Sport PZC Warm welkom winnaars en verliezers 33 34 34 en 35 ï^kttuj 2002 Hans Nijland laat zijn zoon Stef naar PSV vertrekken Dinsdag 26 augustus 2008 Duitser Westphal wint, Noor Boasson Hagen faalt in Eneco Tour Tip? sport@pzc.nl De Nederlandse olympische ploeg werd gisteren in het Olympisch Sta dion in Amsterdam verwelkomd door familie, vrienden en fans. Het feestje was totaal uitverkocht. door Hanneloes Pen AMSTERDAM - Twee meisjes, uitge dost met een oranje strik en een leeuwenkop op het hoofd, staan al een tijd in een rij waar de sporters straks langs lopen. Kira Zegers uit Zoetermeer komt voor zwemster Inge Dekker en vriendinnetje Lisa Brender a Brandis voor amazone Anky van Grunsven. „Ik hoop dat ze straks mijn hand schudt als ik hem uitsteek," zegt Kira.Verderop staat de zus van Ruben Houkes met een spandoek. 'Welkom thuis. Brons' staat erop. „Ik heb om zes uur 's morgens samen met mijn zoontje voor de tv gezeten toen Ruben moest judoën. Toen hij brons haalde, ben ik gillend de straat op gerend. De vlag ging uit. Ik had de traktatie voor op mijn werk al gemaakt. Ik wist dat hij het zou doen", vertelt Marlou Hou kes. In het familievak staat het jongste zusje van hockeykeeper Guus Vo gels naast haar ouders. „Ik weet ze ker dat Guus eigenlijk vanaf Schip hol direct naar huis wilde. Maar je wordt geleefd. We zijn zelf niet naar Schiphol gegaan. Ze moesten daar toch direct de bus in," vertelt Liesbeth Vogels. Helemaal achteraan in het vak staat schaatser Sven Kramer te wachten op zijn vriendin, hock- eyster Naomi van As. „Ik ben hier omdat ik haar zo meeneem. Haar familie zit nog in Peking. Ik ben vreselijk trots op haar." De ouders van Edith Bosch (brons) hebben de hond van de ju doka meegenomen in het stadion. Het heeft wat moeite gekost om de hond binnen te krijgen, vertelt haar vader, maar toen men hoorde dat het de hond van Edith Bosch was, mocht hij er toch in. Burgemeester Job Cohen van Am sterdam heet de sporters welkom. De hoogtepunten van de Olympi sche Spelen vond hij onder meer de opening en de vrouwen acht bij het roeien. „Olympische Spelen is winnen en verliezen. Het diepte punt was toen ik Guus Vogels zo De Nederlandse olympische ploeg wordt in Amsterdam ver welkomd in een vol Olympisch Stadion. Het is een weerzien met familie, vrienden en fans. ineengezakt zag zitten." Dan mo gen de sporters het podium af en het familievak in. Zwemmer Maar ten van der Weijden (goud) wordt omhelsd door zijn ouders. Vanach ter het hekwerk wordt de naam van Gillian van den Berg van de waterpolo- ploeg geroepen. Ze heeft het na een paar minuten door en rent op het clubje af. Sven Kramer omarmt zijn vriendin en wordt door een vriend op de foto gezet. Hockeyster Maartje Paumen geniet intussen met volle teugen. „Dit is toch fantastisch. Zo veel mensen. Wat een supergoeie sfeer." De hockeysters Eva de Goede en Naomi van As (rechts) worden verwelkomd, foto Vincent Jannink/ANP Zwemmer Maarten van der Weijden steekt na de landing als eerste zijn hoofd uit het vliegtuig. foto Ed Oudenaarden/ANP In het Olympisch Stadion begroet judoka Edith 8osch haar hond, die is mee genomen door haar ouders. foto Koen van Weel/ANP De gouden waterpoloploeg loopt bij binnenkomst nog maar eens een keer de polonaise. foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35