Van Vlerken Peter Mol pakt titel van Waod in Schoondijke KILO 3." 3." G0ES-00ST Kamperfoeliestraat 85 TEL: 0113 - 220948 jB 'Bont schiftje' bezorgt gebroeders Van Beveren zege in derby Orleans VARKENSHAASJES 1/2K,LO 2." SCHOUDERKARBONADE 2." VARKENSROLLADE RUNDERRIBLAPPEN f Nederlandse ziet Leontien van Moorsel als grote voorbeeld. Wielrenner uit Kapelle verslaat drie Belgische medevluchters. Jaimy de Visser is al weer terug bij HW'24 Franse wielrenner Fedrigo wint in Plouay Kuurtje tegen luchtwegproblemen doet wonderen. Medailles voor Van Dort en Van Anrooy Sokolov is favoriet voor Essent-vierkamp Geen finaleplaats voor Van Hartingsveldt Bosboom-Lanchava niet naar WK schaken BPZC Dinsdag 26 augustus 2008 3 7 door Hans Koenekoop KRIMPEN AAN DE LEK - Yvonne van Vlerken verpulverde onlangs in het Duitse Roth het wereldrecord op de ironman, cje robuuste naam voor de langste afstand in de triat lon. Komende zondag doet ze in Almere een gooi naar de wereldti tel lange afstand. Oud-olympisch kampioene wiel rennen Leontien van Moorsel is haar grote voorbeeld. „Haar boek 'Tinus Tinus' heb ik de week voor Roth drie keer gelezen en tijdens de wedstrijd heb ik er veel aan ge dacht. Het gaf me de kracht om door te gaan. Het levensverhaal van Leontien en haar anorexia is zo bijzonder; ze moest van zo ver komen om de allerbeste te wor den. Als zij dat kon, moet ik het ook kunnen." Ze kent Van Moorsel niet persoon lijk. „Nee, jammer genoeg niet. Ik zag haar wel vaak trainen in de buurt van Krimpen aan de Lek, waar ik vandaan kom. Dan fietste ze me wel eens tegemoet. Het is er nooit van gekomen even bij haar aan te haken." Inmiddels is Van Vlerken (29) een van de beste triatletes van de we reld. Ze is een van de drie vrou wen die de slopende ironman, be staande uit 3,8 kilometer zwem men, 180 kilometer fietsen en een marathon hardlopen (42,195 km), al drie keer onder de negen uur volbracht. In Roth finishte ze in 8 uur, 45 minuten en 48 seconden en haalde daarmee ruim vijf minu ten af van de oude recordtijd uit 1994. „Het was een reëel doel. Ik wist uit trainingen en andere wedstrij den dat ik het record kon verbete ren. Ik geloofde erin en als je ge looft, kun je het ook. Het was wel jammer dat het op de wedstrijd- IVRj Yvonne van Vlerken wil zondag in Almere wereldkampioen op de triatlon worden. Zes weken la ter komt ze in actie bij het WK ironman op Hawaï. door Wim de Vos SCHOONDIJKE - Ingetogen stond hij op het erepodium. „De minste van de vier koplopers wint hier van daag", oordeelde Peter Mol over zichzelf. De coureur uit Kapelle was in de slotfase met drie Bel gische concurrenten aan de leiding gekomen in Schoondijke. In de laatste ronde wist Mol dit trio te verschalken. Daardoor won hij de koers en werd hij tevens Neder lands kampioen van de Belgische vrije liefhebbersbond Waod. Peter Mol heeft al een poosje last van lichamelijke ongemakken. „Wat het is weet ik nog niet. Mede daarom zeg ik dan ook dat de min ste van de vier vandaag gewonnen heeft", zei hij kort na de huldiging. dag verschrikkelijk slecht weer was. Vooral bij het fietsen, mijn sterkste onderdeel, heb ik daar door veel tijd laten liggen. Op nat te wegen ben ik angstig omdat ik vorig jaar een keer lelijk ben geval len. In de afdalingen en bochten reed ik als een omaatje. Ik heb wel veel goedgemaakt op de mara thon, die ik in 2,54 liep, maar on der betere omstandigheden kan ik nog veel harder. Een tijd van 8.40 acht ik zeker mogelijk." Die tijd komt zondag in Almere niet in beeld. Het WK vindt plaats onder de vlag van de