Zeeland Het groeiende Bevallingszorg van Vlissingen en Goes samengevoegd op één locatie Dijken moeten één a anderhalf meter hoger Nieuw fietspad Kamperland naar Roompot Wethouders Borsele en Reimerswaal wisselen Kinderdisco in wijkgebouw De Spinne Nieuwe fietsroute door het centrum van Goes Gitarist geeft optreden in Ambachtscentrum Autocrosswedstrijd aan Stekeldijk bij Geersdijk Scheldegalm maakt zomeravondrondgang Inspectie voor de Gezondheidszorg keurt aanvraag goed. Jonge ondernemer zet zijn zinnen op het uitgaansleven in Goes. Volgend jaar aanpak van twee trajecten in gemeente Reimerswaal. 22 Dinsdag 26 augustus 2008 PZC KRUININGEN - Wethouder Hans de Kunder van Reimerswaal en zijn college Marga Vermue van Borsele, allebei CDA, hebben gisteren voor vier weken stuivertje gewisseld. De Kunder houdt de stoel van Ver mue in Borsele warm, Vermue die van De Kunder in Reimerswaal. Vermue heeft een primeur als eer ste vrouwelijke wethouder in Rei merswaal. Hoofddoel van de ruil is 'leren' hoe het bij een ander be stuurlijk en ambtelijk reilt en zeilt. GOES - Voor kinderen tot en met twaalf jaar is er zaterdag een kin derdisco in Goes. De disco vindt plaats in wijkgebouw De Spinne aan de Joseph Lunslaan. Het is de eerste kinderdansavond na de zomervakantie van Stichting buurtwerk Goesepolder. Vanaf 19.00 uur zijn de kinderen welkom om te komen dansen. GOES - Het routebureau Zeeland heeft een nieuwe fietsroute aange legd door de binnenstad van Goes. De route hoort bij het fietsknoop- puntsysteem dat door heel de pro vincie loopt. Met dit systeem kun nen fietsers aan de hand van ge nummerde bordjes hun eigen fiets tocht uitstippelen. Vanaf nu ook door het hartje van Goes. De fiets kaarten waar de nieuwe route op aangegeven staat, zijn binnenkort verkrijgbaar. GOES - Gitarist Frans van de Water geeft zaterdag een concert op het middenplein van het Ambachts centrum in de Hollandsche Hoeve in Goes. Van de Water begeleidt zichzelf op een steel-gitaar en brengt vooral Hawaïaanse en oos terse muziek ten gehore. Het optre den begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. GEERSDIJK - Aan de Stekeldijk bij Geersdijk is zaterdag 6 september vanaf 11.00 uur opnieuw een auto crosswedstrijd. Zaterdag wonnen in 's-Heer Arendskerke in de regio klasse Edwin van Eekelen (Goes, ïöoocc), Pieter Koeman (Wol- phaartsdijk, 2oocc); in toerwagens Rolf de Graaf (Loosdrecht, 1600 cc), Ludwig Walrave (Wolphaarts- dijk, 2ooocc), Jan de Rond (Hoo- gerheide, 3800a:); en damesklasse Leontien van Lent, Hoogblokland. HANSWEERT - Muziekvereniging Scheldegalm uit Hansweert maakt morgenavond bij wijze van sei zoensopening een zomerrondgang door het dorp. De harmonie en drumband vertrekken, als de weer goden het toelaten, om 19.30 uur vanaf de muziektuin in de richting van de dorpskern en de wijk Ka- naalarm. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Vlissingse en Goe- se ziekenhuiszorg rond bevallin gen en pasgeborenen mag van de Inspectie voor de Gezondheids zorg samengevoegd worden. Vol gens de inspectie is dat nodig om de druk op de afdelingen door een gebrek aan gynaecologen weg te nemen. Volgens ziekenhuiswoord voerder Jaap Nelemans gaat het niet om een samenvoeging van de complete afdelingen gynaecologie en kindergeneeskunde, maar uit sluitend om de zorg voor kraam vrouwen en pasgeboren kinderen. Wanneer de afdelingen samen gaan en of dat gebeurt in Vlissin gen of Goes, is nog niet bekend. Dat wordt in september duidelijk. Ook als de vacatures voor gynaeco logen binnenkort alsnog zouden worden opgevuld, gaat de samen voeging door, verwacht Nelemans. „We zetten het traject nu in." De Walcherse verloskundigen zijn verbolgen over het advies van de inspectie en hebben geëist dat het advies wordt ingetrokken. De