PZC 21 Benefietfestival krijgt een staartje 'Politie onder de loep' Toch discussie rapport Kennedylaan Rampenweg voor ontsluiten Autrichehaven ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Belangenbehartiger verdenkt organisatie van verduistering. Terneuzens raadslid wil relatie burger-politie ook onderzocht zien. Gemeentepolitiek buigt zich wel over conclusies van bureau DHV. Scholieren Kloosterzande veiliger naar school Zitskiër Kees-jan wil ambassadeur voor gehandicapten zijn Dinsdag 26 augustus 2008 Mooi schilderij raakt tot in het diepst van de ziel Tip? redtern@pzc.nl door Raymond de Frel SAS VAN CENT - Het mislukte bene fietfestival van de Stichting voor de Minderbedeelden uit Sas van Gent krijgt een staartje. Belangen behartiger Monique Kroon van de geboekte artiesten overweegt aan gifte van verduistering te doen bij de politie. De stichting hield zaterdag een fes tival in Den Dullaert in Hulst, maar in de aanloop ging bijna alles fout wat er fout kon gaan. Op het allerlaatste moment haakten vol gens organisator Mariska Doorne kamp sponsors af, waardoor de fi nanciële verplichtingen aan De Vlaanderenhal in Sas van Gent niet konden worden nagekomen. Daarom week de organisatie uit naar Hulst. Daar kwam helemaal niemand op het evenement af Bo vendien traden lang niet alle arties ten op die op het affiche stonden vermeld. De stichting kon hen niet uitbetalen. „Een aantal arties ten heeft nog wel opgetreden, maar om vier uur heb ik na spoed overleg de stekker eruit getrokken. We hebben ter plekke een schuld bekentenis opgesteld, die de Stich ting voor de Minderbedeelden ver plicht om de geboekte artiesten binnen drie maanden uit te beta len", zegt de in Oss woonachtige Kroon. Doornekamp zegt dat ze de arties ten niet kon betalen, omdat er in de nacht van vrijdag op zaterdag in haar woning was ingebroken. „Alle vergoedingen voor artiesten en een laptop lagen klaar op de bank. Ik heb in elk geval geleerd dat het niet verstandig is om op posters een thuisadres te vermel den", zegt ze. Navraag bij de poli tie leert dat er aangifte is gedaan van inbraak en diefstal, maar Kroon twijfelt of er wel is ingebro ken. „Dit zaakje stinkt, het hele fes tival was een grote blamage. Wij geloven haar niet meer. Ik laat dit uitzoeken. Als haar aangifte vals is, ff* Het benefietfestival voor de Stichting voor de Minderbedeel den is uitgelopen op een fiasco. De artiesten overwegen aangifte van verduistering. doe ik aangifte van verduistering." Doornekamp schat het verlies op zo'n vijfduizend euro. De stichting hield het evenement om geld op te halen voor de aanschaf van de voormalige coffeeshop Highway in Kapellebrug. Vanaf die plek wil zij minderbedeelden professionele on dersteuning bieden. „Ik ga mijn stichting toch niet op het spel zet ten met een valse aangifte? Er zijn helaas geen sporen van inbraak. Had ik ze maar, dan geloofde ieder een mij meteen. Laat iedereen nu maar denken wat ie wil, daar kan ik toch niets aan veranderen." door Eugène Verstraeten WESTDORPE - Het Havenschap Zee land Seaports (ZSP) legt een cala- miteitenweg aan die in noodgeval len de Autrichehaven moet ont sluiten. De gemeente Terneuzen heeft dat afgesproken met ZSP, naar aanlei ding van een bezwaar dat is inge diend tegen het voornemen om de Ameliaweg nabij Westdorpe voor alle verkeer af te sluiten. Door de aanleg van de calamitei- tenweg, die loopt van de Autriche- havenweg naar de Gemeenschap- pelijkeweg, blijft het gebied in noodgevallen bereikbaar. De weg wordt aangelegd met stelconplaten (betonplaten) en met een slag boom afgesloten. De brandweer krijgt een sleutel van de slagboom. Op de Axelse Vlakte II wordt ter rein