PZC t Schade bij dijkbreuk te dekken Steun voor onderzoek politie Italië wijst Roemenen uit die Nederlands paar overvielen Wie niet slaagde voor inburgeringsexamen moet Nederland uit. Hulde voor Olympiërs Word ook abonnee! Dinsdag 26 augustus 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 201 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Golf uitzettingen dreigt door Jacqueline Steenwijk DEN HAAG - Vreemdelingen die niet zijn ingeburgerd lopen het risi co het land te worden uitgezet. Asielzoekers die op 21 september al vijf jaar in Nederland wonen maar niet zijn geslaagd voor het in burgeringsexamen, krijgen geen permanente verblijfsstatus meer. Dat komt doordat op die dag een regeling in de Wet Inburgering van kracht wordt. Volgens Vluchtelingenwerk Neder land kan dit ertoe leiden dat tien duizenden hun recht op verblijf in Nederland verliezen. „Doordat ze geen permanente status krijgen, blijft het risico bestaan dat ze als nog worden teruggestuurd. Bij voorbeeld doordat een land van herkomst alsnog veilig wordt ver klaard", aldus een woordvoerder. Het gaat om asielzoekers die nor maliter na vijf jaar in aanmerking komen voor een verblijfsvergun ning voor onbepaalde tijd. Dat recht vervalt op 21 september zo lang ze hun inburgeringsexamen niet hebben gehaald. Dat geldt ook voor partners die in het kader van huwelijk of relatie naar ons land kwamen. „Dit is in strijd met het Vluchtelin genverdrag. Je mag asielzoekers niet jarenlang in het ongewisse la ten", zegt John van Tilborg van stichting Inlia. „Zij hebben na vijf jaar recht op rust en een perma nente status." Advocaat Pieter Bo- gaers: „Tienduizenden mensen zijn hier straks de dupe van." Volgens de organisaties is geen en kele vreemdeling op de hoogte van de nieuwe regel. Bovendien hebben ze door de opstartproble men met de inburgeringscursus- Mogelijk worden tienduizenden vreemdelingen Nederland uitgezet. Dat is een rechtstreeks gevolg van een nieuwe regel in de Wet inburgering. sen nog nauwelijks kans gekregen examen te doen. De vreemdelingen mogen hun ver gunning wel tijdelijk verlengen. Pas als ze voor hun examen zijn ge slaagd, kunnen ze een permanen te verblijfsvergunning krijgen. Vol gens het ministerie van Justitie kunnen vreemdelingen ook nog ontheffing aanvragen van hun in- burgeringsplicht. De vluchtelingenorganisaties heb ben minister Vogelaar (Integratie) om opheldering gevraagd. Zij stuurt de Tweede Kamer nog deze week een brief over de zaak. pagina 4/5: inburgeren voorwaar- Vde voor status medaillewinnaars ontvangen door koningin Bea trix op Huis ten Bosch in Den Haag. Daarna volgt nog de officiële huldiging in de Ridderzaal. foto Koen van Weel/ANP AMSTERDAM - Leden van de zwemploeg en ande- dag feestelijk in het zonnetje gezet, kort na terug- re sporters komen het Amsterdamse Olympisch komst van de Spelen in Peking. Familieleden, Stadion binnen tijdens de huldiging. Daar zijn de vrienden en fans, in totaal tienduizend mensen, 242 Nederlandse Olympische sporters gistermid- gaven hen een warm welkom. Morgen worden de ROME - Italië zet de twee Roeme nen die vorige week een Neder landse vrouw en man overvielen in de buurt van Rome het land uit. Minister Roberto Maroni van Binnenlandse Zaken heeft dat gis teren laten weten. De twee Roemeense herders tuig den de Nederlanders met stokken af verkrachtten de vrouw en be roofden het stel van 1500 euro. Bei de mannen hebben een bekente nis afgelegd. Maroni toonde zich onthutst over het seksuele geweld dat de overval lers tentoonspreidden. „In hun ogen is het geweld dat zij tegen de vrouw gebruikten, normaal." MIDDELBURG - De Zeeuwse burge meesters hebben gisteren besloten dat er een onafhankelijk onder zoek komt naar de problemen bij de Zeeuwse politie. Korpsbeheerder Koos Schouwe- naar hoopt dat het voortvarend wordt uitgevoerd. Wanneer het klaar is kon hij niet aangeven 'om dat zorgvuldigheid voorop staat'. Hij vindt het geen probleem dat hij mede-opdrachtgever is voor het onderzoek terwijl de onderzoe kers ook naar zijn rol zullen kij ken. Schouwenaar nodigde de on dernemingsraad gistermiddag uit om op zo kort mogelijke termijn met hem de problemen bij de poli tie te bespreken. A^.) pagina 3: interim krijgt steun v.V burgemeesters GOES - De dekking van schade door overstromingen keert terug in het verzekeringspakket. Volgens directeur Marinus Schroevers van ZLM Verzekeringen in Goes wordt landelijk toegewerkt naar een ver plichte uitbreiding van de bestaan de woonhuisverzekering. Alleen dan is het financieel risico voor verzekeringsmaatschappijen te overzien, zegt Schroevers. Ook de overheid blijft bij rampen bij dragen. De overheid en het Verbond van Verzekeraars praten al sinds 1992 over herinvoering van een over stromingsverzekering. Die dekking verdween na de Ramp van 1953 uit het pakket. Nederland is vol gens onderzoekers van de Vrije Universiteit in Amsterdam het eni ge land in Europa waar dit risico niet wordt verzekerd. Volgens Schroevers ligt er een con cept op tafel en zal herinvoering 'zeker geen jaren meer duren'. De premies van de woonhuisverzeke ring zullen zo'n 6 procent stijgen. Dat komt gemiddeld neer op 100 euro per jaar. pag. 2/3: Nederland moet aan watersnoodverzekering pag 3: commentaar Hoe dieper onder de zeespiegel, hoe hoger de premie reageer op www.pzc.nl De Nederlandse missie in China is met zeven gouden medailles geslaagd eens 84% BÜlins 16% aantal reacties: 487 en Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Economie: 12 en 13; Weer: 18; Cultuur: 29; Buitenge bied: 30 en 31; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39 Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 1 22° HET WEER: O Bewolkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1