'Verkiezingen waterschap farce' Tweede editie van mini-Kreekrock ICT'ers knappen park bij openluchtbad op 'Een blikseminslag en ik wist het, die is van mij' ,(,8m in Als besturen besluiten tot waterschapfusie op 2 september. No Offence, Puppetry of Life en Golden Coffee op festival Westdorpe. Computerleerlingen schoffelen bij zwembad Vliegende Vaart. Lidl zoekt kopers voor pand aan Oranjestraat Hinder bij werk aan rondweg Oostburg Prijs voor Welsh-pony uit Waterlandkerkje PZC Dinsdag 26 augustus 2008 25 door Frank van Cooten HOEK - Statenlid Johan Robesin (Partij voor Zeeland) maakt zich grote zorgen over de gang van za ken rondom de fusiebesprekingen van de beide waterschapsbesturen. „Als de besturen van de water schappen Zeeuws-Vlaanderen en Zeeuwse Eilanden op 2 september het licht op groen zetten voor de fusie zijn de waterschapsverkiezin gen in november een grote farce. Dat heeft niets met democratie te maken. Als provinciaal volksverte genwoordiger zit me dat heel erg dwars. Ik vraag me af of de verkie zingen dan nog wel nodig zijn." Het maakt dan volgens Robesin niets meer uit op welke personen de Zeeuwen hun stem uitbrengen. Als de pap voor de fiisie immers al is gestort, kunnen de Zeeuwen met hun stemgedrag niet meer aangeven voor of tegen een fusie van de Zeeuwse waterschappen te zijn. Er is immers een aantal partijen die in november aan de water schapsverkiezingen meedoet die het afwijzen van de fusie hoog in het vaandel heeft staan. „Als de besturen in september be sluiten te fuseren is de angel uit de ze partijen gehaald. Dat heeft niets meer met democratie te maken. De bevolking kan zich dan niet meer over een fusie uitspreken. De nieuwe dagelijkse besturen zijn im mers gehouden aan besluiten die door de huidige besturen worden genomen." Als de besturen instemmen wordt Gedeputeerde Staten gevraagd het fusieproces verder op te starten. Het fusiebesluit moet uiteindelijk door Provinciale Staten worden ge nomen. Robesin verwacht weinig weerstand. „Het besluit is nu al voorgekookt. Ik denk dat Provincia le Staten vrede hebben met het wisselgeld. Daling van de tarieven in Zeeuws-Vlaanderen, geen stij ging van de tarieven in het gebied Statenlid Robesin (PvZ) wil dat besturen van beide waterschap pen een fusiebesluit pas na de verkiezingen nemen. De demo cratie staat anders op het spel. van Zeeuwse Eilanden en handha ving van beide kantoren." In de principeovereenkomst staat ook behoud van werkgelegenheid in Zeeuws-Vlaanderen. Ondanks deze afspraken wil Robesin dat een eventueel fusiebesluit pas na de verkiezingen wordt genomen. „Het is niet denkbaar dat na een fusiebesluit door beide besturen op 2 september in een later sta dium nog tegen de fusie gestemd kan worden. Die bijeenkomst van 2 september en de komende water schapsverkiezingen botsen met el kaar. Dat is een schandalige zaak." door Eugène Verstraeten SAS VAN CENT - Voor het gevoel van Piet Hollebosch (85) en Deni se Vanhijfte (81) uit Sas van Gent lijkt het nog zo kortgeleden. Maar toch zijn ze al zestig jaar een paar. „Ik begrijp niet waar al die jaren gebleven zijn", zeggen beide echte lieden. Hoewel Denise een paar zware operaties achter de rug heeft, ver keert het tweetal nu in goede ge zondheid. Ze zijn dan ook vast van plan er nog wat jaartjes aan vast te plakken. Zij werd geboren in Sluiskil, hij op de Posthoorn bij Boekhoute. Piet verhuisde op 14-ja- rige leeftijd naar Westdorpe om dat zijn vader daar zetbaas werd op een boerderij. Piet werkte mee op de boerderij, maar zat tot diep in de nacht te studeren. Dat bracht hem uiteindelijk bij de Glasfabriek in Sas van Gent, waar hij meer dan 37 jaar in verschillende func ties heeft gewerkt. Tijdens de oorlog moest Piet ver plicht werken in Duitsland. Een tijd waar hij niet met plezier op te rugkijkt. Na de bevrijding keerde hij terug. Toen hij op een zaterdag ging dansen in Sluiskil kreeg hij Denise in het oog. „Het was of de bliksem insloeg. Ik dacht meteen, die is van mij", zegt Piet nog steeds met pretoogjes als hij er aan terug denkt. „Ze was het tegen overgestelde van mij. Ik was licht blond, zij was donker." Inmiddels is het precies andersom. „Met de jaren kom je dichter tot elkaar", grappen ze. Piet en Denise Hollebosch-Vanhijf- te kregen twee kinderen. Er zijn Piet Hollebosch en Denise Vanhijfte uit Sas van Gent vieren hun zestigjarig huwelijk. Toch lijkt het zo kortgeleden. „Ik begrijp niet waar al die jaren gebleven zijn." foto Wim Kooyman drie kleinkinderen en twee achter kleinkinderen. Vroeger woonde het echtpaar in de Witte Wijk, nu in de Calandstraat. Denise had de zorg voor de kinderen en het huis houden, maar werkte ook 23 jaar in de thuiszorg. Piet was jarenlang actief in de EHBO en de