Internationa le Triatlon Unie en die maakt er een sport van afstanden voortdu rend aan te passen. Het WK is nu drie keer de olympische afstand en komt uit op 4 km zwemmen, 120 km fietsen en 30 km hardlo pen. „Dat is niet gunstig voor mij. Bij het zwemmen raak ik altijd wat achterop en de fietsafstand is wellicht te kort om het verschil goed te maken." Toch wil ze een gooi doen naar de wereldtitel. Of het verstandig is, weet ze zelf ook niet, want zes we ken na Almere staat Van Vlerken alweer voor haar volgende uitda ging: het WK ironman op Hawaï. „Dat is het Wimbledon van de triatlon. Eigenlijk is die wedstrijd veel belangrijker voor mij dan het WK in Almere. Het was ook een tweestrijd, maar toch doe ik ze alle bei. Ik wil toch ook een WK in ei gen land niet overslaan." Ze werd de afgelopen dagen al her haaldelijk op de racefiets gesigna leerd in de polders rond Almere. „Ik wilde het parkoers verkennen. Want meestal fiets ik in een berg achtige omgeving, omdat mijn vriend in Oostenrijk woont. De triatlon heeft daar ook veel meer aanzien dan hier. Dat merkte ik wel na mijn zege in Roth. Het was de eerste dagen na de wedstrijd een gekkenhuis. Nog steeds krijg ik veel aandacht; ik heb deze week afspraken moeten afzeggen. De week voor een belangrijke wed strijd wil ik namelijk rust en houd ik me aan mijn vaste rituelen, zo als twee dagen voor de race uitge breid in een bad met zout, geen chocola eten en geen cafeïne." Van die mindere vorm was in de wedstrijd weinig te merken. Tel kens was Mol van de partij als er werd getracht een ontsnapping op touw te zetten. Dat was ook het ge val toen elf renners wegreden, on der wie Rudi Rabout uit Heinkens- zand. Het elftal vond elkaar uitste kend en reed steeds verder weg van de rest. In de slotfase kwamen vier renners vooruit te zitten. Van zelfsprekend was Peter Mol erbij. Hij kreeg gezelschap van de Bel gen Bart Verhasselt, Steven Mar tens en Alexander Clynckens. „Ik heb al wat jaartjes ervaring. Toen ik die drie zag wegrijden dacht ik bij mezelf: daar moet ik bij zijn", vertelde Mol over het beslissende moment in de wedstrijd. In de laatste vijf kilometer reed de Kapellenaar nog bij zijn opponen ten weg. Daardoor werd hij ook de Nederlandse kampioen van de Waod. Rudi Rabout werd derde. HULST - Aan het Belgische avon tuur van Jaimy de Visser is al een einde gekomen. De voetballer stap te samen met trainer Michel Leon- hart en spits Jari Vyaene over van HW'24 tiaar Vrasene, maar is nu op zijn besluit teruggekomen. „Het was daar ieder voor zich. Die mentaliteit stond me niet aan." De Visser hoopt in het eerste competi tieduel weer inzetbaar te zijn voor de zondag-derdeklasser uit Hulst. PLOUAY - Pierrick Fedrigo heeft gis teren de Grand Prix Plouay gewon nen. De Franse wielrenner van Bouygues Telecom was in de sprint sneller dan de Italiaan Ales- sandro Ballan (Lampre). De Span jaard David Lopez van Caisse d'Epargne eindigde als derde. Een jaar eerder ging de zege in de GP Plouay ook al naar een Frans man. Thomas Voeckler was des tijds de snelste. door Fred Rabout NIEUW-NAMEN - Tot dusver vlotte het dit seizoen niet met de jonge duiven bij de gebroeders Marcel en All van Beveren uit Nieuw-Na- men. De Zeeuwse generaals van 2007 kregen een niet te verklaren ziekte in hun renstal. „Het was pas voor de vierde keer dat onze jonge duiven in de mand gingen. Na het eerste concours kwamen ze niet echt lekker thuis. We wisten niet wat er gaande was, maar we zagen wel dat er pro blemen waren met de luchtwe gen", vertelt de 44-jarige All, die de