5 •5 Dierenpension geeft 14 04 04 in planetarium Kamperland ZOMEBBEBOEP PZC 13 OP PAD Rondleiding op melkveehouderij Bij De Blauwe Hoeve wordt uitleg gegeven over de melkrobots en het leven dan de koeien en kalfjes. Retranchement, Braamdijk 21, 11.00 uur. Zierikzeese dagen Toeristische markt en braderie. Zierikzee, centrum, 10.00-17.00 uur. Portaal van Vlaanderen Een kijkje achter de schermen van het sluizen- complex en de havens, onder leiding van een gids. Terneuzen, Haven/Westsluis, 11.00 en 13.30 uur. Rondleiding Sluis Maak kennis met Napoleon, de Dikke van Dale, Jantje van Sluis en Prins Maurits. Hoogtepunt is het bezoek aan het enige Belfort van Nederland. Vooraf aanmelden bij VW Sluis. Sluis, VW Sluis, 10.30 uur. Vleermuizenexcursie In de Knokkert en het Bos van Erasmus (Nieuwvliet/Cadzand) onder leiding van een gids op zoek naar vleermuizen en andere nachtdieren. Aanmelden via 0117-306068. Nieuwvliet/Cadzand, parkeerplaats bij de Knok kert, 21.30 uur. Fuchsiatuin Zomerweelde Nostalgisch boerenerf met een groot assorti ment fuchsia's en vele kleine boerderijdieren. Cadzand, Herenweg 2,10.00-17.00 uur. Historische wandeling Biervliet Met uitleg over beide kerken, de molen, de zee sluis en het standbeeld van Willem Beukels. Biervliet, Hoogstraat 2, 14.00 uur. Kaasboerderij De Vos Rondleiding door de boerderij met een hapje en drankje. Biervliet, Helenaweg 4, 13.30 uur. Rondleiding struisvogelboerderij Sluis, Hogeweg 111.00, 12.30, 14.00 en 15.30 Rondvaart op de Oosterschelde Frisia Rondvaarten vaart over de Oosterschelde en langs de Zeelandbrug. Kaartverkoop WV Zie rikzee. Zierikzee, Haven 't Luitje, 13.00 uur. Boottocht naar de Zandplaten Rondvaart met bezoek aan de zandplaat onder begeleiding. Breskens, Haven Westzijde, 16.00 uur. Meezeiltochten Actief meehelpen met het hijsen van de zeilen of overstag gaan. Kaartjes zijn te koop bij het VVV-kantoor aan de Nieuwe Haven in Zierikzee en aan boord van de Scaldis en Nieuwe Maen. Zierikzee, Nieuwe Haven, 14.00-17.00 uur. Beklimming Beklim de Sint Lievens Monstertoren, ook wel de 'Dikke Toren' genoemd. Zierikzee, Sint Lievens Monstertoren, 11.00-16.00 uur. Zeiltocht met historisch zeilschip Proef de unieke sfeer van een middag aan boord van een historisch zeilschip. Reserveren bij VW Schouwen-Duiveland. Zierikzee, haven 't Luitje, 13.30-16.30 uur. Rondvaart Crevelingenmeer Maak een twee uur durende rondvaart op het Crevelingenmeer met het party- en rondvaart- schip Grevelingen. Informatie en kaartverkoop VW Schouwen-Duiveland. Brouwershaven, Haven Den Osse, 13.30 uur. Excursie Natuurgebied Oranjezon Twee uur durende tocht door natuurgebied. Vrouwenpolder, aan het eind van de doodlopen- deweg die ligt aan de Kon. Emmaweg (richting camping Oranjezon), 19.15 uur. Excursie Fort Rammekens Natuurgidsen van het IVN vertellen over de histo rie van dit vier eeuwen oude fort en brengen de deelnemers bij de mooiste plekjes in het omrin gende natuurgebied. Ritthem, ingang van het fort op de dijk, 14.00-15.30 uur. Wijngaard De Druivengaerde Kijken en proeven bij een wijngaard. Wissenkerke, Dorpsdijk 2a, 13.00-17.00 uur. Excursie boswachterij Staatsbosbeheer houdt