Lotus- groep en was een verdienstelijk amateurfotograaf. Dan was er ook de enorme groen tetuin, waar Piet een heel seizoen door grote hoeveelheden groenten en fruit oogstte. De diepvries zat altijd overvol en er werd ook heel wat bij de kinderen gedumpt. Sinds begin dit jaar hebben ze de tuin opgegeven. „We hebben het niet altijd op de juiste waarde ge schat", moeten de kinderen nu toe geven. „Maar als je ziet hoe duur de groenten nu in winkel zijn, dan zeggen we, had pa die tuin nog maar." Pas nog heeft Piet een com putercursus gevolgd, maar de jon gere generatie Hollebosch heeft zo zijn twijfels of pa vaak op de digita le snelweg te vinden zal zijn. „Wacht maar, ik ga het straks echt doen", verzekert hij. Wat hij ook gaat doen is weer fit nessen in de sportschool. Een be sluit dat met grote instemming door Denise ontvangen is „Heb ik eindelijk eens een uurtje de tijd om een boek te lezen." door Raymond de Frel WESTDORPE - De Werkgroep Jonge- renplasa Westdorpe opent het sei zoen komend weekend met een mini-editie van het festival Kreek- rock. Het rockevenement wordt jaarlijks in mei of juni in de buitenlucht ge houden, maar daarnaast worden er af en toe kleine varianten van Kreekrock op poten gezet. Na een succesvolle eerste mini-edi tie voor jongeren'vkri'1 tWaklf Tot de jongerenwerkgroep zaterdag op nieuw drie bands in de Chillsoos in de Kapittelstraat optreden. Alle acts komen uit Zeeuws-Vlaande ren. No Offence bijt het spits af Daar na is het de beurt aan Puppetry of Life. De band Golden Coffee stond ook al op de eerste editie van Kreekrock Mini Edition. Dat beviel zo goed, dat ze nu het festival mag afsluiten. Er staat ook nog een ver- rassingsact op het programma. De chillsoos bevindt zich naast de sportvelden in Westdorpe. De deu ren openen om 19.30 uur. Een toe gangskaartje kost één euro. ■vTwwTreJRrbfk-.iTI--' door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het behoort niet di rect tot hun vakgebied, maar toch knappen 85 leerlingen Informatie- en Communicatietechnologie (ICT) van het ROC Westerschelde vandaag het park bij openlucht zwembad Vliegende Vaart in Ter- neuzen op. De nieuwe leerlingen van de com puteropleiding zullen wel even achter hun oren krabben. Hun eer ste Schooldag start met een -zoge noemde maatschappijdag, waarbij wordt gewerkt met thema's die niet direct met hun vakgebied te maken hebben. Dit soort dagen steekt in op sociale bewustwor ding en het nut en de noodzaak van samenwerken. Onder begeleiding van tien groen- medewerkers van de gemeente Ter- neuzen zullen nieuwe en zittende leerlingen van het ICT-lyceum schoffelen, harken, snoeien en grasmaaien om het park helemaal aan kant te maken. Om de ope ning van het schooljaar extra luis ter bij te zetten, wordt er ook een boom geplant, die door de ICT-op- leiding wordt geadopteerd. De boom gaat daarom voortaan door het leven alfHOffboorrr': TERNEUZEN - Twee 83-jarige Ter- neuzense vrouwen zijn gistermid dag in hun woonplaats beroofd. De eerste beroving gebeurde rond 16.45 uur in de Zuidlandstraat. Van de vrouw is een tas met per soonlijke papieren, sleutels en en kele euro's gestolen. Rond 17 uur is van een tweede vrouw, die in de Koninginnelaan liep, de tas uit het boodschappennetje van haar rolla- tor weggepakt. Een man die aan het signalement voldeed is later in de Churchilllaan aangehouden. TERNEUZEN - Supermarktketen Lidl is op zoek naar gegadigden die het pand aan de Oranjestraat in Terneuzen willen overnemen. Dit pand komt vrij omdat Lidl de vestiging van C1000 in het winkel centrum Zuidpolder heeft ge kocht. Ook het personeel wordt overgenomen. Volgens Lidl is de verhuizing naar Zuidpolder eind dit jaar of begin volgend jaar. Geïnteresseerden voor het pand in de Oranjestraat kunnen zich melden bij de afde ling Vastgoed van Lidl Nederland. OOSTBURG - De provincie Zeeland voert donderdag en vrijdag tussen 18.00 en 6.00 uur onder houdswerk uit aan de rondweg (N253) in Oostburg tussen de af slag Zuidzande en afslag Water landkerkje. Nabij de fietstunnels wordt asfalt verhard. Daarom geldt er eenrich tingsverkeer op de hoofdrijbaan. Autoverkeer uit de andere richting kan via de parallelweg. De parallel- baan wordt daarom afgesloten voor (brom)fietsers. WATERLANDKERKJE - Marieke Smol ders en Dick Valk uit Waterland kerkje zijn het voorbije weekend nationaal kampioen geworden met hun Welsh B-pony tijdens een keuring in Kootwijk. Smol ders en Valk deden aan de centrale keuring mee met hun pony Va- leur's Dancing Fairy Luster. Welsh pony's waren vroeger het belang rijkste transportmiddel van de boe ren in de heuvels van Wales. Ze werden gebruikt bij het hoeden van-de schapen en wilde-peny's.-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69