Ko ninklijke Nederlandse Organisatie van Verloskundigen (KNOV) heeft inmiddels een brief gestuurd aan de inspecteur-generaal voor de Ge zondheidszorg. Daarin zegt de KNOV het opmerkelijk te vinden dat de inspectie de argumenten van de raad van bestuur van de zie kenhuizen één op één heeft over genomen. „Het oordeel van de eer- Verloskundigen op Walcheren ei- sen dat de inspectie het advies intrekt omdat er geen duidelijke afweging is gemaakt van de ver schillende argumenten. stelijns-verloskundigen met betrek king tot de concentratie, dat vol doende bij de inspectie bekend is, zien wij op geen enkele wijze te rug in de afwegingen van de in spectie." De organisatie van verloskundigen zegt ook dat op geen enkele ma nier blijkt dat er voldoende aan dacht is besteed aan mogelijke al ternatieve oplossingen voor het formatieprobleem. De KNOV vindt het verder vreemd dat de inspectie al een standpunt heeft: ingenomen vóór dat er gesproken is met de verlos kundigen op Walcheren. Ook merkt ze op dat het standpunt van de inspectie ervoor zorgt dat de concentratie van beide ziekenhui zen sluipenderwijs gestalte krijgt. pagina 25: grote behoefte aan bevallen in Zierikzee door Dewi Gigengack GOES - Hou hem in de gaten. De 22-jarige Justin Clarijs is bezig Goes te veroveren. In de Goese ho reca lijkt iedereen hem te kennen. Oudere zakenmannen komen hem een handje geven. Het is dui delijk dat de beheerste regelaar zich helemaal thuis voelt in 'het wereldje'. „Als je ergens niet hon derd procent achter staat, kan je er nooit groot en rijk mee worden." Met zijn bedrijf JMC Productions organiseert hij evenementen en feesten en exploiteert hij de 'party pics'-website hekijknou.nl. Met compagnon Oscar Meijerink is hij vorig jaar C&M Entertainment Group begonnen, dat in 'horeca, evenementen en marketing' doet. En de twee vrienden, huisgenoten 'Ik heb altijd al naar de toekomst gekeken en zie overal kansen' en zakenpartners, worden de ma nagers van de nieuwe Goese club Devo, die volgende maand opent. Ondernemen zit Justin Clarijs in het bloed. Op zijn zeventiende be gon hij een handeltje in 'glow- sticks' (staafjes die neonlicht afge ven), die hij uit China importeer de. „Ik had er 50.000 besteld en heb er nu nog 10.000 thuis liggen. Maar die raak ik nog wel kwijt." Wat bezielde hem om zo'n bedrijf je te beginnen? „Ik vind het leuk om dingen te bedenken. Het is een avontuur om te kijken of iets aanslaat. Mijn drijfveer is creëren en realiseren." Justin voltooide amper een jaar ge leden de studie onroerend goed- management in Rotterdam, 'dan heb ik een papiertje op zak voor een plan B'. Of dat plan nodig is, valt te bezien, want zijn avontuur is inmiddels uitgegroeid tot twee serieuze ondernemingen waarvan hij goed kan leven. Het doel: uit eindelijk meerdere toko's bezitten en laten runnen door bedrijfslei ders 'alsof het hun eigen zaak is'. Nuchter, maar goedlachs probeert de twintiger uit te leggen wat hem anders maakt dan veel andere jon geren. „Ik heb altijd al naar de toe komst gekeken en zie overal kan sen en mogelijkheden. Ik heb am bitie voor ondernemen. Netwer ken is heel belangrijk, en daar naast had ik ook een beetje geluk." Zo was hij nét klaar met zijn stu die, toen 'André' (Verhoef, eige naar van onder meer discotheek El Toro in Goes) met het idee kwam voor een nieuwe club. „We had den het er al vaker over gehad, maar dat was het goede moment voor mij. Ik heb meteen 'ja' ge zegd." Club Devo wordt een hippe club voor 'jongvolwassenen en oude ren', zegt de jonge ondernemer. „We zullen vernieuwende uit- gaans-concepten gebruiken. Meer verklap ik niet." In de amusementswereld loop je minder risico, vindt de bedachtza me Justin. „Wij hebben snel resul taat. Als je één keer goed nat gaat, oké, dan ga