een excursie door de bos wachterij Westenschouwen. Een gids neemt de deelnemers mee over smalle paadjes en langs ste kelige struiken. Opgeven bij de VW Haamstede of via 0900-2020233. Westenschouwen, excursieschuur aan de Kraaijen- steinweg 140, 19.00 uur. Historische markt Verkoop van antiek, oude boeken en streekpro ducten. Ook zijn er demonstraties van oude am bachten en voor de kinderen is er een ouderwet se draaimolen. Veere, De Markt, 10.00-17.00 uur. Mijnen Rondleiding met gids. Onderdeel is het verkopen van vis: het mijnen met de gerestaureerde vis- mijnklok. Reserveren via 0117-383656. Breskens, Visserijmuseum, 13.30 uur. Natuurvaartocht Educatieve vaartocht met een gids over de Oos- Spectaculaire 3d-films zijn te zien in het planetarium in Kamperland. Van daag draait bijvoorbeeld The Final Frontier, een eigen productie over de dis cussie over kernfusie, kernsplitsing en opwarming van de aarde. Kaluoka'hi- na, ofwel het betoverende rif, is een film over het leven in de oceaan. Ori gins of Life behandelt enkele van de diepzinnigste vragen bij het onderzoek van het leven: de oorsprong van het leven en de zoektocht van de mens naar buitenaards leven. foto PR terschelde. Info: 06-53535297. Burghsluis, 18.30-21.00 uur. Kaasboerderij Schellach Een kijkje nemen bij het kaas maken, kalfjes aai en, de mestrobot aan het werk zien en een fo- to-puzzeltocht. Middelburg/Veere, Prooyenseweg 26,19.00 uur. Rondvaart Mosselpercelen Van mosselzaad tot comsumptiemossel. Yerseke, Prinses Beatrixhaven, 14.30-16.00 uur. door Carla van Loon HEINKENSZAND - Wanneer huisdie- renbezitters op vakantie gaan, mo gen de katten en honden vaak niet mee. Tijdens de vakanties kunnen honden en katten terecht bij pen sions en hotels, want ook huisdie ren mogen op vakantie. Hondenpension en kattenhotel Goblin Farm in Heinkenszand pro beert dat te regelen. „Wij willen graag dat de dieren ook echt vakan tie hebben", legt Mies Prins, op richtster van Goblin Farm, uit. Daarom wordt er drie keer per dag gewandeld met de honden en zijn er ook speel- en knuffeluurtjes met de dieren. „Zelfs na al die jaren geeft het enorm veel plezier om al die kwis pelstaartende honden en vrolijke katten te zien." Er kunnen maximaal rond de 50 honden terecht, die allemaal indi vidueel uitgelaten worden. Goblin Farm is ook één van de grootste poezenhotels van Neder land. Dat kost nogal wat werk, zeker in de zomermaanden wanneer de meeste eigenaren op vakantie zijn en er op hoogtijdagen 100 tot 120 poezen zijn. Maar elke dag van het jaar moet er toch gewerkt worden om het pen sion schoon te houden en om de dieren genoeg aandacht te geven. „Aandacht is het belangrijkste, want dieren worden toch uit hun vertrouwde omgeving wegge haald." Vijfenveertig jaar geleden begon Mies Prins met het pension in 's Gravenpolder. Begonnen als fok ster van dwergpoedeltjes is het pension er als het ware bij ge groeid. „Eigenaren van de door ons gefokte dwergpoedeltjes vroe gen tijdens de vakantie of wij op hun dieren wilden passen. Zo is het pension ontstaan." Ook de naam van het pension komt daar vandaan. Goblin bete-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 14