geschikt gemaakt voor uitgifte aan nieuwe bedrijven. De betref fende terreinen worden opge hoogd met aanvulzand. Door deze werkzaamheden komt de functie van een gedeelte van de Amelia weg te vervallen. Daarom stellen B en W de gemeenteraad voor een gedeelte van de weg aan de open baarheid te onttrekken. Verder heeft de gemeente gecon stateerd dat de Dekkersweg nu ge heel op particulier terrein ligt. De ze weg heeft daardoor geen open bare functie meer. B en W stellen voor om de weg helemaal af te slui ten en het gebied aan de openbaar heid te onttrekken. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het onderzoek naar misstanden bij de politie en de rol van de korpsleiding daarin moet breder van opzet worden dan het onderzoek waar de ondernemings raad van de politie en bonden om vragen. Ook de relatie burger-poli tie, die volgens het Terneuzense raadslid Cees Freeke (eigen lijst) verre van optimaal is, moet door onafhankelijke deskundigen onder de loep worden genomen. Freeke pleit voor zo'n breed onderzoek in een brief aan het Regionaal Colle ge. Het raadslid was het voorbije jaar nauw betrokken bij een be roepszaak tegen de politie Zeeland en werd naar eigen zeggen gecon fronteerd met 'onbehoorlijke ge dragingen'. „Klagen is redelijk, maar niet bij de politie. De agent wordt immers altijd geloofd", schrijft Freeke die, ervaringen rij ker, daar nu anders over denkt. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het door het bureau DHV gemaakt rapport over de ont wikkelingsmogelijkheden in de Kennedylaan en omgeving in Ter- neuzen komt toch ter discussie in de gemeentepolitiek. B en W besloten eerder het rap port voor kennisgeving aan te ne men, maar op initiatief van de frac tie GroenLinks komt het donder dag om 19.30 uur toch ter sprake in de commissie Bestuur en Mid delen. Het rapport is de tegenhan ger van de door het bureau RBOI opgestelde gemeentelijke detail handelsvisie. Daarin wordt gesteld dat de locatie Kennedylaan West, het De Hoop-terrein, eigenlijk niet zo geschikt is voor grootschalige detailhandel en dat bedrijven in deze branche daarom moeten wor den gevestigd bij het Leisurecenter in de Koegorspolder. De gemeente wijkt daarmee af van het eerdere beleid om groot schalige detailhandel juist wel in de Kennedylaan West te situeren. De ommezwaai was tegen het zere been van vijf bedrijven en ontwik kelaars die belangen in het gebied hebben. Die schakelden het bu reau DHV in om de ontwikkelings mogelijkheden te onderzoeken. Het verbaasde niemand dat de Kennedylaan West juist dé locatie is voor nieuwe grootschalige detail handel. Dit in samenhang met de invulling van de Kop van de Noordstraat en het Schuttershof. KLOOSTERZANDE - De boodschap van de dorps raad Kloosterzande en verkeerswethouder Clen de Kraker kwam gisterochtend luid en duidelijk over bij de groep van zo'n dertig kinderen uit het dorp die sinds gisteren weer dagelijks de rit naar de middelbare school in Hulst fietst. Dorpsraadslid Miel de Koek wees de kinderen er in een korte toespraak op, dat de oversteek van de provinciale weg aan de Hulsterweg levensge vaarlijk is. Hij drong er daarom bij de fietsende scholieren op aan dat ze veel beter de route via het fietstun- neltje in Kloosterzande kunnen nemen. Zo zitten ze meteen aan de goede kant van de weg. Het al ternatief is niet alleen veel veiliger, maar ook nau welijks een omweg. De middelbare scholieren wekten volgens De Koek de indruk dat ze die be langrijke verkeersboodschap goed hadden begre pen. Het dorpsraadslid noemde de bewustma- kingsactie van de dorpsraad een succes dat voor herhaling vatbaar is. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65