jonge duiven voor zijn rekening neemt. Dit gebeurt in samen spraak met zijn één jaar oudere broer Marcel. De gebroeders Van Beveren zijn ja ren geleden vanuit het Rotterdam se op de 'Kauter' neergestreken. AALSMEER - Op het NK triatlon in Aalsmeer hebben twee Zeeuwse aspiranten zilver veroverd. Tineke van Dort uit Domburg fi nishte op de tweede plaats bij de meisjes D12, Franklin van Anrooy uit Kapelle was de op een na snel ste bij de jongens H10. Zijn zus Lindy ging met brons naar huis bij de meisjes D12. Joost Gevaert uit Goes werd vijfde bij de jongens H12. HOOCEVEEN - Ivan Sokolov, Neder lands beste schaker, is de grote fa voriet voor de komende Essent- vierkamp in Hoogeveen. De orga nisatie heeft dit jaar ook de Egypti sche jeugdwereldkampioen Ah med Adly en de Francaise Marie Sebag gestrikt. Jan Smeets is een gevaarlijke outsider. De twaalfde editie van de Essent- vierkamp vindt plaats van 17 tot en met 25 oktober. Marcel is vaak de woordvoerder na mens het tweetal. Een week of vier geleden ondergingen hun dui ven een kuurtje. „En vanaf toen hebben we ons maar gericht op de derby Orleans. Achteraf is het goed uitgepakt en hebben we op tijd gepiekt. Ze za ten nu op jonkies van een dag of zes. Dat het winnende duivinnetje een bont schiftje zou zijn, zag ik al toen mijn broer het in de mand stopte. Knettergek van jaloezie op de jonkies, supergemotiveerd was ze. Ze kwam dan ook als een streep vanuit de juiste richting hier naar het hok. Grandioos. Dit maakt weer veel goed", aldus Mar cel van Beveren, die ook de lof trompet steekt over zijn broer. „Hij kon het geduld opbrengen om de duiven niet te spelen voor- FVJ All en Marcel van Beveren zitten niet alleen vooraan in de derby Orleans, maar ook in de natoer van Peronne. De zege is hier voor Carlos de Mul. CELEEN - Suzanne van Hartings veldt is er afgelopen zaterdag niet in geslaagd de finale te halen van het met vier sterren gedoteerde na= tionaal ranglijsttoernooi in Ge leen. Van Hartingsveldt, die vorige week de Nederlandse titel in het vrouwendubbel veroverde, verloor in de halve finales nipt van Lisan- ne van Riet: 6-7 6-2 6-7. Bij de mannen verloor Goesenaar René Lindenbergh al in de eerste ronde. RIJSWIJK - De Nederlandse schaak ster Tea Bosboom-Lanchava (33) heeft zich afgemeld voor het WK voor vrouwen, dat donderdag be gint in Naltsjik. Ze vindt het te on veilig in de stad, die ligt in de Rus sische deelrepubliek Kabardino- Balkaria, ten noorden van Geor gië. Kabardino-Balkaria staat be kend als een van de gevaarlijkste regio's van Rusland. De schaak bond ondersteunt de afzegging. dat de veertjes weer piekfijn lagen en ze echt in orde waren voor de race". De supergemotiveerde winnaar was de 34e getekende van de 34 duiven die All in de mand had ge stopt. „We pakken bij de jonge meestal onze top vijf en daarna gaan we die broedhokken langs. Zij zat op hok 34, vandaar", verdui delijkt Marcel. De gebroeders Van Beveren, die dit jaar waarschijnlijk hun genera le kroon moeten inleveren, zagen bij hun 'buurman' Guy Feijen de tweede van Zeeland op de plank neerduiken, anderhalve minuut na hun bonte schiftje. Naast de derby Orleans met 5619 (129 invliegers) duiven werd de nat oer van Peronne voor oude en jon ge duiven gevlogen. Hier kwamen 11512 duiven, waaronder 2829 in vliegers, aan de start. Carlos de Mul uit de Zandstraat pakt de snel ste twee van Zeeland voor Guy Fijen en de gebroeders Van Beve ren. ~S> i overige reclames zie in de winkels www.maros.nl IR^mzate?dag 9 GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53