwgrond in handen van AM en Rabo-Vastgoed. Het winstbejag van deze projectontwikkelaars strekt zich ook uit tot de bewoners van de regio door de aanleg van de jachthaven waarvoor de Perkpol- derveerhaven, nodig voor een toe komstige veerbverbinding, moet worden opgeofferd. De dure hui zen in het plan worden immers nog meer waard, als de bewoners uitzicht hebben op de jachthaven met dure boten van rijke Belgen en niet op een veerverbinding. A. Broekmans Wilhelminalaan 21, Hulst 5 dgn Eifel en Ahrdal Vertrek: 22 sept, 6,20 okt Hoogtepunten: Monschau, Bad Neuenahr, Ahrweiler, Mayschoss, wijnstad Boppard, Königswinter, Drachenfels, Schloss Drachenburg, boottocht op de Rijn, Keulen. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt, 4 maal diner, muziekavond in het hotel, vervoer per Tourist Class touringcar. 5 dgn Halle Leipzig en Wörlitz Vertrek: 8 sept, 6, 20 okt, 3 nov. Hoogtepunten: Gedenkstatte Mariënborn, chocoladefabriek, stadsrand ritten en -wandelingen Halle en Leipzig, rondvaart Saaie, Hauptbahnhof, Naumberg, Dom, Wörlitz, Bitterfeld, Schloss Oranienbaum, boottocht per gondel Wörlitzer See. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet, 4 maal dinerbuffet, stadsrand ritten en -wandelingen Halle en Leipzig o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar. Vertrek: 8,15 sept Hoogtepunten: Wismar, Rostock, St Nikolaikerk, boottocht naar de haven van Wamemünde, schiereiland Rügen, Wismar, Bad Doberan, badplaats Külungsborn, Rauchhaus Mölln. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet, 4 maal dinerbuffet, stadsrondrit en -wandeling Rostock o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar. v 5 dgn Oostende Vertrek: 22 sept, 6, 27 okt, 3 nov. Hoogtepunten: Fort Napoleon, vuurtoren Lange Nelle, stadswandelingen door Antwerpen, Oostende, Brugge en Brussel o.l.v. gids, bezoek havenplaats Nieuwpoort. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt, 4 maal diner, stadswandelingen door Antwerpen, Oostende, Brugge en Brussel o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar. L-vWL±*.. Vertrek: 19 sept, 10 okt Hoogtepunten: Harrachov, Mumlava watervallen, Spindleruv Mlyn, de hoogste berg van Tsjechië, bruchtruïne Trosky, de Witte Rotsen, Liberec. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 7 maal diner, vervoer per Tourist Class touringcar. 8 dgn Barcelona Vertrek: 19 sept, 10 okt. Hoogtepunten: Santa Susanna, stadsrondrit Barcelona o.l.v. gids, Sagrada Familia, de Ramblas, FC Barcelona stadion, Casa Mila, Pare Güell, Montserrat, Olympisch sta dion, kasteel van Montjuïc. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 7 maal diner, stadsrondrit Barcelona o.l.v. Nederlandstalige gids, vervoer per Comfort Class touringcar. io dgn Polen: Mazuren, Gdansk Vertrek: 29 sept. Hoogtepunten: Torun, Museum van Volksbouwkunst, stads wandeling Frombork, Gdansk, Stoczek Klasztorny, kasteel van Lidzbark Warminski, Swieta Lipka, Wolvenschans in Gierloz. Inclusief: 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt. 9 maal diner, stadswandelingen Frombork en Gdansk o.l.v. gids, folkloristische avond met muziek en dans, vervoer per Com fort Class touringcar. Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) A /4IV JM ANVR Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. reserveringskosten, ir touwngca* entreegelden en brandstoftoeslag a €/,- p.p.p.d. Fouten voorbehouden. bedrijf io dgn Wellnessreis Slowakije Vertrek: 29 sept Hoogtepunten: 10 gratis wellness behandelingen, Slot Schönbrunn, Bratislava, Kasteel van Bratislava, Kleine Karpaten, wijnproeverij, Piestany, rivier de Vah. Inclusief: 9 hotelovernachtingen, 10 GRATIS wellness behandelingen, 9 maal ontbijt, 9 maal diner, artsonderzoek, stadsrondritten Bratislava en Piestany, folkloreavond, wijnproe verij Kleine Karpaten, vervoer per Comfort Class touringcar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9