gymzaal voor de hele buurt LaBdn Grond op dijk spoelt weg Dijken moeten een tot anderhalf meter hoger Beheerplan Voordelta stuit op verzet tZt Opgeruimd staat netjes! Goes startplaats van provinciale wandeltocht 23 Waterschap hoopt dat fietspad bij Westkapelle vandaag weer open is. Volgend jaar aanpak twee trajecten in gemeente Reimerswaal. Gemeente Noord-Beveland tekent beroep aan. pure schoonheid w PZC Dinsdag 26 augustus 2008 Leerlingen van de groepen een en twee van de Beverburch speelden gisteren voor het eerst op hun nieuwe schoolplein. Aan de andere kant van het nieuwe gebouw gaan de leerlingen van de Cederhof naar school. foto Lex de Meester www.arpas.sanidrome.nl Q-big badkamermeubel inclusief spiegelkast en kraan nu tijdelijk verkrijgbaar vanaf 875 - Arpas lanidrome Mortiereboulevard 7Middelburg/ tel. (0118) 55 10 80 WESTKAPELLE - Een deel van de grond op de nieuwe dijk tussen Westkapelle en Domburg is het af gelopen weekeinde door de hevige regenbuien weggespoeld. „Er wordt altijd wel rekening mee ge houden dat er water naar beneden komt", zegt Emilie Sturm van wa terschap Zeeuwse eilanden. „Maar dit was meer dan we hadden inge schat." Het gras dat de grond moet vast houden als het regent, is nog niet hoog genoeg. Daardoor kwam er met het water grond van de dijk naar beneden op de weg terecht. Het fietspad langs de Schelpweg kwam onder water te staan. Het waterschap hoopt problemen in de toekomst te voorkomen door een ander soort drainage aan te leggen. Die drainage moet meer water kunnen verwerken. De ver wachting is bovendien dat er geen grond meer naar beneden komt als het gras gegroeid is. Het fietspad is in het weekeinde en gisteren afgesloten geweest. „We zijn nu druk bezig", zegt Sturm. „In principe is het fietspad dinsdag weer open." door Harmen van der Werf KRUININGEN - Twee dijkvakken aan de Westerschelde in de gemeente Reimerswaal, bij Kruiningen en in de buurt van Rilland, zijn te laag. Uit berekeningen is gebleken dat er veel te veel water overheen slaat bij een superstorm die eens in de vierduizend jaar kan voorkomen. Bij de ramp van 1953 bleek dat wa teroverslag heel gevaarlijk is. Dij ken bezweken nadat water de bin nenzijde had uitgehold. Om herha ling van de geschiedenis te voorko men, moeten de dijken daarom ho ger en breder. De dijk van de Kruiningenpolder, tussen de oude veerhaven en de in gang van het Kanaal door Zuid-Be veland, moet anderhalf meter ho ger. De waterkering van de Rilland- se Zimmermanpolder is over 2,5 ki lometer te laag. Eén meter moet daar bovenop. De dijken moeten niet alleen hoger, ze moeten ook breder en de kleilaag moet dikker. Volgens deskundigen kunnen de twee trajecten er dan weer vijftig jaar tegenaan. De ontwerpen voor de dijkverho gingen en -verbredingen zijn deze week door waterschap Zeeuwse Ei landen ter inzage gelegd. Het gaat om grote werken. De huidige klei laag wordt van de dijken gehaald. Het zandlichaam komt dan bloot. Dat wordt opgehoogd, waarna een dikke kleilaag van 1,4 meter wordt aangebracht. Om dit werk te kunnen uitvoeren, is voor de dijken aan de landzijde meer ruimte nodig. In de Kruinin genpolder moet ruim een hectare worden verworven, in de Zimmer manpolder twee hectare. door Rob Paardekam WISSENKERKE - Noord-Beveland is in beroep gegaan tegen het beheer plan Voordelta. De gemeente stelt j dat in het plan te weinig rekening is gehouden met de bestaande toe ristische activiteiten. Het beheerplan is vastgesteld door het ministerie van Verkeer en Wa terstaat en de provincies Zeeland en Zuid-Holland. Er is onder meer vastgesteld dat er vijf rustgebieden voor vogels en zeehonden en een groot bodembe- schermingsgebied in de Voordelta moeten komen. De gemeente Noord-Beveland is i na bestudering van het plan tot de conclusie gekomen dat er onvol doende rekening wordt gehouden i met bestaande activiteiten en eve nementen in het kustgebied. Als voorbeeld noemt ze het kitebug- gyen. De gemeente zit er niet op te wachten dat deze activiteit straks j wordt verboden op basis van het beheerplan. Noord-Beveland hoopt met het be zwaar te bereiken dat bestaande ac tiviteiten beter worden gewaar borgd. Verder vindt de gemeente dat het plan op sommige punten slecht onderbouwd is en dat aansluiting met de Oosterschelde ontbreekt. GOES - De nationale wandelvereni ging KNBLO houdt zaterdag in Goes een provinciale jubileumwan deltocht. Vanaf het terrein van de stichting Stoomtram Goes-Borsele zijn looproutes uitgezet in de af standen vijf tien, vijftien, vijfen twintig kilometer en de marathon afstand (tweeënveertig kilometer en honderdvijfennegentig meter). De Goese wethouder Sophie van 't Westeinde geeft om 8.00 uur als startsein de eerste knip in de knip- kaarten van de lange-afstandlo- pers. Om 10.00 uur vertrekken de lopers op de kortere afstanden. PARFUMERIE- Trefpunt der wereldmerken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25