je nat. Maar andere be drijven moeten eerst jarenlang in vesteren en kunnen dan pas de vruchten plukken." Want geld verdienen, dat is 'sowie so één van mijn doelen', zegt de zakenman zelfverzekerd. Zijn gro te voorbeeld is dan ook de Ameri kaanse vastgoedmagnaat Donald Trump. „Succes wordt afgemeten aan geld en prestatie. Als ik niks zou verdie nen met wat ik nu doe, had ik het niet gedaan." Hekijknou.nl Hekijknou.nl is een website met foto's van het Zeeuwse uit gaansleven. De website trekt dertig- tot veertigduizend be zoekers per maand. Bezoekers kunnen ook com mentaar geven op foto's. Bele digende opmerkingen worden verwijderd. Regelmatig vragen mensen of een foto verwijderd mag worden. Te verhogen dijkvakken in Reimerswaal door Harmen van der Werf KRUININGEN - Twee dijkvakken aan de Westerschelde in de gemeente Reimerswaal, bij Kruiningen en in de buurt van Rilland, zijn te laag. Uit berekeningen is gebleken dat er veel te veel water overheen slaat bij een superstorm die eens in de vierduizend jaar kan voorkomen. Bij de ramp van 1953 bleek dat wa teroverslag heel gevaarlijk is. Dij ken bezweken nadat water de bin nenzijde had uitgehold. Om herha ling van de geschiedenis te voorko men, moeten de dijken daarom ho ger en breder. De dijk van de Kruiningenpolder, tussen de oude veerhaven en de in gang van het Kanaal door Zuid-Be veland, moet anderhalf meter ho ger. Ook de waterkering van de Ril- landse Zimmermanpolder is over 2,5 kilometer te laag. Eén meter moet daar bovenop. De dijken moeten niet alleen hoger, ze moe ten ook breder en de kleilaag moet dikker. Volgens deskundigen kun nen de twee trajecten er dan weer vijftig jaar tegenaan. De ontwerpen voor de dijkverho gingen en -verbredingen zijn deze week door waterschap Zeeuwse Ei landen ter inzage gelegd. Het gaat om grote werken. De huidige klei laag wordt van de dijken gehaald. Het zandlichaam komt dan bloot. Dat wordt opgehoogd, waarna een dikke kleilaag van 1,4 meter wordt aangebracht. Om dit werk te kunnen uitvoeren, is voor de dijken aan de landzijde meer ruimte nodig. In de Kruinin genpolder moet ruim één hectare worden verworven, in de Zimmer manpolder twee hectare. De plan Kruiningenpolder, wordt 1,5 m verhoogd. Rilland Zimmermanpolder,! wordt 1 m hoger. ning is maart 2009 met de twee klussen te beginnen. Voor de zo mervakantie moet het werk bij Kruiningen af zijn, bij Rilland er gens in oktober. In 2002 is al ge werkt aan beide dijken. Zwakke stenen bekledingen aan de water kant zijn vervangen, zoals op veel plekken aan de Westerschelde. De nieuwe werken vallen binnen een ander, recent project, het lan- PZC Willem Adriaansens delijk hoogwaterbeschermingspro gramma. In het gemeentehuis van Reimerswaal is 15 september van 19.30 tot 21.00 uur een informatie avond over de projecten. Twee dijkvakken, bij Kruiningen en Rilland, moeten hoger om een superstorm te kunnen door staan. De klussen moeten in maart 2009 beginnen. KAMPERLAND - Vanaf Kamperland richting het recreatieterrein Room pot aan de Oosterschelde komt een nieuw fietspad. Het fietspad wordt aangelegd langs de doorgaande weg van Kamper land naar Wissenkerke, de Nieuwe- weg, en wel vanaf de Noordstraat in Kamperland tot aan de Sophia- weg. De Sophiaweg leidt naar re creatieterrein Roompot. Veel toe risten maken gebruik van deze ver binding. Het werk aan het fietspad begint deze week met het kappen van bomen. Het pad wordt drie meter breed en komt aan de noordzijde van de Nieuweweg. Tij dens de aanleg kan één rijbaan worden afgesloten. Waterschap Zeeuwse Eilanden treedt op als op drachtgever, aannemingsbedrijf Reimerswaal BV voert het werk uit. Er is een half miljoen euro mee gemoeid. Begin december moet het werk af zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46